Kadın açık giyinirse tacizi hak eder mi?

Bazı hemcinslerimin aklında böyle bir düşünce var.

Kadın dekolteli açık seçik giyinirse dar giyinirse laf atmaları tacizleri haketmeyi göze alıyordur gibi.

Bence tacizin bir nedeni yok...

Nedeni olsa bile bu kadının giyim kuşamıyla bağdaştırılmamalı.

Kadın istediği gibi giyinir. Ama erkek istediği gibi taciz edemez etmemeli.

Sizler ne düşünüyorsunuz bu taciz ve giyim konusunda?

0|0
23|50

En İyi Erkek Görüşü

• Edemez etmemeli ile bulundugumuz sartlar ve ortamda bu ne kadar mumumun?
    Bence bunuda dusunerek hareket etmeli

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ne alaka kardeşim? Herkes istediğini giymekte özgür. Bu hakka sahibiz hic bir sey buna baglanamaz. Tacizin tek sebebi Kendini bilmeyen iradesiz ac abazalar.!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 49

• Taciz eden tecavüz eden hayvandır bunun affedilir nedeni yok tecavüzcüler diyor beni tahrik etti bende tecavüz ettim eh be kahp e çocuğu demezler mi adama öbür tarafta sen nefsine hakim olmalıydın diye akıl verdim zeka verdim oto kontrol verdim hepsi senin elinde bahane uydurma demezler mi
    Tacizin ve tecavüzün bahanesi olamaz kadın isterse çıplak gezer yinede taciz edemezsin biraz insanın kendin de bitiyor nefis dediğimiz şey sanırım o kadar dekolte giyinen bayanlar da oluyor görüyorum hiç birine o niyetle bakmıyorum aslında herkes anası, bacısı, veya yakınımı gibi görse bayanları ne taciz olur ne de tecavüz

1|0
    0|0
  • Taciz iki kişilik bir mesele.
    Ve iki kişilik bütün meseleler, her iki tarafın ayrı ayrı dinlenmesi ile hükme bağlanır. Bu çok basit bir hukuk kaidesidir... Ve hiç kimse ne %100 haklıdır ne de %100 suçlu... O yüzden yukarıdaki cümleler benim için, ne bir tarafı haklı çıkarıyor ne de diğer tarafı suçsuz yapıyor...

1|0
    0|0
  • Hic bir insan baskasini taciz etme hakkina sahip degil. Ancak buradan ozellikle kizlara sesleniyorum. Erkekleri bu sekilde zan altinda birakmayin. Açık saçık giyinen kizlara erkeklerden daha cok kizlar bakiyor hepimiz biliyoruz. Hatta kizlar nasil giyinirse giyinsin surekli birbirlerini inceliyorlar. Egerki bu acik sacik giyinen kizlara kizlar bir sey yapabilse erkeklerden daha cok yaparlardi eminim. Her neyse kimse kimseyi taciz edemez ancak istedigim gibi giyinirim mantigida dogru degil. Disarida cocuklarda dolasiyor onlarin beyinlerini zorlamanin da anlami yok. Cinsel bolgelerin on plana tasindigi giyeceklerden kaçının.

0|0
    0|0
  • İsterse hiçbir şey gitmesin kimse bir şey yapamaz. Fakat açik saçık birini görünce bakıyoruz, hatta cinsi duygularımız hareketlenedebilir. Fakat bu karşındaki kişiye dokunma için bir neden değil. Eğer ahlaki değerler kişinin içinde varsa bakmakla yetinir, hatta bazıları nefsine hakim olup hiç bakmaz. Bu da açık saçık giyinmenin doğru olduğu anlamına gelmez. Tabiki kim ne giyiyorsa giysin kimseyi ilgilendirmez ama bence açık giyinmek yanlış. Toplumdaki tehlikeli kişiler için risk almissiniz demektir.

0|0
    0|0
  • İsteyen istediğini giysin kanks
    Açık giyinenler beni ilgilendirmez ha işimde olmaz onlarla ama

1|0
    0|0
  • Aslinda istedigi gibi giyinir. Taciz kadinada erkegede yanlistir. Ama ulkemizde bu kadar cahil, gormemis oldugunu icin giyime kusama dikkat etmek bazi seyleri engelliyor.

1|0
    0|0
  • Hani isterse ciplak gezer isterse anadan üryan gezer kimse karisamaz diyenler varya onlar gelsinde bir karsimda ciplak gezsinler ben ne yapiyorum!..

