Sadece bunları tanımadığım insanlarla, yani sizle paylaşmak istedim. Bir öneriniz var mı?

Merhaba arkadaşlar.
Hayatım yolunda gitmiyor. Daha doğrusu gitmiyor. Kendimi bir kaosun ortasında donmuş gibi hissediyorum. Çok sayıda insan kaybettim, daha doğrusu tanıdım ve hayatımdan çıkardım. Değer verdiğim tüm insanlar uzak yerlerde. Özlem duyuyorum. Hayat şartlarım beni zorluyor. Kimine göre basit gelebilir ama ben onların altından kalkamayacak kadar güçsüz hissediyorum. Büyük bir baskı ve stres altındayım. Sosyal izolasyondayım. Depresyondayım...
Tüm bunlar fiziki yapımı da etkiliyor. İBS hastasıyım. GİS ve sinir sistemim alt üst olmuş durumda. Deli gibi spor yapıp su içiyorum ama faydasını göremiyorum.
Oda aarkadaşı; çok mutlu. İstediği hayatı yaşıyor. Çevresindeki insanları seviyor. İstediği alanda eğitim alıyor. Sağlık problemi yok. Güzel giden hayatı, sağlığına ve görünüşüne de olumlu etki sağlıyor.
Allah gönlüne göre versin, tabi ki onun kötülüğünü istemem ama bu haldeyken onu görmek bana acı veriyor. Yaşamak istediğim hayatı, her an aynı ortamda bulunduğum birinin yaşadığını görüncr içim sızlıyor.
Sadece bunları tanımadığım insanlarla, yani sizle paylaşmak istedim. Bir öneriniz var mı? Sizi dinlemeye hazırım...

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Yaşamış olduğun sağlık sorunları gerçekten katlanılması zor olan şeyler. Ancak bunları sen seçmedin değil mi? Hiçbir hastalık tedavi edilemez değildir bana göre. Evet, belki tamamen ortadan kalkmıyorlar ama risklerini, belirtilerini en aza indirebiliyoruz ve böylece daha rahat bir yaşam sağlayabiliyoruz. Belki eksik yaptığın bir şeyler vardır. Detay bilmediğim için pek bir şey söyleyemeyeceğim bu konuda. Her şey üst üste geldiğince bir çöküşe girebiliyoruz. Ancak bunu kısa tutmak bizim elimizde. Ve yine hiçbir sorun da çözülemeyecek değildir. Yapın gereği baş edemiyor olabilirsin ama bu senin hayatın değil mi? Neden bir kaos yaşamak isteyesin. Biraz sabırlı, azimli ve pozitif bakabilmek gerek bu dönemlerde. Eğer yaşayacaksan bundan kaçamazsın. Zorluklarla savaşabilmeyi öğrenmek gerekiyor ki büyüyebilelim. Kendini başkalarıyla kıyaslama. Sen de mutlu olabilirsin. Biraz boşvererek, sosyal ortamlara daha fazla girmeyi deneyip eğlenebileceğin şeyleri yaparak daha iyi bir hayata sahip olabilirsin. Asla pes etme. Eğer vazgeçersen toparlanması daha zor olur. Bilinçli ve akıllı bir kız olduğunu düşünüyorum. Aslında eğlenceli bir yapın var bence. Buna potansiyelin oldukça yüksek. Bunu dışarı çıkarabilmek gerek sadece. :) İstersen biraz kafa dinle. Biraz yalnız kal ama uzun sürmesin. Hayat devam ediyor ve sen geç kalmamalısın. Her şeyin üstesinden gelebileceğine inan. Eğer ortada bir sorun varsa mutlaka çözümü de vardır. Derdi veren Allah dermanını da verir. Kafanı rahat tutmaya çalış biraz. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bir sevgili bul, bu dertlerinin hepsi ortadan kalkar..
    Ama yeni dertlerin olur o ayrı..

0|0
    0|0
  • olur öyle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Anladigim kadariyla dindar biri degilsin? Ruhun daralmış hissediyorsun değil mi? Ruhun bedenine sığmıyor. Hatta belki ölüp kurtulmak bile istiyorsundur bazen. Bende yasadim. Allahtan uzaklastikca insanin ruhu bedeninde kayboluyor. Bu inanılmaz kötü hissettiriyor. Seni anlıyorum inan bana. Bak Allahtan başka sığınacak kimse bulamazssın. Kim yanında senin? Kim? Sadece Allah kardesim. O hep yaninda. Onu hisset. Onunla konus. Kuranın mealini, tefsirlerini okuyabilirsin. Bak inan bana islam insana cok iyi geliyor. Hele Allahı hissetmek, ona sığınmak mükemmel bir his.

1|0
    0|0
  • Yardımcı olabilirim

0|0
    0|0
    • Nasıl?

• GIS ve IBS nedir bilmiyorum ama kilo ve diş görüntüsünden şikayetçi olduğunu anladım.

Doğru mu

• Aslında fazla kilolu değilim. 1.50 boyum-50 kilom var. Ama geçen sene sindirim sistemi problemim yoktu çok fazla. Bu sene stres altında kaldığımdan sindirim problemi yaşıyorum, haliyle istemediğim durumlarla karşı karşıya kalıyorum. Her şeye rağmen göbeğimi eritemiyorum...

• İlk satırlarda kendimi okudum sanki...

0|0
    0|0
Yükleniyor...