Küçük Ali Can'ın babası ne yapmalıdır?

Dindar olan Babası, küçük Ali Can'ı ilim öğrensin maksadıyla dini bir vakıfa yazdırmıştır.
Fakat vakıfa yolladığı oğlu ve onun yaşıtı olan onlarca çocuk vakıfta cinsel istismara maruz kalmış ve tecavüze uğramıştır.
Kadın bakan televizyonda yaptığı açıklamada;
-Bir kereden bir şey olmaz. Büyütmeyelim demiştir.
Sizce Ali Can'ın babası ne yapmalıdır?
Ali Can bundan sonra ne olacaktır?

9|9
61|63

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ali Can'ın babası kahvehanedeki 44 arkadaşını toplayıp önce o vakfı yıkmalı sonra da o kadın bakana tecavüz etmelidir. Sonuçta bir kereden bir şey olmaz. Bakanımız öyle dedi çünkü. Aferin bizim bakanımıza.

25|13
    0|0

Kızlar Ne Diyor 60

• Ali Can'ın babası o açıklamayı yapan kadına bir kere tecavüz etmeli bence. Sonuçta bir kereden bişey olmuyormuş

7|8
    0|0
  • Ben erkeklerin toplaşıp tecavüz edenlere tecavüz ettikleri, kadınların toplaşıp şiddet gösterenleri dövdükleri, çocuklara hallenenlere hallenilen, biri öldürüldüğünde katilin linç edildiği mis gibi bir toplum istiyorum. Bırakmayalım ara sokaklara dağılmasınlar, bırakmayalım linçten polis korumasıyla sıyrılmasınlar, bırakmayalım tecavüz edip şeytana uydum diyecek kadar yaşamasınlar, bırakmayalım askerimiz öldürmek üzereyken teslim olup pişmanım diyemesinler. Son derece mutlu ve gül gibi geçinip giden bir toplum olurduk.

1|3
    0|0
  • Hikayede yanlş olan yer kadın bakanın öyle bir cümle kurması. Öyle bir cümle kurulmadı. Milleti çarpıtılan laflarla galeyana getrmeyin lütfen. Doğruyu söyleyin yanlışı gösterin ama insanların söylemediği şeyleri olayı daha çok abartmak için söylemiş gibi yapmayın.

5|1
    0|0
    • Ne söyledi peki

• @tuzlu_greyfurt ya hala anlamıyrsun kardeşim burda ne akp yanlısı cümle var ne başka bşy gözünü seveyim konşmak için eleştrmek için konşma dediğimi anlıyrsan anla anlamıyrsan da uğraşamıycam.

• Neyse kafa basmiyosa yapacak bisey yok videoyu izleyip hala anlayamadiysan...

• Offf çok kötü

Bir kerede bir şey olmaz diye o kadın veya onu söyleyen kimse tecavüze tacize ugrasa çok mu doğru olur? Aynı şey o zamanda geçerli olur mu merak ediyorum.

2|1
    0|0
  • O bakanı bakan yapanların arasında Ali'nin babası da varsa "Ben ne halt ettim?" diye bir düşünecek. Tüm aile düşünecek, tüm mahalle, tüm şehir, tüm ülke düşünecek... Sonra el ele verip artık bu düzeni değiştirecekler. Yapamazlarsa Ali'nin başına gelenlerin devamı olacak..

4|2
    0|0
  • Onu bilmiyorum da olayın yasandığı ülke kesin Turkiye'dir. Kimse tepki gostermemistir, herkes normal yasamina devam ederken halktan kimi insanlar
    "Bakanlar niye istifa etsin, onlarin sucu ne?" Demistir.

0|2
    0|0
  • Ya af edersiniz ama öyle bakanın münasip bir yerlerine basayım!!!

3|1
    0|0
  • o babanın yerinde olsam vakıfta toplu katliam yapar ya da mahkemeye verir milyonlarca lira soyardım. ama daha hükümet bunları suçlu bulmazken mahkemeye versen de kaybedersin o yüzden toplu katliam en mantıklısı o kadın bakana da suikast düzenlerdim

0|1
    0|0
  • Ali Can'ın babası ve diğer mağdur aileler vakfın "sus" parasını kabul edip yollarına devam ederler...

