Kadının yaratılış amacı nedir?

yaradılış amaçları doğurmak ve erkeğe itaattir''demiş bir alman filozof

0|0
20|21

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 19

• halt yemiş o filozof.. erkeğinde kadınında yaratılış amacı aynı. günlük hayatta üstelendikleri görevler ise tamamen sosyo kültürel yapıyla ilgili..

0|2
    0|0
  • Dünya hayatında kadın ve erkek, birbirine huzur ve sükûn vermek için yaratılmıştır. Allah Teâlâ’nın onlara sevgi ve merhamet ihsanında bulunması ile birbirine sımsıkı bağlanmışlardır.

Evlilik ile eşler; beşerî arzu ve isteklerini uygun bir şekilde giderdikleri gibi, huzur, sükûn, dayanışma ve paylaşım ihtiyaçlarını da karşılamış olurlar. Allah Teâlâ, bu şekilde nesil devam etsin diye mecâzî aşkı ve şehvet duygusunu vermiştir.

1|3
    0|0
  • Bir türünün hem dişisi hem erili yaratılmışsa bu ancak birbirlerine ihtiyaç duydukları anlamına gelebilir eğer biyo-psiko-sosyal olarak birbirlerini etkilemeyecek olsalardı hermafrodit yaratılırdı...
    Bir kadın tarafından dünyaya getirilmiş, bir kadın tarafından eğitilmiş bir erkeğin böyle beylik laflar etmesi komik.

0|1
    0|0
  • Halt etmiş o

0|1
    0|0
  • Üretken olmak aklı varsa icat etmek, geliştirmek ; bu Dünyayı hümanist etmek; huzuru dengede tutmak. İtaat etmek - kime göre itaat kime göre sevmek.

0|0
    0|0
  • Erkeğe hükmetmektir.
    Yoksa erkekler neden kadın kadın kadın diye dolaşıyor.

Alman filozafada bildirmek gerekli;
    Kendi kökleri Saksonlar kadınlarına çok düşkündür. Kendi ırkındaki kadınlarla evlenirken kendilerini dövebilecek kadın seçerlermiş.

0|1
    0|0
  • Doğurmak olabilir ama erkeğe itaat olamaz

0|1
    0|0
  • Dünyaya armagan;)

0|0
    0|0
  • Tanrı erkeği yaratmış bakmış bundan daha iyisini yaratırım demiş

0|1
    0|0
  • Kadin yoldan cikarandir, dikkat etmelisin..

0|0
    0|0
  • O filozof epey bir sacmalamış !

0|0
    0|0
  • almanlar dunyanın amelesi diye tabir edilir. uretırler dunya kullanır almandan filozof vs olmaz. dediklerini ciddiye almıyorum

0|0
    0|0
  • erkeğinki neyse kadınında odur

0|0
    0|0
  • Alman filozof çok biliyor zaten... Erkekler neden yaratılmışsa bizde o yüzden yaratıldık. Kadınların sadece doğurganlık özelliği yok, başka özellikleri de var.

0|0
    0|0
  • Bok yemiş.

0|0
    0|0
  • Tabi canim baska isimiz yoktu zaten. erkegin amaci ne peki

0|0
    0|0
  • Erkeklerin Tanrıçası olup tapınılmak.

0|0
    0|0
  • Erkeği doğuran kadin değil midir? Kimin kime itaat etmesi gerekir sence?

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 21

• Şöyle ki :
    Öyle bir çığlıkla attı ki kendini Âdem uykusundan,
    gerçekte çığlık atıp atmadığını bile bilmedi.
    Ama iki uyku arasında rüyasının bölündüğü gün gibi gerçekti.
    Ve başına bir şey gelmiş gibiydi.
    O zamansızlık zamanında, cennet ırmağının kıyısında Âdem onunla göz göze geldi.
    Kuşları, tüyleri ürkütmekten korkarcasına elini uzattı yavaşça.
    Parmaklarının ucundan dökülen yaseminleri gösterdi.
    İçine dolan ses ve ışığa, sevince sarmaşığa, usulca, sen kimsin, dedi.
    Bildiğini bir kez daha bilmek, kelimesini bir de ondan duymak istedi.
    Ben kadınım, dedi Havva, ama bu benim sıfatım.
    Adımı henüz bilmiyorum.
    Sonra döndü Âdem’e, aklına bir şey gelmişti.
    Sesi, bengisular gibiydi.
    Bana, dedi, bir isim ver,
    varlığım olsun.
    Durdu, aklından yeni bir şey geçti. Bana, dedi, sen isim ver, varlığım senin olsun.
    Bana öyle bir isim ver ki senin adının yanında dursun.
    Seni anan beni de ansın. Seni hatırlayan beni hatırlamadan olmasın.
    Bir “ile” koy aramıza bizi birbirimize bağlasın.