Yahu dışarıda yetişkin ebeveynler yok sadece. Cocuklarda dolasiyor. Benim kucuk çocuğum sokakta tabiri caizse ciplak gezeni gormek zorunda mı? Cocuklarin beyinlerini etkilemeye kimsenin hakki yok. Hic kimse istedigi gibi cinsel bölgelerini ön plana tasiyacak giyisiler giyemez arkadaş. Ona özgürlük denmez ona gözüdönmüşlük denir. Benim özgürlüğümü etkileyen özgürlüğü ben engellerim.

Isterse çırılçıplak gezermis kimse bir sey yapamazmis. Sen bir gez oyle de karsima cik ne yapiyorum sana. Çırılçıplak gezen sapik olmuyor bakan sapık oluyor oylemi. Yuruyun gidin densizler

0|1
    0|0
  • Giymek var giymemek var önemli olan nerede nasıl giydiği kimileri var özgürlüğü soyunmak ve karşı tarafın dikkatini ip gibi ele geçirmek sanıyor. Sağını solunu milletin gözüne batacak şekilde açıp sunanların ki akıl işi değil hiç de doğru değil ama tabi kendine yakıştıran limitini haddini bilenler farklı.

0|0
    0|0
  • kesinlikle kimse kimseyi taciz edemez. bu hakkı kimse kendinde göremez. açık giyinen veya açık giyinmeyen bir kadından bir erkek tahrik olabilir. fakat duygularını törpülemek zorundasın. tahrik oldun diye kimsenin psikolojisini bozamassın ; taciz edemessin, tecavüz edemessin. bazı kızlar açık giyinmenin sınırlarını abartıyorlar ; onlarda biliyorlar bu şekilde giyinince dikkat çekiceklerini; kendi tercihleridir. isterse üstüne hiçbirşey giymesin kimsenin kimseyi yargılama veya müdahalede bulunma hakkı yoktur.

0|0
    0|0
  • Erkek nefsine hakim olmalı laf veya taciz etmemeli. Ki tecavüzde etmemeli.

Kadın açık giyiniyor diye tacizi hakediyor diyenler (bayan ise) hiç tacize uğramamış mı? Acaba

0|0
    0|0
  • hersey 50-50% birseyi yaparken iki tarafida dusuncen

0|0
    0|0
  • Saçmalık aptalca bir düşünce
    Sinirlendim -_-

0|0
    0|0
  • Öyle bir saçmalık yok kadın çıplakta gelse şerefli insan kafasını çevirimp yurumeli ama malum ulkemızde bu işler boyle yurumuyo :(

0|0
    0|0
  • donsuzda olsa tacizi kimse kabul etmez
    ama
    sonuçta erkeklerin bakması için heralde giyiniyor

0|0
    0|0
  • Erkeklerin taciz etmeye hakkı yok. ama kadınlarında hakkı yok sokakta çırılçıplak gezen bir erkek görürse normal karşılamalı

0|0
    0|0
  • tacizi hak etmez ama açık giyinmesi bir kadını veya erkeği baştan çıkarabilir.
    işte o zaman istemsiz bir şekilde ortaya bu durum gelebilir

0|0
    0|0
  • taciz hiç bir şekilde savunulamaz ister açık giysin ister kapalı

0|0
    0|0
  • hiçbir insan bunu hak etmez. Lakin çok açık giyinmek tacize davetiye çıkarabilir.

0|0
    0|0
  • Hakeder cok acık giiyiniyosa sokakta

0|0
    0|0
  • tacizi haketmek ne demek? bir kadın bir şeyi giyiyorsa güzel olduğunu düşünüyordur. ha diyelim teşhir amaçlı giydi yine de farketmez, hiçbir güç tacizi meşrulaştıramaz. Kadının giydiğine değil erkeğin onuruna bakmak gerek.

0|0
    0|0
  • Biz erkeklerin tamamı pürüzsüz ve yapılı olsak ve bunu belli edecek şeyler giysek ve kızlar bizi taciz ederse ne kadar doğru olur? Erkeklerin de kızları taciz etmesi verdiğim örnek kadar doğru

0|0
    0|0
  • Hiç bir kadın tacizi hak etmez.

0|0
    0|0
  • Kadın onümüzde çırılçıplak soyunsa bile ona bakmıcaz.

0|0
    0|0
  • giyim erkeği etkileyen bir şey ama tacizi haklı kılmaz

0|0
    0|0
  • hayır tabiki ama bu taciz olayının açık giymeyle alakası yok. Taciz edilen kişilere dön bak açık mı giymişler?