0|1
    0|0
  • Kadını pıcaklaması lazım

0|2
    0|0
  • Ali can bunla yaşamayı öğrenmelidir yapıcak bir şey yoktur babasına gelince oraya dava açmalı ve diğer bu duruma maruz kalan çocukların aileleriyle konuşmalıdır dava açarak veyahut ses getirerek hakkını aramalıdır iş işten geçmiştir ancak bu vakıf kapatılmalıdır bir dahaki çocuklar geldiğinde yine aynı şey onlara uygulanırsa hoş olmaz bu engellenmelidir

0|1
    0|0
  • Kadına ve çocuğa yönelmiş bu şiddet+tecavüz bizi nereye götürüyor? Bunları normal kabul etmek hiç bir dine hiç bir fikre hiç bir vicdana sığmaz, sığamaz :( yazıklar olsun..

0|1
    0|0
  • oğluna bunu yapanları bir güzel dövmeli, ağız burun kırmalı; soran olursa da "bir kereden bişey olmaz" demelidir

3|2
    0|0
  • o ne yapacağını şaşırdı zavallı :)

1|1
    0|0
  • Dini şeylerden vazgeçip onu sosyal yaşama sürüklerdim. Devrim kitaplarını okuturdum, Başka diller öğrenmesi için kurslara yollardım. Dinden tamamen uzaklaştırmak için elimden geleni yapardım.

Bu arada o kadın bakanın tipini görünce aklımda ki olumlu düşünceler yol alıyor. Bana sorarsan Türkiye de ki kadınlar bu bakan gibi olsaydı, tecavüz diye bir şey kalmazdı.

0|3
    0|0
    • Tam tersi. Böyle çocukları komünizm gibi zırvalıklara değil, Türkçülüğe ve Atatürkçülüğe yöneltmek gerekir. Al komünistleri vur İslamcılara, ikisi arasında fark yok. İkisi de aynı kanalizasyonun ürünleri. Yapacağımız şey; çocuklara komünizm zırvalıklarını öğretip hep kendimizi hem de çocukları basitleştirmek yerine çocukları Atatürk'ün aydın yolundan Turancı bir şekilde yetiştirmek olacaktır. Bu sayede bilime ve kültüre önem veren bir nesil ortaya çıkacaktır.

• @KızılErik2 Ben soruya görüşümü paylaştım. Bana akıl verecek kadar tanıyormuyum ki sizi?

• Bende soruya yorum yaptım. Tek fark sen benim yorumumun üstüne yorum yaptığından benim yorumum seninkinin altına gelmiş :-P :-D

• Genelevler tekrar açılsın Bakan'ı da başına geçirsinler.

0|1
    0|0
  • Ali Can ın babası tazminat davası açabilir Ali Can ın durumu belirsiz psikolojisini kötü etkilemiştir aldığı parayla destek aldırabilir belki ama bunu yapan kişi müebbet hapis almıştır zaten

0|1
    0|0
  • keşke susmasalar... o şerefsizlerin hepsi hakettikleri şeyleri yaşasa ve tabii ki onları savunanlar da. gerçekten dedikleri gibi adaleti savunan bir hükümet olsaydı , bu ağzını açıp saçmayalanlar dahi ceza almışlardı şimdi ama nerede o adalet nerede o devlet :/

0|1
    0|0
  • Sayın bakanımıza birileri arkadan girsin bakalım bir kereden ne oluyor desem modlar siler ama dedim gitti

0|1
    0|0
  • Bir kereden bir şey olmaz diyerek dünyaya getirilmiş lobsuz. Böylelerinide başa koyuyorlar, ülkedeki bakanlara bak a q

1|1
    0|0
  • komedi ya. bu olayların türkiyede olabilmesi yabancı arkadaşlarım sorunc yüzüm kızarıyor ya savunma ne yaparsam yapayım düzelmiyor yeter artık ya. ne rezil bir ülke oldu

0|1
    0|0
  • Harika bir soru olmuş. O kadını parçalamak istiyorum gerçekten. Aynı şey kendi çocuğunun başına gelseydi yine böyle mi derdi acaba! Küstah!

