Yalnızlık desem işte ben onun ta kendisiyim?

Arkadaşlar merhaba öncelikle hepinize.. Soru sormam derken kendimi burada buldum çünkü paylaşacak kimsem yok.Üstelik utandığım, kendimi çaresiz ve ezik hissettiğim de bir durum. Yıllardır hep yanlış insanlara rastladım, dost bildiklerim beni ellerinin tersiyle ittiler tek tek. Sorun artık kendimde diye düşünmeye başladım. İnsanlardan o kadar çok kazık yedim, nankörlük buldum ki hala güçlü ve iyi kalabildiğime hayret etmemek elde değil. Hiçbirine ne maddi ne manevi bir şey esirgedim. Beni yanlış anlamayın paranın hesabını yapan biri değilimdir ama düşünün bir insana hiç esirgemeden fayda ediyorsunuz ama o insan bırakın karşılık vermeyi nankörlükle, ihanetle ve o insanı yapayalnız bırakmakla cevap veriyor bütün bunlara. Kime aşık olduysam, ilgi gösterdiysem karşılık bulsam bile hep kalbimi kırdılar, umursamadılar. Arkadaşlar sorun şu ki ÇOK YALNIZIM. İnsanlar hep sevgiliden muzdarip ama ben sadece sıkı dostlarım olsun istedim hayatta ama onu hiç bulamadım. Evde kendi kendime vakit geçirmekten inanın çok yıldım. Depresyon geçiriyorum artık çok MUTSUZUM.Çevreme bir bakıyorum en sömürücü tipler, saygı, edep bilmezler çevreleri insan dolu üstelik parmaklarına bir iğne batsa hepsi seferber oluyor. Ben nereye gitsem yalnızım hep yalnız neden arkadaşlar, neden? Ben ne yaptım? Üstelik sosyal olmayı yardım etmeyi, eğlenceli olmayı, aktif olmayı bu kadar severken? Elbette sevenlerim oluyor ama ne arayan ne soran var doğru dürüst, ne değer veren var.. Kafayı sıyırıcam artık alışılmıyor yalnızlık hep acı veriyor. Bunlara benzer olayları yaşayan ve halledeniniz varsa bana ne önerir? Lütfen yardımcı olun üniversiteye hazırlanıyorum bari orada hayallerime kavuşayım :(

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bahsettiğin karakterde ki insanlar hepimizin cevresinde herkesin çevresinde İstanbul avrupa yakasinda ikamet ediyorum yuzlerce arkadasim vardi okul is mahalle bir tanesiyle bile gorusmuyorum gorusemiyorum cunku o zamanlarmis arkadaslik su anda yok koskoca İstanbul'da senin gibi evdeyim bende.. Bir cogumuz boyle emin ol.. Kurtulmak dersen hayatina her zaman ozel insanlar girecektir onlarin kiymetini bilirsen kendi kiymetini de bildirirsen hersey duzelir.. Bu kadar dusunupde kendini yalnizlikla bogma.. Hayat her sekilde guzeldir cunku yaşamayı bilene.

1|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsun her yerde mevcutlar. En azından bir ailem var şükretmesini, elimde olanların değerini de biliyorum ama işte çevrende birsürü dostluklar olupta sen odun gibi tek başına kalınca ister istemez canını yakıyor insanın.

• Hayata dair yaşamaya dair hic bir zaman umudunu yitirme sen dik dur.. Ezilip büzülen insanlar menfaatciler yani yanında barınamaz ;)

• Evet öyle insanlardan uzak durucam...

En İyi Kız Görüşü

• şu an tam olarak aynı ruh halindeyiz

1|0
    0|0
    • Umarım en yakın zamanda son bulur bu durumumuz arkadasım.

