Erkeklerle kızlar ayrı okullarda mı okumalı? Buna katılıyor musunuz?

Münazara tarzı bir soru sormak istedim. Sizce erkeklerle kızlar ayrı okullarda mı okumalı? Buna katılıyor musunuz? Ben kesinlikle katılmıyorum ve cinsler arasında ayrım yapılmamalı diye düşünüyorum. Sizde düşüncenizi söyleyin konuşalım , tartışalım

0|0
11|11

En İyi Erkek Görüşü

• Kadını erkekten ne kadar uzaklaştırırsanız erkek o kadar hayvanlaşır. Neden özellikle erkek diyorum kadın baskılanıyor zaten toplum tarafından. Ama erkekte bir baskınlık yok. Kadınla seks yapma erkeğin başarısı olarak görülüyor ondan ilk cümlede özellikle erkekler üzerinden söyledim. Kadını araba kullanamaz yaparsanız okuyamaz yaparsanız dışarı tek çıkamaz derseniz bütün hatlarını kapatmak zorunda bırakırsanız vs. sayılabilecek rahat onlarca şey daha varken ahanda işte ortaya Ortadoğu çıkar Afganistan Pakistan çıkar. Kadın diye birşey yok ortada. Erkek hayvani bir canlıya dönüşmüş.

Okul mevzusuna gelirsek buda buraya çıkıyor. İnsanlar neden okurlar. Kendilerini 25 30 yaşına geldiklerinde bilgili kültürlü üreten bir insana dönüştürmek için. 25 yaşına gelmiş 30 yaşına gelmiş daha kadınlarla iletişimi olmayan adamdan ne türlü bir bilim adamı sosyolog filozof doktor olabilir. Neyse ya anlatılacak binlerce şey varda kafam şişti sitedekilerin bu gericiliklerinden

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 14 yildir okuldayim, bircok erkek arkadasim oldu ve tabiri caizse ustume atlayan da olmadi. ensar vakfi olayini dusunursek olay cinsiyette degil bence

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Ayrı olmalı. Bunun cevabı bence bu siteyi dolaşırken bile alınır. Etraf aşk acısı çeken, kafayı en ziyade ilim, fikirle doldurması gereken yıllarda tamamen boş meselelerle doldurmuş kimselerle lebalep.. Bir kız yahut erkek peşinde henüz lisede olduğu halde mecburmuş gibi koşanın haddi hesabı yok..
    Neredeyse ayda bir de bu meseleler yüzünden, kavga, cinayet, intihar vs. gibi haberler düşüyor.
    İlim yerlerde.. Yerlerde olduğunu anlayabilecek düzeyde bile değil yetişen gençlik! Fikri derinlik diye bir mefhum kalmadı. Son derece sığ bir kafa, son derece yetersiz bir akıl yürütme, son derece kıt bir fikri müktesebat var..
    Tüm bunlar için elzem olan ahlak ve kelime bilgisinde yükseliş ise dert edinme konuları olmaktan, içi boş bir şekilde dillendirilebilmekten bile mahrum kaldı artık!

Kafa varsa yoksa, nefsani istekler ile dolu.. Neticede 1 asrı aşkın zamandır ahlaken gittikçe çökmekte olan, ciddi teknolojik imkanlara rağmen ilim üretemeyen bir toplum olup çıktık.. Kendi tarihimizle ilgili temel eser diye gösterilenler bile ecnebi kalemlerden çıkıyor..

Oturup bütün bu zararı, bütün bu vakit kaybı ve zihin katliamını "okulda karşı cinsle oynaşmazsam sonra yakınlaşmada sıkıntı yaşarım" gibi bir sebeple değersizleştirmeye kalkmak da şu dediklerime en azından karine addedilebilir..

Hayatımda hiçbir kızla çıkmadım. Ancak lüzum duyduğumda hiçbiriyle muhabbet kurabilmede de sıkıntı yaşamadım. "Kaba saba, abazan" vs. diye andıklarını da bilmem..

Kendi zihninizde kendi kendinize kabullerle fikir dünyanıza set çekip, kendi kendinizi sınırlayacak bir düşünce bu.

Mantık, duygu, izan, anlayış, zeka, bilgi birikimi sahibi bir insan, gayet de güzel iletişimini kurar. Onla bunla yatıp kalkmasına ihtiyaç yok. Nice yatıp kalkanın da ne ahlaksızlıklara, kalp kırmalara saptığı da, ünlüler arasında dahi ortadadır..

