Evlilik programları bu kadar eleştirilmesine rağmen nasıl bu kadar izleniyor?

Kime sorsak eleştiriyor, sevmiyor, beğenmiyor. Ama yıllardır artarak devam eden evlendirme programlarının olayı nedir? Kimse izlemiyor, herkes eleştiriyorsa nasıl devam edebiliyorlar sizce?

Bu konudaki samimi görüşlerinizi bekliyorum.
Evlilik programları bu kadar eleştirilmesine rağmen nasıl bu kadar izleniyor?

3|7
160|175

En İyi Erkek Görüşü

• Eskisi gibi : Yuva kurma adına 2 tarafıda tanıyıp, benzer huy, niyet, karakter ve yaşantısı olanları tanıştırıp, sonrası : ısınma, uyum, saygı ve sevgi karşılıklı var ise? aileleri devreye sokup sağlam yuvalar kurulmasına vesile insanlar günümüzde çok az olunca :( fındık kabuğunu doldurmayacak şeylerden tartışma ve ayrılıklar sevgili veya evli iken yaşanınca :( sabır ve tahammül alttan alma olmayınca, sevgili olmak adına arkadaşlık teklif edilecek kızlardan ( genellemesiz ) bazıları :

İlk teklifi kabul edersem basit kız derler, hoşlanıyorum çocuktan ama hayır diyeyim gerçekten ilgisi var ise bana tekrar teklif eder? yok zor kızı oynıyayım , hoşlandığım halde çekindiğim için red ettim oğlanı, teklifi insan gibi kırmadan red etmek yerine : kimsin sen? kendini ne sanıyorsun? haddini bil, diyerek ya da cevap vermeden defolup gitme hatası ve ön yargılı bakışlı kızlar yüzünden..! artık bu vb. programlara çıkıp çevresinde olmayan hoşlanacağı insanı türkiye genelinde arayıp, beklentileri ile kendini açıklayıp sadece gelen aday ile sima ısınması aşaması kalıp başka zorluklar ve boşa vakitler oluşmadan sonuca gitmek için çıkıyorlar..!

Banada bu siteden sağolsun 3-4 bayan benden hoşlanıp yakından tanımak ve arkadaş olmak için niyetlerini özel mesaj ile dedi, asla tafra, gurur ve kibir vb. hatalı duruş ve konuşmam olmadı..!

İçim ısınmadığı, hayata bakış açımız ve yaşantımız uymadığı vb. sebeblerden kalplerini kırmadan cevaben onlara :

Bana saygı ve güven duyarak , cesaret edip ön yargısız duygularınızı açtığınız için çok teşekkür ederim.. benzer duygular ben denizde oluşmadı siz denize karşı üzgünüm :( İnşallah tez zamanda hakkınızda hayırlı olup ömürlük : saygı, uyum, sevgi vefa ve sadakatlı bir eşle tanışıp evlenmenizi temenni ederim müsadeniz ile diyerek yolcu ettim..!

Real, sanal vb. ortamlardada olsa muhattap olduklarımız insan..! ön yargısız ve tedbirle muhattap olup 2 taraflı etkilenme ve uyum ile saygı ısınma var ise aileler devreye girer ve iş olur.

1|0
    0|0
    • Programı yeni keşfedenler var, çıkan tartışmaları merak edip bakanlar var, ideal eş adayı bulamayıpta ordan belki biri bana uygundur diye izlemeye başlıyanı var, ordaki bayanların karakterleri ve beklentileri vede saçma sapna soru ve özgürlük diye dekolteli , mini, dar giysem karışırmısın? erkek arkadaşıma karışırmısın? istediğim zaman istediğim yere gitmeme karışırmısın vb. sorular ile insanı sıkan geren beni istiyor isen? kölem gibi herşeyime he de vede maddiyat olsun, romantik ol, yakışıklı ol, tahsilli ol vb. bunaltanlarıda merakla ve tepki vermek için izleyenleri var, Allah yardımcımız olsun çığrından çıktı evlilik olayları ve evlenenden çok boşananlar var :(.

