Neden ben sorumlu tutuluyorum?

Arkadaslar okulda yanimda bir kiz oturuyor. dersleri basarisiz , sorumlulugu yok , babasi cezaevinde, derslere katilmak istemez , odev yapmak istemez. babasi cezaevinde oldugu icin asla onu kucumsemiyorum. bende orta derece cekingen birisiyim. Ama ben derslere az katilirim. ders notlarimda 80 - 78 felan. Iyi sayılır. Neyse beden ogretmeni bu kizi hic calis diye uyarmadi. bana gelip " bu kızı calistir , yardimci ol" dedi. Kizin zaten okumaya hevesi yok belli ki. bende verdim kagitlari yazmasi ve calismasi icin. yazdi. okuma yazmasida var. okudugu seyide anliyordur herhalde. bilmedikleri birseyi banada sormadi zaten. sonra sınavdan düşük not almış , calismamis. Hocada bana " neden çalıstirmadin" diyerek beni sorumlu tuttu. oyls birisiyle oturdugum icin benide hocalar onun gibi saniyor. ve bu durumdan sorumlu tutulunca cok sinirlendim. sizce ne yapmaliyim? Kizida nasil uyarmaliyim?

Güncellemeler:
hoca beni ne hakla sorumlu tutar anlamış değilim. çalışması için bilgileri verdim zaten. çalışsaydı. annesi oldum kızın sanki. bir insanın düşüncesizliği yüzünden neden ben sorumlu tutuluyorum? her koyun kendi bacağından asılır diye bir söz vardır.
guncell

0|0
1|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Kızlar Ne Diyor 1

• Kalk yanindan onla oturma

1|0
    0|0
    • istediğimiz gibi oturamıyoruz maalesef ya :D umarım bir an önce hallolur..

Yükleniyor...