Neden sevilmiyorum?

Neden yahudiler ve israil sevilmez? Ben israilliyim kimse sevmiyor bu ülkede beni, ve bizi. Neden? Neyin garezi bu? Ne suçum var?

0|1
16|60

En İyi Erkek Görüşü

• Birçok Türk insanı kapalı kutudur. Kendi hayatları doğruları tabuları vardır kimse yıkamaz. Halbuki ateist de, Hristiyan da, Müslüman da hepsi insan. Benim 3 tane ateist arkadaşım var ne yapayım yani öldüreyim mi veya konuşmayayım mı? Birkaç tane yabancı arkadaşım var Hristiyan. Dinine sahip aşırı bağlı arkadaşlarım da var. Koyu AKP li CHP hizmet eden ülkü ocaklarından MHP arkadaşlarımda var hemde hepimiz bir araya gelebiliyoruz. Önemli olan insan olmak dostluk.
    Sende ayrımcılık yapıyorsun mesela akp düşmanlığın var.

0|0
    0|0
    • Hayır yok sadece başındakileri sevmiyorum ülkenin. Akp'ye lafım yok seçen seçsin destekleyen desteklesin

• Teşekkür ederim 😊

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 59

• Zionistleri savunuyormusun? Eger savunmuyorsan saygi ve sevgi gormeye her insan gibi hakkin var cunki bizim israillerle sorunumuz yok sizi yonetenlerle sorunumuz var. Ayrica cok duzgun yahudilerde var yani hepsi kotu diye birsey yok. Keski dogru yolu gorsenizde Allah'in azabindan kurtulsaniz. Inan icten istiyorum yoksa ilerisi israiller icin hic iyi degil.

0|1
    0|0
    • Siyonist asla değilim. Yahudi de değilim. Müslümanım.

• etmiyor yazmışım etmiyorum olacaktı

• Anladim gorusun icin tesekkurler :)

• Sevilmediğini nasıl anladın? Yahudi olabilirsin ama müslüman olmuşsun bu çok güzel bir şey. Kuran-ı Kerim de lanetlenmiş bir ırk Yahudilik. O yüzden insanlar önyargılı yaklaşıyor. Ama dediğim gibi müslüman olmuşsun. Gerisi önemli değil, bütün müslümanlar kardeştir bunu unutma. Bizim ülkemizde kendini müslüman zanneden çok fazla insan var. Çoğu değil maalesef. Büyük ihtimal sana da öyleleri denk gelmiştir. Yoksa biz Kürtleri de severiz. Ama onlarda Kürtlük damarı diye bişey var o yüzden kendilerini soğutuyorlar. Belki sizde de böyle bişey vardır bilemiyorum. Çok sorun oluyorsa Yahudi olduğunu gizle yani ne olacak ki.

0|0
    0|0
  • Sizi İsrailin bütün yaptıklarına ortak sanıyoruz maalesef bir de çoğunluğun dininden farklı bir dine mensupsunuz. Faşist bir topluma denk gelmişsiniz maalesef burada Aleviler ve Kürtlerde sevilmez akpli olmayanlarda sevilmez hatta aynı takımı tutmayanı bile sevmeyiz lanet olsun içimizdeki nefret aşkına...

1|0
    0|0
    • Teşekkürler güzel yazmışsın.

• Umarım Müslüman Bir İsrailli olduğun için değil de sadece insan olduğun ve karakterin için sevilirsin.

• Ben seviyorum jewleri

0|0
    0|0
  • Suçun yok insanlar ön yargılı, etikete vakan sığırlardır. Bu tipleri önemsemeyeceksin. Aslolan insandır. 1muamma nın görüşündeki yorumların güzel.
    Politikalar ve insanlık karıştırılmamalı.

0|0
    0|0
  • Irk ayrımı olmamalı

0|0
    0|0
  • hükümetlerin politikalarını vatandaşları öder. filistinde yapılanlardan dolayı ve buna israil halkıda tepki göstermiyor. ayrıca mavi marmara olayı. türk milleti olarak tarih boyunca diğer dinlerden olana zulüm yapmamışızdır. ama israil devletinin yaptıkları ortadadır. küçücük çocukları, hastaneleri, yaşlı kadın ayırmadan vuruyor, o yüzden tüm israilliler tepki topluyor. şahsım adına herkesi aynı kefeye koymak istemem ama buradan görünen bu.