• Hayırlı sabahlar vede günaydın.

E. i. g. nezaketin, vede dediklerimi ön yargısız okuyup analiz edip anladığın ve anlamaya çalıştığın için teşekkür ederim :).

En İyi Kız Görüşü

• insan ilişkilerini, sahte yüzleri, aslında söylenen gibi olmayan olguların varlığını, kavgaların abes sebeplerle popülerite uğruna yapılabildiğini, değersiz bir insanın bile kendini mükemmel görmesini, görselliğe önem vermiyorum diyen binlerce insanın görüntü için bir sürü insanı reddedişini
    gibi gibiiii binlerce şeyi görmek adına izliyorum arada, gerçi bir süredir izlemiyorum, sıkıldım galiba.
    her ne kadar ajansvari duyumları olsa da toplumumuzun yansıması
    örneğin;bir kız veyahut bir erkek 3 üzeri evlilik görüşmesi yapsın, bir yemeğe çıksın damgayı yapıştıracak toplumumuza bunun olağanlığı empoze ediliyor ekran önünde olduğu için.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 174

• Çünkü Aziz Nesin haklıydı..

1|3
    0|0
  • İlerde o izleyenlerinde internet alışkanlığı olursa seyredecek bir ton başka alternatif şey bulurlar. Evllik programları sıkıcı. Tamam komik ama sürekli seyretmek sıkıcı.
    Başka alışkanlıkları olmadığından ve kendilerini meşgale edecek başka şey bulamadıklarından bu tür programları seyrediyorlar...

0|0
    0|0
  • Şöyle 2 hafta okula gitmedim. Evde de sıkılacağıma bir bakıyım dedim. Yeminlen bağımlısı oldum.. Kısmetse olurla başlıyorum, evleneceksen gel ile karşılıklı izliyorum. Ardından Zuhal topalla finali yapıyorum..
    Ayrıca gelenlerde fena insanlar değilmiş. Yakışıklı erkekler , güzel kadınlar falan var.
    Ama izleyenler genelde emekli, ev hanımları falan. İzliyorlar çocuklarına aday arıyorlar. Gelen birkaç aday da söylemişti bunu.

0|0
    0|0
    • Ajanstan güzel/yakışıklı ve tabi ki oscarlık oyuncuları yollayarak iyi hipnotize ediliyoruz, haklısınız.

• @hemsgulsah yalnız ve güzel ülkem...

• evlilik programları özellikle bu yıl saçmaladı. ondan önce bu kadar seviyesiz değildi.

2|0
    0|0
  • insanımız saatlerce dedikodu yapıp da neyse dedi kodu yapmayalım hiç de sevmem zaten diye muhabbeti bitirir
    kısacası başkasının hayatına duyulan dizginlenemez bir merak var insanımızda ki bunu ömrümüzde ilk olarak çocukluğumuzda elin oğlu söyle yapmış elin kızı böyleymiş söylemleriyle karşılaşmışızdır bu yüzden haliyle o programlar bir taraftan eleştirilirken diğer taraftan uyguladıkları ilginç senaryolarla insanları kendine bağlıyabiliyor

2|0
    0|0
  • Tvde o saatlerde izleyecek alternatif bir program olmadığı için tipik ev kadınları dizi ve evilik programlarına bayılıyor o yüzden

1|0
    0|0
  • Birini çok sevdim, o da sevmişti. Belki de sevdi sandım, her neyse...
    Sonra bir şey oldu, aramız açıldı.
    Bana biraz zaman ver dedi, ben de bekledim.
    Geçer dedim, düzelir dedim, sabrettim.
    O hiç düzelmedi.
    Sonra bir gün aklıma geldi, biraz özler gibi oldum.
    O kadar çok beklemişim ki beklerken alışmışım yokluğuna. O zaman içinde o kadar çok şey kaybetmişim ki meğer, mutluluk nasıl bir şeydi onu bile unutmuşum yemin ederim.
    Yani demem o ki biri senden zaman istiyorsa sakın bekleme, hayatını yoluna koymaya bak.
    Çünkü o çoktan kendi yoluna koyulmuş demektir...

