Günümüzde kızlar neden kaba?

Öncelikle yapılan her genelleme yanlıştır. Fakat bu o kadar çok karşılaştığım bir durum ki genelleme yapılacak duruma geldiğini düşünüyorum.

Şimdi efendim birine merhaba dediğimizde dik dik bakmalar, not istediğimizde bir anlam çıkarmalar, mesaj attığında "?" gibi cevaplar vermeler. Yabancı ülkelerde olan arkadaşlarım bu kadar kaba davranmıyor. Yani Türk kızlar şöyle şöyle demek istemem ama arkadaş biri bana açıklayabilir mi neden bizim ülkemizin kızları kaba olmak zorunda.

Daha geçenlerde "Yıldız Tilbey'le bir akrabalığınız var mı?" sorusuna "defol moralimi bozma" gibi bir cevap aldım. Oysa Yıldız Tilbe'yi çok severim ve güzel de bir kadın. Bu sadece bir örnek. Tabii bunları bazı kadınlar karşı çıkabilir saygı gösteririm ama erkekler beni daha iyi anlayacak.

Bence problem 3 kuruşluk kızlara 5 kuruş değer verip 2 kuruşu geri isteyen erkekler yüzünden oluyor.

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kizlar kaba erkekler cok ince. Arada denge saglamak gerekiyor. Ayrica cogu kizin yildiz tilbeye "ruh" hali nedeniyle benzetilmek zoruna gidebilir. Ve belkide sana cok kabadirlar? Bence bunu da bir düsün. :D

0|0
    0|0
    • Verdiğim örnekler çevremdeki erkeklerden alınan bilgilere dayalı. Ben de kendi karşılaştığım şeyi yazdım. Fakat gerçekten bunu onaylayacak kızlar da var maalesef. Yıldız Tilbe'ye benzetildikten sonra defol diyen birinin tepkisini normalleştirmeye çalışmak da nasıl bir ruh halidir anlayamadım. Oysa sizli cümleler kuruyordum.

• Benim tepkim farkli olurdu. Ama karsinizdakini de düsünmen gerekir. yani düsünsene birisi sana "ajdar ile akrabaliginiz mi var acaba" dese sevinirmisiniz? tabiiki yildiz tilbeyle ajdar ayni degil ama cogu kisi yildiz tilbeyle karsilastirilmayi begenmez. Ayrica ben ve benimgibiler KIMSEYE benzetilmek istemezler. Cünkü esi benzeri olmayan biri olmak isteriz. Özel olmak isteriz.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...