0|1
    0|0
  • TABİKİ oğlunu alıcak oradan ve vericek normal devlet okuluna

0|1
    0|0
  • Allah belasını versin hepsinin. Benim küçük kardeşim var artık dibinden ayrılamıyorum çocuğa bir şey olucak diye. İdam cezası getirilsin dicem onlara iyi son olur bu. Sarsacak bir ceza gelmediği sürece bu tarz şeyler artacak. Öte yandan Allah'a şükür müslüman ülkeyiz:)))

0|1
    0|0
  • Bunuda yuttuk biz

0|1
    0|0
  • Ali Can ve babasi adaleti aramamalidir

0|1
    0|0
  • Ali Can'ın babası bakana kaysın 1 kereden bişey olmaz😒
    Ne yapılırsa yapılsın o çocuğun hayatı büyük oranda olumsuz etkilenecek :(

0|2
    0|0
  • Sırf bu vakıf paralı ve köklü diye üstü kapatıldı adam ne desin bekliyorlar onu da anlamıyorum allah razı olsun diğerlerini de buraya yollayacagim mi ALLAH BELALARINI VERSİN demekten başka birşey diyemiyoruz çünkü devletimiz hukuk'umuz susalim istiyor.

0|1
    0|0
  • Bir sey olmaz caniiim 10 bin tlciklerini alan susar oturur. Hani 45 cocuk hepsinin en az 10 akrabasinin yakini komsusu ses cikardigini dusunsek 450 kisi ensar vakfi icin sokaga dokulebilirdi. 450yi birak 1 tanesi bir sey diyor mu? Hayir.

0|1
    0|0
  • O kadına bir kerecik tecavüz etsinler bakalım bir kereden bişi olurmuymuş olmazmıymış.. Resmen fahişelik bu resmen.! çıldırıyorum ya Allah'ım ya :(

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    30

Erkekler Ne Diyor 62

• Ali can bundan sonra çalacak bir kereden birşey olmaz diyecek
    ali can bundan sonra isyan edicek ne olsa bir kereden birşey olmaz diyecek
    Alican babasına kızıcak şiddet uygulayacak ne olsa bir kereden birşey olmaz diyecekler..

Bir kereden çok şey oluyor sonra farkına varacaklar

1|3
    0|0
  • Bu din adamlarinin alayinin kafayi sekse taktigini gorun iste.

Bakin muslumanlarin geneline falan laf etmiyorum. Ama hangi dinden olursa olsun, hristiyan, musluman veya yahudi, bu din adamligi yapanlarin akli fikri kadin, seks falan, dillerinden dusurmezler. Colugunuzu cocugunuzu emanet etmeyin bu sapiklara. Madem o kadar dindarsiniz, kendiniz ogretin dininizi.

Kimse sizin cocugunuzu sizden iyi yetistiremez.

0|1
    0|0
  • bu defa söyleyecek sözüm yok..
    küfürlerim var sadece, neyi savunduğunu bilmekten aciz sözde sorumlu zihinlere..

1|1
    0|0
  • bakan kahpelik yapmış ama asla demem bakana tecavüz edilmeli 1 kereden bir şey olmaz diye kimseye bu kadar kötü bir şey diyemem çocuğun hayatı çok kötü etkilenir babası da hiç bir şey yapamaz bakan da 2 gün konuşulur unutulur diğerleri gibi.
    yapılması gereken ortada tecavüzü küçülten bakanın görevi sorgulanmalı
    çocuğa devlet tarafından destek verilmeli ailesi bilgilendirilmeli
    tacizciler en ağır cezayı almalı

tacizin tecavüzün yaşı cinsiyeti olmaz en ağır cezayı hepsi almalı adam öldürmekten daha büyük bir suç olduğu artık kabullenilmeli.

0|1
    0|0
  • Bir kereden birşey olmaz mı w t f? Bu bakano bana yönlendirin 3 gün aç susuz bırakıp sadece azdırıcıdan başka birşey vermeyip becriceksin

1|1
    0|0
  • İnsanlar akpyi ve hdpyi destekleyecek kadar cahil ve çıkarcı oldukça, böyle kötülükler malesef ki başımıza çok gelir.

1|2
    0|0
  • Bir kereden bir şey olmaz diye bir şey söylediğini duymadım. Bu tamamen algı yönetimidir.