NAZAN BEKİROĞLU

0|0
    0|0
  • Dünyada eşitliği sağlamaktır bence biz erkekler hiç bir şekilde eşitliği sağlayamıyoruz başka türlü üstad bilirsin bazen kadının bir tribi yeter ortalığı düzeltmeye değişikler ama seviyoruz :)

0|1
    0|0
  • Türkiyede çoğu kadın bile alman filozofun bu sözlerini kabul ediyor zaten onlara göre doğru filozofun sözleri islama görede doğru bana göre kadın doğurup itaat etmekten daha fazlasınıda yapabilir ama

0|1
    0|0
  • Alman filozof bu günleri görseydi o sözü ben söylemedim diye inkâr ederdi, günümüzde kadına ayak kölesi olmak isteyen hemcinslerimiz var

0|1
    0|0
  • Mal insan maldir abi istediğin kadar başına filozof dr. Prof. Doç. Öğr. Koy derlerya Eşşeğe altın esmer vursalar eşşek yine eşşektir.

0|1
    0|0
  • Öyle demek yanlış olabilir.

0|1
    0|0
  • güzel demiş :D

0|1
    0|0
  • Alman dediyse sorun olmaz.

0|1
    0|0
  • tabikide kadının amacı doğurmak ve erkeğe itaattir. Kuranda kadınlar için yazılmış şeyler var onları oku iyi ya da kötü var orda internetten bile yazsan çıkar :D

0|1
    0|0
  • Almanlar bazen dengesizleşiyor işte Hitler gibi...

0|1
    0|0
  • Dünya hayatında kadın ve erkek, birbirine huzur ve sükûn vermek için yaratılmıştır. Allah Teâlâ’nın onlara sevgi ve merhamet ihsanında bulunması ile birbirine sımsıkı bağlanmışlardır.

Evlilik ile eşler; beşerî arzu ve isteklerini uygun bir şekilde giderdikleri gibi, huzur, sükûn, dayanışma ve paylaşım ihtiyaçlarını da karşılamış olurlar. Allah Teâlâ, bu şekilde nesil devam etsin diye mecâzî aşkı ve şehvet duygusunu vermiştir.

kaynak:net :D

0|0
    0|0
  • Kadın incedir narin ve değerlidir, onun değerini arttırmak baş üstünde tutmak her türlü ihtiyacını gidermek, üzmemek gerekir. Çalışan kadınlara saygım sonsuz lafım yok lakin bu güne dek gördüğüm çoğu çalışan kadın konumundan memnun değildi sıkıntılar karşısında dirayetli değildi. Dirayetli olanlarda gördüm ama kadınlıktan uzaklaşmış daha bir erkeğimsi olmuşlardı. Kadın hakkını veren bir erkeğe eştir.

0|0
    0|0
  • Kadın da mükellef bir kul dur
    Allah ona ayrı yük erkeğe ayrı yük yüklemiştir
    Ama hepimizde nefis olduğuna göre filozof saçmalıyor
    Zaten felsefe tamamen saçmalık. dinimizde yeri yok

0|0
    0|0
  • Erkek güçlü ve koruyucu olabilir ama kadda anaç ve merhametlidir abi ;)

0|0
    0|0
  • Iyi bok yemiş filozof olmuş ama adam olamamış

1|0
    0|0
  • Allah önce erkeyi yarattı sonra baktıki erkek böyle cok mutlu cok huzurlu o zananda kadını yarattı verdi belasını puhahaha 😅

0|0
    0|0
  • Horoz demiş ki...

Haşırt.

0|0
    0|0
  • Doğurmak ve erkeğin veremeyeceği annelik duygularıyla büyütmek

0|0
    0|0
  • olum kadınlar bizim kölemiz mi? biza itaat etmek zorunda mı? kafan nerende la senin

0|0
    0|0
  • Alman filozof yaratilistan ne anlar demis bu kullanici

0|0
    0|0
  • bu olay artık nefes alan her kıza yavsayan abazalar sayesinde erkeğe trip atmak ve itaat ettirmek olarak değişebilir

0|1
    0|0
Yükleniyor...