0|0
    0|0
  • Ailecek oturup izliyoz
    Ailecekte mallara gülüoz :)

0|2
    0|0
  • Ucuza her zaman rağbet vardır. Halkımız ucuza alışkın ne de olsa. :):

2|0
    0|0
  • Yok o onu seviyor ondan sonra seven başkasıyla cafede fotoğraflanıyor ondan sonra adam fotoğraf yayında gösterilene kadar inkar ediyor.

Sonra fotoğraf gösteriliyor, hayır bu montaj diyor. Sonra şimdi hatırladım eski bir fotoğraf diyor.

Kim ben mi? Hiçde bile izlemem. Arkadaş anlattı.

0|0
    0|0
  • basit, reyting. halk böyle dedikodu şeyleri çok sevdiği için '' Ay melahat, benim oğlan'da bir evlenmedi gitti, hala evde oturup duruyor'' diye dedikodu yapan mahalle ablaları, bu tür programları salya sümük izliyordur, buna'da çok eminim, onların kategorisine giriyor çünkü, haliyle'de dedikoducu ablalar bu programların reytinglerini, yükseltiyor, ve bu sayede çok izlendiği için, program yayından kaldırılmıyor, tabi kanal sahiplerinin'de işine geliyor. ne güzel sağlam reytingler, oh oh mis -_- adam niye kaldırsın enayi mi?

0|0
    0|0
  • Bazen yemek yerken denk geliyorum, insanların düştüğü zavallı duruma şahit oluyorum ne izlicem

#TürkErkeğii

0|0
    0|0
  • İzlemiyorum

0|0
    0|0
  • Bizler son derece gereksiz bulsakta yaş olarak yüksek olan kesimlerde ayrı bir ilgi var evlilik programlarına karşı. E haliyle çoğu yaşlıda evde zaman geçirdiği için o tür programlar belli bir reytinge sahip oluyo tabi bu da kanalların işine geliyo😄

0|0
    0|0
  • kurgu olduğunu bilse bile insanlar, bu tip safsata şovları izleyerek vakit geçirmeyi seviyor..

1|0
    0|0
  • Milletin başka işi yok

2|0
    0|0
  • Bizim ağzımız başka laf yapar ama elimiz başka iş tutar. Öyle milletiz biz. d ostlar alışverişte görsün.

0|0
    0|0
  • basit, reyting. halk böyle dedikodu şeyleri çok sevdiği için '' Ay melahat, benim oğlan'da bir evlenmedi gitti, hala evde oturup duruyor'' diye dedikodu yapan mahalle ablaları, bu tür programları salya sümük izliyordur, buna'da çok eminim, onların kategorisine giriyor çünkü, haliyle'de dedikoducu ablalar bu programların reytinglerini, yükseltiyor, ve bu sayede çok izlendiği için, program yayından kaldırılmıyor, tabi kanal sahiplerinin'de işine geliyor. ne güzel sağlam reytingler, oh oh mis -_- adam niye kaldırsın enayi mi?

0|0
    0|0
  • Çünkü eğer evde vakit geçiriyorsan belli saat aralıklarında izleyebileceğin başka birşey neredeyse yok gibi birde hem kötürümüzde hemde dinimizde evlilik önemli bir konu olduğu için beynimize işlemiş herhalde beynimizde bu kadar önemli yer edinmiş bir mesele ile ilgili şeyler ilgimizi çekmesi normal.

0|0
    0|0
  • O programların izlenme seviyesi toplumun cehalet yüzdesi ile denktir o yüzden izleniyor

0|0
    0|0
  • Çünkü izleyen kesim başka eleştiren kesim başka. Kesişme kümemiz ise aynı Ülkede yaşıyor olmamız..

0|0
    0|0
  • Eleştirenlerin çoğu erkek, izleyenlerin de tümü kadın.