Kadın çıkıp özel bir şahsın yanlışının tüzel bir kuruluşun geneline yaymanın doğru olmadığını söylüyor. Mesela bunu Tukcell kuruluşunun bir personeli yapsaydı turcelle cephe almak doğru olur muydu? Veya çalıştığın şirkette bir eleman bu davranışı sergileseydi bunda seninde patronunun da kabahati var diyebilir miydik?

Not : Ensar vakfını tanımıyorum. Şahsi görüşümdür.

0|1
    0|0
    • Sadece bilinen 50 çocuktan bahsediyoruz. Bunu bir kişi ile sınırlandırmak benim açımdan yetersiz. Evet o vakıf suçludur.

• Bence Avrupa insan hakları mahkemesine Türkiye Cumhuriyeti Aile ve sosyal hizmetler bakanlığını dava etmeli ardından o yurda içerdeki masum çocukları çıkartıp geri kalan üç beş başı boş insanı ateşe vermeli...

0|1
    0|0
  • Ali Can'ın babası "bi kereden bişey olmuyorsa biz de hocayı s. kelim" demelidir ve derhal bir cop ile icraata geçmelidir. Doğruluk mu cesaret mi oynayıp şişeye de oturtabilirler.

Haşırt.

1|1
    0|0
  • Ben kimsenin tarafını tutmam ama bence o manada dememiştir. Hani, ilk defa böyle bir şey karşımıza geldi biz de şaşırdık manasında demiştir. Çünkü gerçekten eğer öyle o manada demiş olsaydı tecavüze uğrayan çocukların aileleri çok büyük tepki gösterirdi diye düşünüyorum.

1|2
    0|0
  • Ben de olacağı yazayım. Alican'ın babasına bir miktar para+holosko verirler. Sırtını sıvazlarlar. Olay kapanır. Alican'ın babası oylarını dinci partilere atmaya devam eder. Suç örtbas edilir. Hiçbir savcı da bulaşmaz.
    Alican ne mi olur? Kimsenin umurunda mı Alican? Siyaset malzemesi olur iki güne unutulur.

0|1
    0|0
  • Ali Can'ın babası ot beyinli olduğundan "bi kereden bişey olmaz diyen" benbirkulum1'e katılır ve göndermeye devam eder. Bu sırada tutuksuz yargılanan, tutuklanmayan, adına dava bile açılmayan vakıf çalışanları cinsel istismar ve tecavüze devam ederler. Bizim sonfecikul 2 den, 3 den diyerek uzatır da uzatır ve bu çocuklar tecavüzle büyürler. Ali Can da bu travma yüzünden haytının geri kalanı boyunca büyük sıkıntılar yaşar. Ama vakıfa güveniliyordur, çalışmaları (!) takdir edilmeye devam eder.

0|1
    0|0
  • Ali Can' ın babasının suçluların bir gün ABD ' ye gitmesini ummaktan başka çaresi yoktur, zira ülkemizin gerçek suçlularını bir tek ABD Savcıları başlarına bir şey gelmeden tutuklayabiliyor...

0|3
    0|0
  • Küçük Ali Can'ın babası bakanlıktan sus payı olarak alacağı 10 bin tl bitince ne yapacak onu düşünmeli asıl...

Ha Ali Can da vakfın imkan sağladığı cinsel istismar hizmetinden sonra vatana ve millete çok faydalı bir seri katil ya da tecavüzcü olarak hayatına devam edecektir sanırım.

0|1
    0|0
  • Ben ali canın babasının yerinde olsam gider o kadına tecavüz eder. Beni şikayet ettiğindede yüzüne karşı bir kereden birşey olmaz bu olayı fazla büyütmeyelim derdim. Nede olsa ona göre hava hoş bir kereden bir şey olmazmış

0|1
    0|0
  • cevap veremiyorum..
    utanıyorum.. nefret ediyorum..
    susmakta aslında onların tarafında olmak, biliyorum..
    ama o çocuklar bizim çocuklarımız..
    insanlığıma yediremiyorum susmayı..
    Emeği geçen herkesin Allah bin türlü belasını versin..

0|1
    0|0
  • Ne yapması gerekir bilmiyorum ama siyasilerin ne yapmaması gerektiğini çok iyi biliyorum.