0|0
    0|0
  • hiç br şekilde kimse kimseyi taciz edemez kadınlarda bazı sınırları bilmeli diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • bence kadın kendine yakışanı ya da begendigi bir şeyi ya da kendini rahat hissettigi bir şeyi giyiyorsa bu kadının tacizi hak ettigi anlamına gelmez bunlada bagdaştırılmamalı

0|0
    0|0
  • Kadin ciplakligi erkegi tahrik eder. ha adam taciz olmasa iyi olur ama. siz nicin acik giyinuyorsunuz peki cokmu sicak oluyor

0|0
    0|0
  • elbette etmez ama abazaların bol olduğu bir yerde açık giymesinin garip olduğunu düşünüyorum bana pek masum gelmiyor

0|0
    0|0
  • Bence açık giyinse bile taciz edilmemeli

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 22

• Bir cok kiz kadin suslenip sikkat cekmek , paine birini dusurmek icin disari cikiyor adam pesinde kosuyolar heee istemedikleri biri asilinca ismi taciz oluyor bu kisiler genelde fakir gencler oluyor. Altinda pahali biri ayni seyi yapsa kizlarimizin sesi cikmaz. Paranin gozu kor olsun

1|2
    0|0
  • hak etmez ama g. tünün altında da giymesin rahatsız edici

1|2
    0|0
  • İstediğimiz gibi giyinme hakkımız yok niye mi? Erkeklerin gözleri var :)

1|0
    0|0
  • Kadinlar cok fazla açik giyinip abartili giyiniyorsa, hakkeder tacizi, bu da bilerek ister gibi gozukur, erkeklerde tacizde bulunur

0|1
    0|0
  • Açık giyinse dahi vücuduna kimse dokunamaz. Hak değil bu! Böyle bir şeyin hakkı olamaz

0|1
    0|0
  • Kadın çıplak gezse bile bu erkeğe onu taciz etme hakkı vermez. Ama herkes adabıyla giyinir hareket ederse böyle şeylere ortam yaratmamış oluruz.

0|0
    0|0
  • Kısmen, hakediyor diyememde bazende kızıyorum heryeri meydanda olanlara

0|0
    0|0
  • Erkek çocuğuna bile tecavüz edilen bir ülkede yaşıyoruz maalesef.

0|0
    0|0
  • topuklu ayakkabıdan bile tahrik olan saçma sapan iğrenc bir zihniyet varken.. isteyen istediğini giyer ve hiç bişeyi haketmez. böylelerini de öldürceksin işte anca bu çözüm bnce. ya da caydırıcı bişey olmalı ama biz napıyoruz iyi hal indirimi falan veriyoruz zaten yıllar içinde düşüyor ilk verdikleri yıl da. o yüzden çözümden bahsetmek yersiz oluyor

0|0
    0|0
  • bu ülkede bu dünyada yaşama hakkı özel hayat gizliliği gibi bir çok şey var. istediğim gibi giyinirim bu kimsenin beni taciz etmeye hakkı olduğunu göstermez. ona bakarsan dar bir kot giydiğim zaman bile laf atıp taciz ediyorlar. yani erkekler her halukarda giysi içindeki cinsel organı görüyor. napalım yani herkes çarşaf mı giysin. bakmazsan görmezsin.

0|0
    0|0
  • ben kapalı halimle tacize uğruyorum bunlar neyin kafasını yaşıyor acaba

0|0
    0|0
  • Kırmızı mort giymiş kıza bile zamanın da erkeğin “Kırmızı mont giymiş, tahrik oldum” ifadesiyle tahrik indirimi aldi dekolte giyse nolur çarşaf giyse nolur önemli olan zihniyet

0|0
    0|0
  • Erkekler nefsine hakim olucak kadınlarda istedikleri gibi kısa giyinicek kısa etek giyicek ama öylede erkeklere alttan alttan göstermeye çalışırsa bilerek hakeder yani göstermeye çalışırsa ama bu yoksa normal kısa giyinirse kız için sorun olmaz.

0|0
    0|0
  • hayir hic kimse hak etmiyor tacizi ama bazilari okadar acik giyiniyor ki benim bile gözum kayiyor ister istemez, fazla abarti giyinmesin kimse bence

0|0
    0|0
  • İsterse kişi anadan üryan dolaşsın kimse kimseye dokunma hakkına sahip değildir.

0|1
    0|0
  • Saçmalığın daniskası.

0|0
    0|0
  • bıktım ya bu yaboz düşüncelerden isteyen istediğini giysin ag kim ne karışıyor :D asdjf

0|1
    0|0
  • Kadın çıplak da olsa izni olmadan ona yaklaşamazsın bile

0|0
    0|0
  • evet kapalılar ve çocuklarda bu yüzden tacizi hakediyor dimi :/

0|0
    0|0
  • çıplak gezse de bunu hak etmez. hak etmek diye bir kavram yok

0|0
    0|0
  • hakediyo

0|0
    0|0
  • Tabikide hak etmiyor ne biçim düşünce bu? Kadınlar istediğini giyebilir kimse karisamaz

0|1
    0|0
Yükleniyor...