Kapat

Sigara konusunda aşırı hassasım?

benim sevgilim sigara içiyor ve bunu bırakmıyor bıraktırmaya çabalamama rağmen. neyse bende içmeyen aşırı bir yeşilaycı biriyim. hatta genç yeşilay üyesi yeşilay etkinliklerine felan katılmış zararlı şeyler üzerine eğiyimler almış biriyim. sigaranın zehri 10 sene vucutta kalabiliyor bugün bırakıp 5 sene sonra çocuk yapsanız o çocukta zihinsel gerilik dahi sigaradan ötürü gözlenebiliyor. neyse bende 10 sene içinde asla çocuk yapmamaya karar kıldım. kız 19 yaşında 20 de bıraksa 30 da ancak bu zehirden arınır. ve ben 3 çocuk hatta 4 çocuk planlayan biriyim. 30 dan sonra doğumun zor olduğunu da adım gibi biliyorum riskleri 30 öncesine göre aşırı fazla. ben bu sebeple bir bilemedin 2 çocuğu zor doğuracak kızla mı beraber kalayım yoksa ayrılıp içmeyen biri ile mi evlilik yolunda ilerleyeyim bana akıl verin lütfen. çünkü 30 da hamile kalsa 31 de doğursa 1 yıl ara versen ki gerekli 32 yaptı 33 te ikinci doğum sonra bitti ama diğer 2 istediğim çocuk ortada yok. bu sebeple bu kızdan sigara içtiği için ayrılmayı düşünüyorum bana görüşlerinizi söylermisiniz bu konuda. sigara içiyor diye kafelerde soğukta oturmalarımız dumanının beni rahatsız etmesi ona verdiğimiz para iğrenç bir ağzı ve üzerine sinen kokusu yetmezmiş gibi parasını el dumanını yel zehrinide kendisi almakta. göz altlarında morluklar kararmalar var doktor sigaradan bünyen zayıf bu sebeple demiş ama içmeyi sürdürüyor ve görende derdinden geçilmiyormuş gibi peş peşe 3 4 tane yakıyor. bırak diyorum bana karışamazsın ben bırakırsam kendim için bırakırım diyor ve sevdiğini sigarayı söylüyor. şimdi içen herkes bana cephe alacak ama bari içmeyenler dürüst cevaplar versin

0|0
1|2
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 1

• Ozet gecin beyler

0|0
    0|0
    • sen git başka şeyler yap benim sorumdan uzak dur. daha okumaya aciz birinden cevap alsam ne olur almasam ne olur.

• Sende biraz düzgün insan olda bDe dellenmeyelm

• kızım canım olduğunu gösterme artık ve sus lütfen

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 2

• adam duvar yazmis mk

0|0
    0|0
  • çocugun hiçbir şey yapmasanız dahi özürlü dogma şansı var,, ama çok rahatsız eden bir konuysa durumu açıkça ona belirtir, ciddi düşündügünü açıklar ama bu şekilde yapamayacagını söylersin.. açıkçası eski bir içici olarak bana da biri bırak dese bende rahatsız olurdum eskiden.. insan kendi istemedikçe yapası gelmez böyle olayları.. ben sağlıgımdan çok zamlardan dolayı vazgeçmiştim misal.. kişiyi bişeye zorlamak hoş karşılanmaz çogu zaman..

0|0
    0|0
    • doktor bünyen aşırı zayıf göz altı morlukları bu sebeple demiş. sonra bünyen zayıf olduğu için bir kaç sene içinde gırtlak kanseri olabilirsin belirtileri var demiş. sen bünyesi zayıf biri olduğun için doğum yapamazsın evlensende bırakmıyrsan demiş doktor. hatta sigarayı bırakmayacaksan kısırlık merkezinde kısır olarak evlen ki arkada gözü yaşlı eş ve çocuklar bırakma demiş. bunlara inat bırakmıyor ve peş peşe 3 4 tane yakıyor. gerçekten söylüyorum 10 dk yürünmüyor kızla neden yorulup kesilip kalıyor yaşı daha 19. yani konuştum defalarca hemde ama başaramdım bunu

• yani iki tarafı da anlayan biri olarak söylüyorum şu an.. benim çok saglıklı dedigim kişi bile kanser olabiliyor artık.. ama artık içmeyen biri olarak önümde sigara içen biri bile yürüse nefesimi tutar hale geldim kokusu burnuma gelmesin bana diye.. yani bende mümkünse içmeyen birini tercih ederim artık,, lakin bu senin dayanıklılıgına kalmış daha çok.. kolay gelsin

• inan buluşmalarda sarılıp karşılarken ve giderken sarılıp uğurlarken burnumun direği sızlıyor nasıl kötü kokudur o nasıl öpmeye kalsam ağzı kokar. gönderdim dişlerini fırçalattım naneli şekerler yedirdim yine koku gitmedi. sonra dedim ki öpüşmeyen bir çift olacaz biz sen bırakmadığın sürece. hayat bu ne olacağı bilinmez ama içenin riski malesef ki çok fazla. ben spor yapıyorum sağıklı besleniyorum. beni bırak akşama kadar koşar oynarım yürürüm yoruldum demem ama bu kızla 10 dk bile yürüyemeden oturmak ve 2 saat kalkmaması yetmezmiş gibi her oturmasında sigara yakması beni deli ediyor. annemle gezdiğim yeri kızla gerçekten söylüyorum 3 günde gezemedim. çünkü oturduğu yerden kalkamıyor. en son bir bakkalın önündeki sandalyeye oturdu sigara yaktı kalk dedim bakkal yenge hasta sanırım bırak otursun dedi. 19 yaşındaki birinin bu şekilde olması gerçekten çok acı

Yükleniyor...