• Senin işin de zor. Mezun olduktan sonra iki cinsin de bulunduğu, temiz kalpli insanlarla çalışma fırsatı bulursun umarım

• :) umarım , neyse iyi geceler

Erkekler Ne Diyor 9

• Sakin ol ve herşeyi zamana bırak. Gun gelecek seni ellerinin tersiyle iten insanlar avuçlarını Tanrı'ya açarak arayacak. Sen sadece hayatın tadını çıkarmaya bak. Ayrıca yalnızlık o kadar kötü değil. Bol bol kitap oku. Saçma saçma şeyler düşün kendi kendini güldür vs vs İlla birinin sana değer vermesine gerek yok. Herkesten önce sen kendine değer ver ama. Hiç bir şeyi kendinden esirgeme. Canın ne isterse yap. Yapamıyorsan da yapmak için çabala. Hayatıma bir anlam kat. Ve illa ki vakti geldiğinde karşına seni hal eden bir sevgili çıkacak. İlla ki seni hak eden arkadaşların olacak. Sadece sabırlı ol ve hayata gülümse

1|0
    0|0
    • Harika şeyler yazmışsınız. Benim de tek temennim bu. Kıymetimi anlasınlar. Kendime değer vermekten başka çarem yok zaten şükür ailem var yoksa daha da kötü olurdum. İnşallah vakti geldiğinde dedikleriniz olur :(

• Artık somurtmayı da bırak ve şunu bil; güneş bu sabah çok farklı doğacak. Buna inan çünkü negatif bir zihin asla pozitif bir hayat üretemez. Gülümsemeye başla. :)

• Evet doğru, hayat bunlara üzülmek için çok kısa düşünmemek lazım...

• yalnız kalan bir adam hiç yalnızlığından kimseye bahsedebilir mi?
    -Tuncel Kurtiz & Ezel

1|0
    0|0
    • O yüzden buraya geldim zaten. İçimi dökmek için öylesine bir insana yüz yüze anlatamam çünkü aciz hissediyorum kendimi

• Gerçek dünyaya hoşgeldin.

• Çok fazla takılma. Ben de çok yalnızlık geçirdim zamanında ama iyi ki geçirmişim. Hem de her anlamda yalnızlık. Gidecek bir yerim yoktu. Annem babam yoktu yanımda. Tek başımaydım sadece...
    Artı yönlerine bak. İnsanlara çok değer verme. Vereceğin kişiler çıkacaktır karşına acele etme.

0|0
    0|0
    • Haklısında işte zor be aradaşım hem de çok zor sen de iyi bilirsin, etrafın hep gürültü, eğlence ve sen hep çaresiz, yalnız hissediyorsun.

• İletişimin nasıl peki? Soğuk mu durursun dışarıdan?

• Ya biraz ciddi durduğum doğru ama güleçliğim de vardır yani sert, kırıvı davranmam.
      Kibar olurum olabildiğince insanlarda böyle tanımlar genelde beni vıcık vıcık biri değilim ama hareketli olmayı severim mesela

• yanlızlık gercekten insanın canını yakıyor ama artı olarakta seni olgunlastırıyor sen olgunlastıgınla kalıyorsun ama yanlızlık sonsuza dek sürmüyor..

0|0
    0|0
  • Bence calissan daha iyi derim üniversiteler bişey öğretmiyor yalnız egolu hocalar var kendini bişey saniyorlar

0|0
    0|0
  • Ozele gel biraz sohbet edelim

0|0
    0|0
  • Kanka naapmisin sen yaa. Yat yat uyu yat :)

0|0
    0|0
  • Üniversite kazan asırı rahat olacaksın emin ol ona calış boş bir bölümde okuma

0|0
    0|0
    • Üniversite iyi gelir yani? Ne ortaokul ne lise o kadar yıl 1 tane insan gibi insan çıkmadı karşıma. Üniversiteyi önce eğitim sonra dostluklar için merak ediyorum

• Üniversitede aktif oluyon ama cok tip tanıyon her cins var toplasan 1 ila 2 kişi olur gerisi boş arkadas. Benim o kadar vardı arayan soran 3 5 kişi yok 1 2 tanecik

• Burdan kimseye medet umma. Hikayemi anlatirsam burda ne tarz insanlar oldugunu anlarsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Üniversiteyi Ankara yaz arkadaş olalım 😀

1|0
    0|0
Yükleniyor...