Sizce Bir Bayan neden örtünmeli ya da neden örtünmemeli? esiniz örtülü mü olsun örtüsüz mü?

İşte soru bundan ibaret. Hadi bakalım görüşlerinizi gorelim

1|1
9|23

En İyi Erkek Görüşü

• dünyada biz insanlar herşeyin ve tüm tercihlerin elimizde olduğunu sanarız
    kötü olanı da iyi olanı da biz seçtik sanarız
    lakin seçtiğimiz kişi aslında bize layık ve müstehak olandır ve onu biz değil yaşantımız seçer
    bu durum ise bazı insanları bazılarından korur

robinin yaptığıda bu, güzel olan onun hayatından korunuyor
    yaşantısına göre ancak dengini bulacaktır

şura daki yorumum bunun bir örneği
    kötü olan yok birbirine müstehak olan var
    www.kizlarsoruyor.com/.../q4850651-sevmedigim-biriyle-evliyim-kotuyum-yardim-edin-uzun-soru

0|0
    0|0
    • iyi güzel dedinizde tamam bayan arkadaş suçlu size görede dengini bulmuş , lakin burda karşısındaki adamın suçu nedir ki o kadına layık olmuş bunu bilemeyiz her zaman denk düşeceğiz diye de birşey yoktur imtihan noktası olabileceğini unutmamız lazım.

• ne konuşmuşusuz yahu e teşkürler :)

• mantıklı şeyler demişssiniz ki konuşmuşuz :)

En İyi Kız Görüşü

• Eğer müslümansa, dininin gerekliliklerini yerine getirebiliyorsa, kurana inanıyorsa kapanmalıdır. Çünkü bu bir emirdir. Ayettir. Bayanlar elleri ve yüzleri haricinde kısımlarını mahrem kişilere kapatmalıdır.
    İşin yansıtma boyutu var. Örnek olma diyebilriz. Kişi ayete uymak için bunu yapıyorsa adabıyla yapmalı.. öyle de örnek olmalı.. Yok zevk olsun, güzel görünmek içinse örtünme konusunu iyi düşnmeli.. Kapalı sayısı eskiye göre çokça arttı ama bakış açısı da çok değişti kapalılık nazarında..

bir kapalı var bir de kapalı var yani.. insan olsun, bayan dediğin edepli, ahlaklı olsun, başı açık olsada olur olmasada..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Tesettür fıtridir.. Fıtratları iktiza ediyor..

Kadın fıtratı gereği zaif ve narin yaratıldığından, kendisine sığınacak bir eş arar.. Eşlerinin kıskançlık damarını uyandırmamak, gözünden düşmemek için tesettür iktiza eder..

Hem, tesettür kadını kötü nazarlardan ve alçak nefislerden korur..
    Zira, tesettür kadının zırhı, kara çarşaf ise kalesidir..

#Vesselam

3|0
    0|0
    • sanırım sizde tesettürlü bir eş tercih edersiniz?

• Amin inşallah..
      Ama gerçek manada tesettürlülerin artması erkeklere de cesaret veriyor ve artık onlarda eşlerinin kapalı olmasından yana oluyor...

Allah hakkıyla kapananların sayısını artırsın..

• Amin ecmain

• Çirkinlik abidesi gibi sokakta geziniyorlar göz zevkimi bozuyorlar. Örtünmemeliler. Ben illa giyicem diyorsada boynuna ve ayaklarına bir zincir bağlasın aynı işlevi görür.

3|0
    0|0
    • Göz zevkinizi bozmasın diye bakmayın efendim sizde.. Özgür bir ülkede yaşıyoruz neticede değil mi :)

• @vabeste Dediğim gibi saygı yok adaptasyon var.

• Saygı olmalı.. yoksa göz zevkinizin çekeceği var :)

• Bir kadın soğuktan korunmak için örtünmelidir sadece tabi öyle dedik diye aborjinler gibi göt* meme de açıkta olmasın. Niye örtünmelidir diye soracak olursan bir tane şizofren beni alah diye bir tanrı gönderdi örtüneceksiniz dedi diye de örtünmelidir. Tşklr

1|0
    0|0
  • Herkes istediğini giyebilmeli. Kapalılık ve çıplaklıkta serbest olabilmeli eğer biri serbetse. Fakat çıplaklık yadırganıyorsa bende kapalılığı yadırgarım. Erkeği bir canavar sapkın varlık gibi gösteren bu kadının komple kapanması zaten olayın ne kadar acı olduğunu gösteriyor. Bide işin erkek ve kadın eşitlik boyutu var.

1|0
    0|0
  • Farketmez

1|0
    0|0
  • sadece Allah için değil moda için örtünenler de var kapalı olan herkese saygı duyarım kimsenin giyimine karışmam herkes kendine baksın. eşime gelince farketmez ama örtülü olsun isterim

1|0
    0|0
  • Kafasına göre

1|0
    0|0
  • bir bayan ALLAH ın rızası için kapanmalı ve bu balı kapatmayla kalmamalı hakkını verebilmeli diğer soruna gelince eşim illa kapalı olsun ya da açık olsun diye bir isteğim yok

1|0
    0|0
  • allah için örtünüyorsa örtünmeli yoksa neden örtünsün baksı keyfine

2|0
    0|0
    • Pekinsiz örtülü bir bayan mi tercih edersiniz açık bir bayn mi?