0|0
    0|0
  • Tanıdığım bütün yaşlı insanlar izliyor. Bizim için boş beleş olabilir ama onlarin en büyük eğlence kaynağı televizyon dizileri ve programlari.

2|0
    0|0
  • İnsanlarımız yüzünden

0|0
    0|0
  • Çünkü eleştiren tayfa -30 yaş tayfası izleyen kesim bu yaşın üzerinde olan kesim onlar için hayatın haberleri Müge Anlı magazini ve eğlencesi ise İzdivaç'tır komşuluk devride kapanmaya başladığından dedikodu yapamazlar ve dedikodu programlarına yönelirler :)

0|0
    0|0
  • Yayında ve yapımda emeği geçen herkezin ALLAH binbel*asını versin.:)

1|0
    0|0
  • boş insanların boş zamanları!

0|0
    0|0
  • Tıpkı herkesin akpye oy vermiyorum deyip yine de akp nin iktidar olması gibi bişey bu. Nedeni ise milletin kendi görüşünü açıkça söylemekten korkması. Akpye oy veriyorum veya evlilik programı izliyorum diyemiyor insanlar. Çünkü tepki almaktan korkuyorlar.

0|0
    0|0
  • Bir program ne kadar eleştirilirse o kadar çok seyrediliyor bu ülkede. Bunun farkında olan yapımcılarımız saçmaladıkça saçmalıyor ve izleniyor.

0|0
    0|0
  • Aziz nesin hakli olabilir.

2|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    144

Kızlar Ne Diyor 159

• Eleştiri yapmak çoğu insanın hobisidir bu yüzden :) Hem izlerler hem de bir yandan "Vayy vay şuna bak bir de kadın olacak, valla başımıza taşlar yağacak bu gidişle" diyerek eleştirir. Kendi küçük dünyalarında egolarını tatmin ederler. Çünkü kendileri ekrana çıkandan daha terbiyeli, daha dürüst, daha gururlu pozisyonda olurlar. :) Bu da onlara kendilerini daha iyi hissettirir ve arkadaşlarının yanında kendilerini anlatma ve onay alma fırsatı bulurlar. Çünkü muhtemelen onaylanacaktır eleştirileri... :)

0|0
    0|0
  • yerlerine daha mantıklı programlar koysalar izlenmez. allah aşkına ev kadını ne yapsın hele ki yaş ortalaması yüksek olan ev kadınları? can sıkıntısı gülüp eğleniyorlar. evet bişe katmıyor belki onlara ama zaman geçiriyorlar.. allah aşkına kimse demesin açsın kitap okusun. yemek yaparken kitap ben bile okumam sevmeme rağmen.

0|0
    0|0
  • Bizim milletimiz böyle antin kuntin şeyleri sever. İki arkadaş bir araya geldiğinizde çoğunlukla çevrenizdeki insanların ilişkileri hakkında yorumlar yapmıyor musunuz? Evlilik programları da bunların ayan beyan toplum önünde yaşananları. Tanıştıkları andan evlenmeye gidilen an'a kadar her şey göz önünde oluyor. Bunlar da annelerimizin, teyzelerimizin hatta bizlerin en sevdiği şey değil mi? Bir nevi röntgencilik aslında :)

0|1
    0|0
  • İzlemeseler eleştiremezler. ;)

1|1
    0|0
  • Direkt kanal değiştiriyorum veya izleyen biriyle bakıyorsam dalga geçmek iki gülmek için bakıyor geçiyorum.

0|0
    0|0
  • En uyuz olduğum kişi tipi evlilik programı, bu gün ne giysem türü saçma programları izleyenlerdir.
    Madem o kadar boş vaktin var aç bir kitap oku.
    Ama yok incileri dökülür sayfa çevirirken. Kumandayı bulan adama burdan selamlar. Çok lazımdı.

0|0
    0|0
  • Kimse sevmiyor güya ama sınıfımizdaki kızlar bile izliyor. Bir de bu iyi bu kötü diye yorum yapıyorlar. :( Şok oluyorum.