Çok uzun mesele ama ana veçheleri ile bu kadar temas kafidir..
    Bunun müdafaası, nefsani olmak dışında bir şey değil..

0|1
    0|1
  • bence de böyle bir durum olmamalı çünkü bir birlerine duyulan açlık çıkar ortaya

1|1
    0|0
  • Eveeeet kesinlikle

1|0
    0|0
  • İnsanların aile yaşantısından aldığı örneğe göre verilecek cevap farklılık gösterir. İslami açıdan bakarsan ayrı olmalı, günümüz şartlarında sosyal açıdan bakarsa beraber olmalı. Lakin şu anda kız erkek arkadaş ilişkilerine baktığımızda inanılmaz bir seviyesizlik var. Cinsel birliktelikler çok aşağılara inmiş, edepsiz hareketler almış başını yürümüş. Kısacası özümüzden ayrışmış vaziyetteyiz. Onun için ayrı olması daha hayırlı olabilir.

0|0
    0|0
  • beni ilgilendirmez

0|0
    0|1
  • özgür olmalı

0|1
    0|0
  • ayri diye cevap verip ivir zivirdan bahane ler uretenler yobazliga cok yakinlar ve canak tutyorlar... carpilip tas olsunlar insallah...

0|0
    0|1
  • iranmı burası yakında kadınları sünnette edelim dersiniz :D

0|0
    0|1
    • "i" büyük olacak ayrıca dinsel meseleleri başka konulara katarak ne kadar cahil olduğunu dünyaya gösterme ayrıca sizin gibiler yüzünde Türkiyede ne dini ne örfi adetler kaldı. Şalvar, fes mi taktı arap dölü, kapanıyor mu yobaz gibi kelimeler kullanarak Türklüğü bitirdinizsizin yüzünüzden koskoca Türk ulusu batının yandan yemişi oldu.

• okumalı bence

0|0
    0|0
    • Ama bak bu konuda bilgili olmazlarsa bilgili olmaları gereken zamanda zorlanabilirler birde bu var

• öyle ama bazı şeyleri çok erken öğreniyorlar ve yaşıyorlar

• saçmalıktan başka birşey değil neyle yaşıyoruz biz tarikat yönetimiyle mi

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Bence çok iyi okullar onlar ayrı olanlar da var olmayanlar da isteyen istediğine gider ben ayrı olmalarını düşünüyorum bir yaştan sonra müslüman birisi için tabiki çünkü dinimizde bir yaştan sonra aynı ortamda bulunmak ister istemez insan etkileniyo tabiki bu kişiden kişiye değişir insanın dine verdiği önem seviyesine göre

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum

1|0
    0|0
  • Ben de katılmıyorum.

1|0
    0|0
  • Hayır tabi aynı okullarda olmalı saçma yanj ayrı olmasi

1|0
    0|0
  • Hayır resmen bölücülük.

0|0
    0|0
  • Ayrı olmalı. Kızlarlar erkekler arasındaki ilişkiler çok seviyesizleşti okullarda. Lise son öğrencisi olarak her gün görüyorum by seviyesizliği.

0|0
    0|0
  • Elbette öyle bir sey olamamali saçmalık budur

0|0
    0|0
  • Ayrı okullarda okumalılar.

0|0
    0|0
  • müslüman birisi ayrı olmak ister demiş birisi neyin daniskası bu anlayamadım madem arkadaş ayrı mı olmak istiyorsun toplu taşıma araçlarını kullanma o zaman okulada gitme işede gitme sok o kafanı evde otur o zaman her yer erkek kaynıyor

0|0
    0|0
  • Lisede kiz meslekte okudum ayrica univ de ayni bolum cocuk gelisim erkek yok erkekli bir ortam veya erkekle muhabbette zorluk gecikiyorum kizlarla cok rahat yat kalk istersen ama iste erkekli ortamda ne yapilmalii

0|0
    0|0
    • Erkekli bir ortamda okumuş olsaydın belkide böyle sıkıntıların olmayabilirdi

• Ondan diyorum yaa erkeklerde kusurabakma gormemis oluyorlar nasil davrancaklarini ayni sekilde bilmiyorlar "abaza" diye adlandiriliyorlar sonra

Yükleniyor...