Her iyiliğin bir karşılığı olmalı mıdır?

İyilik yapınca karşılık bekler misiniz? Beklemiyorsanız neden iyilik yaparsınız?
Her iyiliğin bir karşılığı olmalı mıdır?

Güncellemeler:
...

1|0
23|10

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• iyiliğin karşılığı olmaz eğer olursa zaten iyilik olmaz o

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Karşılık bekleyerek iyilik yapılmaz tabii. İçten gelerek insani duygularla yapılır. Fakat yaptığım iyiliğe karşılık kötülük görüyorsam gözüne sokasım geliyor bunu karşımdaki insanın.. yapılan iyilikten söz etmem normalde, bu doğru değil. Fakat bu gibi durumlarda başına kakasım geliyor hep.

0|1
    0|0
  • Bir teşekkür bekliyorum ne yalan söyleyeyim.
    Çünkü ben bana yapılan hiç bir iyiliği unutmam ve karşılıksız bırakmam.
    Size bir şey sorabilir miyim?

0|1
    0|0
  • Herkeste yok karsilik beklemeden yapilir. s. s demiş 😄, din felsefesiyle bakacak olursak yaptigimiz iyilikler hicbir zaman karsiliksiz kalmaz , kişi bunu bilerek yaşamına devam ettiğinde , iyilik yaptigi kişiden kötülük görse bile bunun allah katinda bir sevap point olduğunu düşünerek bu tarz şeyleri kafasina takmaz , he bunun dişinda devreye vefa kavramı giriyor , dostlarimiz neden vardır? her zaman yanimizda olduklari için , vefasiz insanlarla dost olamazsiniz çünkü onlar sizi kulanir. insanoğlu her daim yaptigi bir eylemden karsilik görmek ister... yapmacik olmanin lüzumu yok 😉

0|1
    0|0
  • Tabii ki ona ihtiyaç duyduğu icin. Başka hicbir gerekçesi yoktur, ne menfaat ne karşılık beklentisi... Öyle olursa adi iyilik değil ticaret olur.

0|1
    0|0
  • iyilik karşılıksız yapılmalıdır bence

0|1
    0|0
  • Karşılık beklemem ama en azından saygı beklerim. Sevmediğim insanlara da iyiliğim dokunmuştur ama karşılık olarak saygı bile gösteremiyor ve ters davranıyor ise bende iyilik yapmam. Bir de iyilik yaptığım için "saf" veya "salak" yerine koyanlar da oldu. İnsanlar çok nankör.

0|1
    0|0
  • Elbette ki yaptığım iyilikleri bir karşılık bekleyerek yapmıyorum. İçimden geldiği için yapıyorum.

0|1
    0|0
  • İyilik yap denize at balık bilmezse hâlık bilir demişler. İyiliğin karşılığı insanlar arasında hallolsaydı dünyada herkes aynı eşitlikte iyilik yapardı

0|1
    0|0
  • Karşılıktan ziyade vefa beklerim, kadir kıymet bilinsin isterim. Aptal yerine koymaya çalışmasınlar.

0|1
    0|0
  • Iyilik karşılık beklemeneden yapılır benim bildiğim. Ve söylenmemeli de. kimisi yapar iyiliği sonra ben filanca kişiye bunu yaptım fakat umduğumu bulamadım şeklinde söylentilere de rastalamiyor değiliz. Iste o tarz insanlara acayip kızıyorum. Madem öyle arkadaş otur oturduğun yerde yapma iyilik falan demi☺

0|1
    0|0
  • Karşılık beklemem

0|1
    0|0
  • Altta kalmam

0|1
    0|0
  • İyilik, iyi niyetli olmaktan gelen bir şey. Karşılık beklersen, iyilik değil menfast olur.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle. Ben birine iyilik yaptiysam o da bana iyi davranmak zorunda

0|1
    0|0
  • İçinden gelerek yapılan iyilik insanı mutlu eder. Karşılık beklenmez. Ama şu da var. İyilik yaptığımiz kişiden beklemediğimiz bir hareket gördüğümüzde yaptığımız iyiliği sorguluyoruz..

0|1
    0|0
  • Beklemeden yaparım

0|1
    0|0
  • iyilik seni erdemli kilar, seni kendi icinde degerli yapar o zaman kiymetlidir zaten

0|1
    0|0
  • Yaptığın iyiliğin karşılığını beklersen hiç bir anlamı kalmaz.😌

0|1
    0|0
  • Karşılık zaten Allah'tan geliyor insan gibi bir mahluktan beklemek alakasız😄😄😄

0|1
    0|0
  • Olmalı

0|1
    0|0
  • gerek yok

0|1
    0|0
  • karşılık beklemem ama beni bide sokacak hareketleride olmasın

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• İyilik dünyayı ayakta tutar (Kindness Boomerang - "One Day")

https://www.youtube.com/watch?v=PECJh0EIVj8

1|1
    0|0
  • Hayatta kimseden birşey beklwmedigim gibi iyilik yapincada beklenen. insanlardan birşey veklemiyorum zaten insanda sevmem. iyilik yapiyorsam Allah rizasi için yapiyorum diğer taraf için

0|1
    0|0
  • Olmamalıdır.

0|1
    0|0
  • Dilenciye para veren sıradan bir adamın ondan bir beklentisi var mıdır? Sanmıyorum.

0|1
    0|0
  • Karsilik beklenmez ama bekliyoruz

0|1
    0|0
  • Karsilik beklersen yapmamak gerek, cikar iliskisi olyo o.

0|1
    0|0
  • Hyr.

0|1
    0|0
  • olmalıdır
    DiyorumBen^^

0|1
    0|0
  • zaten vardır her iyiliğin bir karşılığı otomatik gelen bir şeydir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...