0|0
    0|0
  • Çevremde bu konuyu eleştirmiştik sonra birçok kişi izlediğini itiraf etmişti. Eleştirmek kimsenin izlemesine engel olmuyor, saçma olsa da vakit geçiriyor insanlar. Bazen saçma olduğu için komedi yerine izleyenler bile var.

1|0
    0|0
  • Elestirmiyorum insanlarin kendi kararlari fakat arada evde oldugum da can skntsndan bakip egleniyorum:)

1|0
    0|0
  • Şahsen ben Seda Sayan ı izliyorum. Yeni insanlar tanımak hoşuma gidiyor

0|0
    0|0
  • Bir şeyi yaparken hem dibine vurup hem de eleştirmeyi çok severiz ülkecek 😂

0|0
    0|0
  • Cunku televizyonda nerdeyse tum programlarda var Rtük hepsini kaldirmali ( ki coktan kaldirmasi gerekirdi! )

0|0
    0|0
  • iki gündür izliyorum baya eğlendim

0|0
    0|0
  • Insanlara programları eksik bulmak için izliyor ve gerçekten komik yani

0|0
    0|0
  • Hahaha komik karikatür

0|0
    0|0
  • Ben severim komik oluyor :D

0|0
    0|0
  • Genç kısım beğenmiyor fakat orta yaş ve üstü can sıkıntısından izliyor diyebilirim.

0|0
    0|0
  • Eleştiriye gelince mükemmeliz fakat icraatte ata sporumuz da olan "kepçe izleme" ile fantastik bir seyirci kitlesi oluşturuyoruz. Garipsemiyorum.

1|1
    0|0
  • Halk olarak aklımız fikrimiz düğün dernek odaklı çalıştığı için.

0|0
    0|0
  • stockholm sendrom ;

0|0
    0|0
  • çünkü halk ayıplığı kavgaları izlemeyi seviyor

0|0
    0|0
  • İnsnaları uyutuyor

0|1
    0|0
  • bence arkadaşlık, hisdaşlık ne bileyim yaşanmışlık bağı kuruyor insanlar bu gelenlerle.. insan hikayeleri ilginç geliyordur, ne yapıp ettikleri de öyle. bir komşu kadın evde konuşan biri olsun niyetine demişti. insanlar, insanlar arasında insana hasret misali. çok yönlü:)

0|0
    0|0
  • Benim dedem emekli cani sıkılıyor izliyor evlilik programlarını maçtan daha eğlenceli olduğunu söylüyor her emekli izlese tamamdır zaten

0|0
    0|0
  • eleştirmeyenler izliyor olabilir :)
    ben evlilik programlarının toplum için faydalı olduğunu düşünüyorum (!)
    hep hayatın gerçeklerini boşvermişliği arttırdığı için (yani bomba patlasa umrumuzda oldu mu) hem de insanların çoğunun evde kaldığından sürekli bir şikayet etmesine bir desteği olduğundan dolayı
    mevzu derin tartışma gerektire de bilir
    bir çay demlerim konuşuruz isteyenle

0|0
    0|0
  • Bu ayni belgessl seyretmeye benziyor kime sorsan belgesel seyrediyor ama reytiglerde evlilik programi daha yuksek

0|1
    0|0
  • Genelde çok saçma tipler ve sürekli tartışmalar olduğu için insanlar tartismalari izliyor.

0|0
    0|0
  • Çünkü bizim insanımız saçma şeyleri daha çok sever hatta o yüzdendir ki artık adamlar televizyonculukta da ne kadar saçmalayabiliriz diye düşünmeye başlamışlardır. Evlilik programları, işte benim stilim, sonra show tvde var bir tane arada denk geliyorum gelinlee evlerini gösteriyorlar gelin evi vs. vs. Uzar gider

0|0
    0|0
  • Ben çok severim

0|0
    0|0
  • İnsanlar etrafındakilerin ilişkilerini izlemeye bayılıyolar çünkü, sırf gülmek için ya da dalga geçmek için izleyen de var hiç bir bölümünü kaçırmayan da

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    129
Yükleniyor...