Arkadaşlar sizce kızlar neden erken yaşta evlenmek ister?

Arkadaşlar son zamanlarda kızların niye erken yaşta evlenmek istediklerini sürekli düşünüyorum ama bir cevap bulamıyorum. Benim sevgilimin kardeşi daha 17-18 yaşlarında ama nişanlı iki aya düğünü var. Evleneceği ADAM ise 27 yaşında.. Yanlış duymadınız 27... Kız kendisi evlenmek istedi aileside verdi. Onlar doğuda yasiyolar ama ben bunu doğu batı diye adlandırmak istemiyorum çünkü benim yaşadığım yerdede birsürü örnek var buna benzer. Sizce nedir bu durumun nedeni?

0|0
9|11

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• 18-27 biraz garip herkesin kendi secimi umarim bir hata olmaz.

Kizlar daha erken olgunlasiyor erkeklerden bence bu yuzden evlenmek istiyorlar, biz erkeklerde biraz gec olgunlasiyoruz ama tabi yas olgunluk demek degil kimi erkekler 20 lerinde kimileri 25 lerinde olgunlasiyor. Kadinlar isede aynisi gecerli. Bir erkek olarak ben mesela erken evlenmek istiyorum. Kaidn erkek farketmiyor hersey olgunlukda bitiyor.

0|0
    0|0
  • sevgiye ihtiyaçları olduğu için bence

0|0
    0|0
  • Toplum baskisi yuzunden hayallerini yasayaman kizlar erkenden evlenerek o cok abartilan şeyi hemen yasamak istiyor, dikkat edin evlenmeden olmaz kafasindaki kizlar bunlar genelde

0|0
    0|0
  • temiz kizlar genelde evde kalmaktan sıkılıyor ondan koca bulmak hayati yasamak istiyolar

0|0
    0|0
  • Ailenin çok aşırı baskıcı olması olabilir veya kızın aşırı boş insan olmasıdır okumaz etmez evde boş boş oturacağına evlenip çocuk bakmak ister belkide ailenin sağlayamadığı maddi şeyleri adamda bulmuştur genellemem ama çoğu kız maddi şeylere baya değer verir.

0|0
    0|0
  • dotu kurtarmak icin... hayat kavgasindan kacip ayaklarinin ustunde durmk zor geliyor -ve sirtlarini kocaarina dayiyorlar...

0|0
    0|0
  • ya kafası basmıyo derse kısa yoldan birine yamıyo kendini ya da azmış

0|0
    0|0
  • Meraktan.

0|0
    0|0
  • Anneannesi evde kaldı diye başının etini yiyodur 18 yaşındaysa

0|0
    0|0
  • Ergenlik bunalımının kalıntılarından ve evdeki normal baskı ortamından evlenerek kurtulacaklarını zannediyorlar. Hiç yemek , temizlik , ütü yapmamış hiç bir sorumluluk almamış bu bireyler evliliğin ilk aylarında genelde boşanıyorlar. Çocuk yapıyorlar annaneler büyütüyor. Yemek aile evinde yeniliyor. Bazıları çıktığı eve dönemiyor bazıları ise evden iyidir diyerek evliliğe devam ediyor. Çoğunluk bu şekilde.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• özgür olacağım düşüncesi var aile baskısı altında olanlarda daha çok görülüyor evleneyim de kurtulayım misal gezip tozmak için evlenenler var ama sonuc evde çamaşır bulaşık çocuk oldu

0|0
    0|0
  • benim gibii mesela bende istiyorum 4 yıldır sevigimle var bence dinimizde göre evlenme yaşı 17 size göre saçma bile olsa biran önce kavuşun evlenin derim gönüllere aşk düştümü nikahtan başka yolu yok eger yaşı 18 ise sevgilisi var ise evlensin hemen çünkü ZİNA

0|0
    0|0
    • Yav o durum öyle değil. Üstelik devir değişti. 17 yaşındaki bir kız o sorumluluğun ne kadarını yerine getirebilecek?

• olgun adam meraki hep. cogu da okumak istemeyen yagli kapi bulan tipler

0|0
    0|0
  • Sevgi bu nereye konacağı belli olmaz. Kişiden kişiye değişir. Ama o kızın belki ailesel durumu da olabilir bilemeyiz.

0|0
    0|0
  • Bu genelde aile deger gormeyen kizlarda devgi gormeyen kizlarda oluyor. eger deger gormeyen kiz asik olup deger gorurse erkenden evlenmek ister tabiki.

0|0
    0|0
  • niye geç evlenmek istesin

0|0
    0|0
    • Kız daha 17 yaşında 18 bile değil. Ve karşısındaki adam 27 yaşında. Ve isteyerek evleniyo. Sence bunun nasıl bir mantıklı açıklaması olabilirki

• seviyorsa evlenirr abii amasyada töre var mesela kız daha 17 bile degil ve kızı sandalyeye oturtup eger ayakları yere degiyorsa tamam evlenecek demektir

• Töre nedir Allah aşkına.. yıllardır insanlara yapılan zulüm den başka bişey değil TÖRE... ve o kız onu kabul ettiğinde daha tanımıyordu bir defa gördü konuştu bir defa ve kabul etti

• Yaşadıkları aileden kurtulmak icin olabilir doğruluğu tartışılır

0|0
    0|0
  • Bence öyle bir durum yok. Tamamen Müslüman toplumlara özel bir durum. Baksın herif bize diyorlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...