0|0
    0|0
  • Bu senin suçun değil. israil yönetimi gaddar siyonist bir yönetim şeklini benimsemiştir. bu yüzden masum çocuk yaşlı genç demeden insanları katletmektedir. kendi peygamberini öldüren bir toplumdan bahsediyoruz yani. Allah a kafa tutan şirk koşan bir toplum. kendini üstün ırk görüp diğer ırklara zarar vermekten çekinmeyen bir toplum. bunu global sömürgecilik yaparak ve hemen bitişiğindeki filistin halkına zulüm ederek devam ettirmektedir.

0|0
    0|0
  • Goygoyculuk edip, salakça başlık açtığın için. Tam bir ilgi fukarası, ezik sünepesin. Yalancısın, tesettürlüsün...

0|0
    0|0
  • Senin bir suçun yok aslında. Başınızdaki adamlar suçlu. Tıpkı bizim başımızdaki adamlar gibi. Ve bu adamların oyunları yüzünden halklar birbirine düşman oluyor o kadar. Hıı halk olarak sizin de bir suçunuz var tabii ki; kendi inancınızı diğer inançlardan üstün tutmanız. Gerçi her inanç da var bu. Boşuna duşmanlık işte. (İsrailli olmadığını bildiğim halde yazıyorum bunları.)

0|0
    0|0
    • Bu kanıya nereden vardın? İsrailliyim. Neden durduk yere böyle bir başlık açayım?

• Türkçeyi çoğu Türk'ten daha iyi bir şekilde yazıyor olmandan ve kelimeleri gramer açısından kullanış biçiminden bir de kimseye güvenmiyor olmamdan kaynaklanan bir durum çünkü burası Türkiye. Birine güvendiğim zaman neler olduğunu çok iyi biliyorum. Kusura bakma.

• 22 yıldır burada yaşamanın yan etkileri.

• Peki senin Musevi Türk devleti Hazar İmparatorluğu hakkında yorumun ne :-)

0|0
    0|0
  • 3 dakika 45 saniyeni ayırıp odaklan ve dinle nedeni 3 dakika 45 saniyeye fazlasıyla sığmış
    https://www.youtube.com/watch?v=uww-LTWN8KU
    israilin yaptıklarını savunur bir yanın olmadığından dolayı üzerine alınma..

0|0
    0|0
  • troll olma ihtimalin çok yüksek ama..

çok iyi bir arkadaşım vardı israilli adı anat. baya meraklıydı türk tarihine ve islam coğrafyasına

0|0
    0|0
  • Atatürkü seviyorsan saygi duyuyorsan
    Bu ülkenin bölünmez butunligune kastin yoksa arkadas olabiliriz

0|0
    0|0
  • Sorun senin İsrailli olman değil, bizim sorunumuz o Benjamin Netanyahu ile ilgili, insan gibi davranan hiçkimseye lafımız yok, ama o insan öldürmeye çalışan, müslümanlara kurşun sıkan İsraile karşıyım, bugün bizde birisine kurşun sıkıp aynısını yapsak karşı çıkardım ve İsraili bu yüzden sevmiyorum aynı şekilde Amerikayı da

0|0
    0|0
  • Yorumlarda bile kin kusmuşlar. :D
    Bizim aklımız biraz geridir o sebepten böyleyiz. Irk mevzuları işte, senin ırkının tüm suçunu sana yükleriz çünkü ırkına kafa tutacak götümüz yok. Herkes gücünün yettiğine kabarır. İlkel zamanlardan beri değişmeyen en sikko özelliklerimiz sağ olsun hala böyleyiz.

0|0
    0|0
    • Ne güzel söyledin öyle. Haklısın.

• İnsan olduktan sonra benim için sıkıntı yok.

İsraile gittim insanları o kadarda kötü değil.

Türkiye hükümeti kötü diye milleti kötü olurmu?

Aynı şey😉

0|0
    0|0
    • Siyonistlerle karşılaşmamışsındır anlaşılan

• Ne olduğunun önemi yok benim için 2 insan var iyi ve kötü. Bana kötüsü denk gelmedi evet.

• Sen benim cenk topuzum ve harp silahımsın. Seninle milletleri kıracağım ve seninle ülkeler helak edeceğim. Seninle atını ve binicisini kıracağım ve seninle erkeği ve kadını kıracağım. Seninle kocamış adamı ve genci kıracağım ve seninle genç adamı ve ere varmamış kadını kıracağım. Seninle çobanı ve sürüsünü kıracağım ve seninle çiftçiyi ve çiftini kıracağım. Seninle valileri ve kaymakamları kıracağım.