Bu tip adli vakalarda siyasiler bir şekilde müdahil olduğunda hukukun önünde engel olarak algılanırlar. Sonuçta ilgili kişi hakkını arayamadığını düşünmeye başlar. Bu devamlı olursa toplumda herkes kendi hakkını kendi aramaya kalkar. Sonra insanları durduramazsın, her kafası bozulan çeker vurur. Bunu da belli bir noktadan sonra engelleyemezsin.

0|0
    0|0
  • Dinsizlerin vakıfına gitmeli ve orada da cinsel istismara maruz kalmalıdır. Onlar daha iyi gizleniyorlar demek ki..

1|2
    0|0
  • yasa çıkacaktı malum parti engelledi
    ali can ve babasının ve tanıyanlarının aklını başına almaları şart

0|2
    0|0
  • Ölünce ne tarafa gideceğim bilemem ama en büyük dileğim bu insanların yanışını ve haykırışlarını zevkle izlemek!

0|1
    0|0
  • dünya üzerindeki bütün sapıklar pisliklerini din üzerinden gerçekleştiriyor heleki müslüman ülkede bu had safhada bütün sapıklar dindar der kaçarım

0|1
    0|0
  • Cocuklarima yapsalar vallahi, 24 saate canlarini alirim..
    Ha baskasinin cocugunada sahit olayim onunda canini alirim.

0|1
    0|0
  • Ellerine 3 5 kuruş verip sustururlar bu ülkede tecavüzcüyü koruyorlar malesef

0|2
    0|0
  • Baştan söyleyeyim Akp' li falan değilim. Erdoğan'ı hiç sevmem ama senin yazım şeklin aleni olarak iftiradır. Bakanın açıklaması senin yazdığın gibi değildir.
    https://www.youtube.com/watch?v=Kir6tTI4O7c
    Ayrıca senin bu hareketin doğrultusunda sitedeki moderatörlük vazifen de sağlayacağın adaletine de güvenilmez. Ülkesinde ki insanları birbirine düşürmek için yaptığın bu provokatif paylaşımdan sonra. Sitede kimlerin hakkını yemez ki diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Hakkımda ne düşündüğünüz sizi alakadar eder. Kimsenin hakkında gözüm olmadığını ben biliyorum en azından. Bu bakanın ne dediği alenidir. Anlayamıyorsan bu da senin sorunundur. Akpli değilim demen bile sahip olduğun zihniyeti açıklamaktadır. Saatlerce tartışsak sana yeterli gelmez. Musibeti yaşayıp konuyu idrak etmen dileğiyle.

• @isimyokısraretme adam gitti diye duygusal anlarmı yaşıyorsun. Yorum attığın yorumları okumadığın aşikar. İlk yorumumda akpli olmadığımı yazmıştım. Ben sadece atılan iftirayı düzelttim. Polemik yaratma. Yanlış olanı onaylayanlar beynindeki ağları temizletsin. Nokta!!!

• Sonraki yorumlarında da akpli zihniyetle kol kolasın. Senin noktan bana virgül bile etmez ki harflerle yazdığın "nokta" çok komik gözüküyor :D

• millet bize sapkın, sapık der. kendileri biz'den daha beter çıkar. şaşmadım. başı, g, ötü kapatmak ile kedini düzgün zannedenlere zenci çükü diyorum. bol keseden atmak budur işte. çıkıp 2-3 allah demek, peygamber demek insanı düzgün yapmaz. demeli bozuk olan binanın dayanması'da imkansızdır. sizin temeliniz yıkık, devrik. satılmış ruhlu insanlarsınız. biz en azından neyin ne olduğunu, biliyoruz. ölçülüyüz.

0|1
    0|0
  • Ah ulan alican hepsi senin suçun. lanet olasica federallerr

0|1
    0|0
  • ''Kimse bizim sabrımızı test etmesin "

0|1
    0|0
  • Bakana tecavuz etsinler bakalim bir kereden bir sey oluyormu olmuyormu? Gerci hosuna giderdi savundugu sey den sikayetci olmazdi bence. AKP %52 mi %50 mi o yuzdelikler dokulun bakalim. Himinahoydumun cikarcilari.

0|1
    0|0
  • Bakan bile böyle düşünüyorsa. Vah bu insanlığa haline.

0|1
    0|0
  • ali canin babasi adam deildir cünki 10 bin tl ye sikayetini geri cekmistir.

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    32

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...