Eşiniz gecmisinde tecavüze uğrasa tepkiniz ne olurdu?

Eşiniz cocukluk ya da gençlik döneminde cinsel istismara ya da alenen tecavüze uğramış olsaydı ve bunu size iliskiniz epey ilerledikten sonra soyleseydi tepkiniz ne olurdu.

• üzülürüm ama cinsel anlamda rahat olamam
    5% (1)17% (4)11% (5)Oy Ver
  • Soğukluk girer aramıza.
    9% (2)12% (3)11% (5)Oy Ver
  • Bilmemeyi yeğlerim
    5% (1)17% (4)11% (5)Oy Ver
  • Her zaman yanında olurum.
    68% (15)25% (6)46% (21)Oy Ver
  • Daha önce söylemedigi için kızarım
    13% (3)29% (7)21% (10)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Bu anketten sonra söyledim. Sevgilim benim yanımda. Tüm korkularınızı aşıp sevdiğiniz adamla bunu paylaşın. Herkese teşekkür ederim

0|1
2|7

En İyi Kız Görüşü

• cok üzülürüm. Ama asla onun acisini daha da büyük bir aciya cevirmezdim. Ayrica daha önce söylemedi diye de kizamam. Böyle bir seyi söylemek cok cesaret ve güc ister. Söylemediyse eger hazir degilmis cesaretni toplayamamis. Isterse hic söylemesin. Öyle ici rahat edecekse öyle olsun. Ama söylüyorsa "keske söylemeseydi" diyemem. Adam icindeki büyük aciyi paylasmis öyle birsey nasil söylerim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Adam olmak emek ister.
    Her zaman yanında olurum.

1|0
    0|0
  • Onun adına üzülürüm ve yanında olurum ve onu incitmemek için elimden geleni yaparım, ona destek olur yanında olduğumu bilmesini sağlar güçlü olmayı dimdik ayakta kalabilmeyi öğretirim.

1|0
    0|0
  • F şıkkı yaninda olurum cunku onu sevmisim o benimdir. Ayrica o adiligi yapani bulur agzina tukururdum

2|0
    0|0
    • Yorumun için teşekkür ederim. Sizin gibi anlayışlı insanlar varolsun

• e şıkkı çünkü bu durum zor bir durum onunla birlikte mücadele etmek zarken neden bu durumda bensizliği seçtiği için kızardım

0|0
    0|0
    • Bu çok ağır bir şey. Bunu bırak yaşamayı anlatmak hatırlamak bile her seferinde acı veriyor. Ayrıca kendi üzüldüğü için seni de üzmek istemiyor olabilir. Bu senin kız kardeşinin de başına gelebilir kızının da başına gelebilir. Bu durumda ne yapacaksın evlatliktan mi reddeceksin? Elini vicdanını koy kimse böyle bir şeye magruz kalmak istemez

• kim ister elbette vicdanı olan insan zaten sırt çevirmez
      ben şunu diyorum ortada her ne olursa olsun sevdiğimi eşimi kızımı vs. üzen birşey varsa ben o dertle yoğrulurum ben o derdi almazsam ben olamam yarime tam anlamıyla ulaşama bu çok acı bir durum ben yarimi herşeyiyle kabullenirim onun acısı varken üzüntüsü ızdırabı varken ben nasıl olabilirim

• F - Daha önce söylemediği için boşanırım.

1|0
    0|0
  • Her zaman yanında olurum.

1|0
    0|0
  • üzülürdüm kızmazdım söylenmesi kolay bir şey değil çünkü. soğukluk falan mümkün değil. kendi suçu mu bu da soğukluk girsin. sevdiğin kişi çok şanslı cesaretlisin güveniyosun seviyosun. tabi bu cesareti göstermeni gerektircek olay hiç olmasaydı keşke. yaşlılıktan dolayı bunamazsan da unutulcak bir şey değil. bundan sonrası güzel olur inşallah. ayrıca dikkat ettim daha öncede aynı soru soruldu hep mağdur için genelde de kız oluyo erkeklere soruluyo napardınız diye sanki ortada bir kusur varmış gibi evet var ama sorumlusu diğer taraf. bir kere de bir kız şunu sorsun sevgiliniz geçmişte birine tecavüz etmiş olsa pişman olsa bu durumda tepkiniz ne olur. bu şekilde mağdur üzerinden giderek evlenir miydiniz bırakır mıydınız tarzı sorular eksiklik hissine yol açabilir. herhangi bir konuda tartışma çıktığında sırf bu yüzden kız kendini geri çekebilir ben böyle olay yaşadığım halde bırakmadı yaptığım şeye bak diye. ya da erkek bunu koz olarak kullanabilir ben seni yine de aldım diye. sakın izin verme denerse insan olan bunu asla koz olarak kullanmaz. sevilen kişi suçlu olan affedilen taraftaysa anca olabilir çok zor da kalınırsa.

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ben tecavüz mağduruyum. kendi kendimi o kadar yedim bitirdim ki karşımdaki öğrense ne diye düşünmüyorum inan. söylüyorum ilişkimiz ilerlesin diye de beklemem. benim yanımda olmayacaksa hiç gerek yok çünkü.

2|1
    0|0
    • geçmiş olsun

• Ben de mağdurum. Sevgilime bu gece söyledim. Yanımda oldu ve içim çok rahat. İlerde böyle anlayisli birisini bulman dileğiyle. Seni çok iyi anlayabiliyorum. Asla yalnız değilsin. Susan ve susturan toplum utansın

Yükleniyor...