Soyumu nasıl bulabilirim?

Arkadaşlar soyumun nereye ve kimlere dayandığını merak ediyorum nasıl bulabilirim?

2|1
322

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 21

• Tarihsel kimliğe ve argümanlara bakman lâzım ama. Öyle internet üzerinde oturarak olmaz o işler. Kütüğünün merkezine gitmen lâzım. Türksen zaten ucu bucağını bulamazsın.

1|0
    0|0
  • Trabzon halk kütüphanesi nde bir çok söy adına sahip insanın nerden göç geldigine ve köklerine dair kitaplar varmış. Bir akrabamin araştırmasına göre biz Çepni turklerindenmisiz. uzun zaman önce (500-550 sene ) dedelerimiz Karadeniz Sahil kenarı boyunca dağılmış. Topaloğlu söy ismine sahip insanlar Karadenizin bir ucundan Balıkesire kadar dagilmislar.

1|0
    0|0
    • Giresunda çepni çok Trabzona yakınım bu bilgi için teşekkürler

• Rica ederim yardımcı olabilsiysem ne âlâ. Bizim büyük büyük dedelerimiz göç gelirken begendikleri yerlere yerleşmişler. Bizim kök ailede giresun da kaynak suyu olan bir köy bulmuş. Bakmıslar su temiz ve bol biz buraya yerleselim demişler. Köyümüzün büyükleri öyle anlatırdı bize. O buldukları su da hâlâ akıyor. Yazın soğuk kışın ılık.

• Kümbet mi acaba neresi

• Ben Kırgız soyundanım. Kayı boyundan samsaçavur kolu karapiroğlu hüseyinin torunlarıyız. Çanakkale şehididir kendimi. Canım dedem.

1|0
    0|0
  • nufus müdürlüklerinden soy agacı çıkarttır kayıtlarda var sa eyer filancanın kızından lakaplı isimlere kadar çıkıyor

1|0
    0|0
  • İngiltere de bir şirket bu konuda uzmanlaşmıştı ve doğru sonuçlar için ciddi araştırmalar yapıyordu. Karşılığında istedikleri ücrette oldukça yüklü miktardı ama şirket adını hatırlayamadım..

0|0
    0|0
  • Ankara'daki nüfus müdürlüğüne gitmen gerekiyor ama orada torpilin olması gerekir.

1|0
    0|0
  • O kayıtlar gizli bildiğim kadarı ile zatende çok fazla ileriye gitme şansın yok osmanlı devletinde ne kayıt tutma ne soy adı nede başka bir cacık yoktu belki dedene bile sorsan söyleyebilir o bulabileceğin bilgileri

1|0
    0|0
  • babaannene sor nedense hep babaanneler biliyor böyle şeyleri ;)

1|0
    0|0
  • Hz Adem e kadar gidiyor.

0|0
    0|0
  • Kütüğün nerdeyse oraya gideceksin

0|0
    0|0
  • bulaman

0|0
    0|0
  • bunda fazla araştırmaya gerek yok
    Hz. Adem Ve H. z Havva'ya

0|0
    0|0
  • para karşılığı araştıran firmalar var

0|0
    0|0
  • Neden böyle bir merak icindesin

0|0
    0|0
  • Onu bunu bırakta lol oynuyo musun?

0|0
    0|0
  • Hz'Adem.

0|0
    0|0
  • y-dna testi yaptır

0|0
    0|0
  • Nüfus müdürlüğüne müracaat et

0|0
    0|0
  • Kızlar soruyor da ki en saçma soruyu sordun tebrik ederim seni alkışlarla yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • nüfus müdürlüğü arşivi bunu bilmek çokmu zor

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 3

• Kütüğün neredeyse oranın nüfus müdürlüğüne git.

1|0
    0|0
  • Onu bende merak ediyorum kendi soyumun nereye dayandığını

1|0
    0|0
  • Hepimiz ademin oğullarıyız

1|0
    0|0
Yükleniyor...