Tevrat, Yeremya Kitabı Bab: 51 Cümle: 20-23 bence bu bile yeterli!!!

0|0
    0|0
    • Ne demek istiyorsun?

• ben bişey demiyorum yahudilerin kutsal kitabı (aslını koruyamamış bir kitaptır) tevrat diyor

• Hadi canım

0|0
    0|0
  • İsrail'in yaptıklarını savunuyorsan sevilmezsin.

0|0
    0|0
  • Şu an bile dunyaya ölüm saciyorlar tek gayeleri dünyaya hüküm etmek tabi kurunun yaninda yaşta yaniyor

0|0
    0|0
    • Ben öyle bir şey yapmıyorum ama.

• Türkiye vatandaşıyım :)

• E kaldi daha söyleme o zaman kimseye ısrail i olduğunu

• Siz lanetlenmiş bir milletsiniz neyinizi sevelim sizin.

0|0
    0|0
    • Pekala. Zaten her İsrail'linin Yahudi olmadığını bilmiyen, veyahutta Yahudi'liği bir din sanan sizin, bu konu hakkında yorum yapıyor olması çok kötü değilmiş gibi birde lanetten bahsediyorsunuz.

• Seni dışlamıyorum yanlış anlama anladığım kadarıyla yapılan zulümün ve gerçeklerin farkındasın ve vatanımızı seviyorsun yanlış anlamadıysam? Müslümansın kardeşimizsin. : )

• Evet doğrudur.

• bireysel olmamalı ancak tarih boyunca israil oğulları islama düşman ve devam etmekte

0|0
    0|0
  • Gel sevelim seni de

0|0
    0|0
  • sevin şunu

0|0
    0|0
  • sevilecek neyiniz var ki

0|0
    0|0
    • Bilmem neyimiz var?

• Evet her neyse önemi yok. Tanrı seni korusun.

• allah tüm iyi insanları korusun

• Valla kim veya ne olursan ol bana ne ki bundan. İyi bir insan ol yeterli

0|0
    0|0
  • Tamamen onyargi
    bugun irvin yalom diye bir adam var , yahudi ama adam psikolojide tam bir idol ve ben kitaplarini cok begenirim

0|0
    0|0
  • Senin suçun yok kardeş

0|0
    0|0
  • Yanlış ülkedesin

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 15

• Bunu neden dert edindin ki? Kimsenin sevgisine ihtiyacın olmasın

0|0
    0|0
  • Öyle bişey yok kendi kendine alınganlık yapmışsın sen 😂

0|0
    0|0
    • Nereden biliyorsun? Sen biz misin? Sen hiç görüldün mü?

• karşılıklı sevgisizlik. tek taraflı değil.

0|0
    0|0
  • Ben seviyorum, bu bazi insnlarn mllıkları

0|0
    0|0
  • Ben seviyorum Israil kardes ulke

0|0
    0|0
  • Daha önce hiç Yahudi veya İsrailli tanımadım , herhangi gibi bir ön yargım yok bu konuda.

0|0
    0|0
  • Önemli olan Türk'e nasıl oldugundur tanimadan yargilamam

0|0
    0|0
  • Şalom

0|0
    0|0
  • Biz Israilleri sevmiyoruz değil. Biz müslümanları öldüren ve savaşı asla bırakmayan milleti sevmiyoruz. açlık ve kıtlık bırakan insanlar onlar...
    Siz öyle değilseniz, alınmanıza gerek yok.

0|0
    0|0
  • Aslında ırkçılık bu anlamda kötü. Senin gibi masum insanlarda kategoriye girmiş oluyor. Fakat bende seviyorum İsrail'i ve yahudileri. Çünkü her türlü pisliğin anltında onlar var. Teroristlerin başı onlar. İnsan katilleri. Ayırca aşırı benciller

0|0
    0|0
  • Naziler yüzünden almanlar sevilmediği gibi.

0|0
    0|0
  • İnsan insandır. Ben ayrım yapmam

0|0
    0|0
  • Masumları da ben öldürdüm zaten, benden nefret etmeliler.

0|0
    0|0
  • Bende sevmiyorum israili

0|0
    0|0
  • Yahudilerin müslümanlara ettiği iskencelerden olabilir mi acaba?

0|1
    0|0
    • Ben Yahudi olmadığım için Allah'a binlerce kez teşekkür ediyorum.

• Her yahudi de musevi değildir.. Cahillik kafa yapmış biraz aydınlan dostum

• Yetecek kadar aydinim arkadaşım teşekkürler

Yükleniyor...