• Yani kapalida farketmez acik da benim icin düşünce önemli diyodunuz?

• aynen düşünce önemli asıl tehlike kişinin düşünceleridir :D

• Örtünsün veyahut örtünmesin ona ben karışamam, o kendi bileceği iş. o konuda kimseyi zorlayamayız."ANCAK" açık-saçık giyinmesine sonuna kadar karışırım.

0|0
    0|0
  • Göt meydanda olmadıktan sonra sorun yok

0|0
    0|0
  • ortusuz olsun

0|0
    0|0
  • nasıl özgür rahat sa öyle olmalı erkeğe karışan yok bayana neden karışırlar bu yönlendirmeler yanlışa neden oluyor

0|0
    0|0
  • neden örtünmeli mi? Allah ın yarattığı Allah ın yarattığı yerde Allah ın kanunu na uymak zorundadır. Allah örtünmeyi farz kılmıştır. hadi gidin cinayet işleyin? işleyinde devletin kanunuyla 20 30 yıl yatın içerde. Allah ın kanunu nu devletin kanunun da sonra görenler var ya da vs vs vs uzatmak istemiyorum sinirlerim bozuluyor.

0|0
    0|0
  • Şimdi, öncelikle örtünme inanarak yapılmalı. Yani kişi önce nefsini örtmeli. Yoksa taktığı o baş örtüsü bez parçasından öteye gidemez. Tabi açık olanlar kötü olacak diye bir şey yok. Belki bir kapalıdan daha çok sevabı vardır... O yüzden önceliğim yüreğinin temiz olması...

0|0
    0|0
  • Allah örtün diyor bütün kadınlara Ama kadınlar ABD yi Rusya yı Almayanya yı Ve diğer ülkeler açılın saçılın bakın biz açığız sizde öyle olun diyor Bizim müslüman kızlarımızda Allah ın dediğini deilde Allah a iman edmeyenlerin yaptıklarını yapmaya çalışıyor fark işte 😉

0|0
    0|0
    • Haklisjniz lakin bunun sebebi biraz da ülke olarak örnek olarak bize düşmüyor mu?

• Kılık kıyafet serbestliğini kim çıkardıysa ülkemizde saydıgım ülkelerle iyi anlaştığı kesin

• Zamanında başımızdaki lider yolu açmış serbes giyinin demiş herkez açıldıkça açılmış eskiden ülkemizi yönetenler o ülkelerin önünde el bağlıyordu iyi düşün

• farketmez karakterli insan oldun da

0|0
    0|0
  • Ben açık görmek isterim ama ileride örtünmesini isterim

0|0
    0|0
  • Dinin emri olduğu için

0|0
    0|0
  • Allah emrettigi icin

0|0
    0|0
    • Peki sen böyle bir bayanla evlilik düşünürmusun?

• Kendi tercihi karışamam

0|0
    0|0
  • Kapali kadinlar ile isim olmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Dinimizin gereği olduğu için

1|0
    0|0
  • Allah emrettiği için örtünmeli

1|0
    0|0
  • Örtünecekse Allah için örtünsün, baskı altında ya da özentiyle yapılacak bir şey değildir ibadet.

1|0
    0|0
  • Örtülü bayanlara ve onları beğenen erkeklere saygılıyım fakat benim kendi görüşümde örtü tamemen eski çağda kalmış eski fikirdir. Kuranda farz olarak geçmediği gibi bunun farz olarak yansıtılması hoş gelmiyor. Günümüzde kadının saçından tahrik olan erkekten ve erkekleri tahrik edebileceğini düşünen kadından pek bir hayır beklemiyorum açıkçası.

0|0
    0|0

• Evet örtünmeli bu Allah'ın emridir. Neden eşi dururken yabancı erkeklere açılsın ki?
    Tesettür kadının koruyucusudur.

0|0
    0|0
  • Allahın emri için örtülürüm kimse için deyil hele eşim için hiç deyil bir erkek için örtüllecelsem hiç örtülmem daha iyi

0|0
    0|0
  • kişilik farkı isteyen örtünğr isteyen örtünmez

0|0
    0|0
  • 7 ay önce kapandım şuanlık gayet güzel kendmi daha iyi hissediyorum. dışarıdaki kızlara bakıyorum heryer ortada kimle yatıyor kalkıyor belli değil. Bazılarında var tamam açık ama inançlı

0|0
    0|0
    • önemli olan bunun bilincinde olmak ne mutlu size. Biz burda açık insanları kötülemiyoruz aksine her çeşit insan olabileceğinin kanısındayız yeterki önyargı ile bakılmasın. İnsanlar ikiye ayrılır iyi insanlar ve kötü insanlar diye yoksa başka bir ayrım yoktur :)

• Aynen ya keşke insanlarda bunun bilincinde olabilse

• olucaklar inşaallah :) amacımız hakikati hoşgörü ile gösterip kalpleri yumuşatmak ;)

Yükleniyor...