Atatürk'ü insanlardan kemalistlerin soğuttuğunu düşünüyor musunuz? kemalistler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sürekli benim gibi Türkçülere Atatürk solcuydu sosyalistti yha.. yapmaları ve yaptıkları tüm ahlaksızlığa Atatürk'ü kalkan olarak kullanmaları beni kemalistlerden de Atatürk'ten de soğuttu. Kemalist arkadaşlar bu millet sizin yüzünüzden soğuyor Atatürk'ten yeter bırakın artık Atatürk'ü solcu yapmayı veyahut yaptığınız pisliklere onu bulaştırmayı.

0|0
3|16

En İyi Erkek Görüşü

• Bende Türkçü ve Atatürkçüyüm. Aynen birde Atatürk'e solcu demeleri beni saatlerce gülme krizine sokuyor. Kemalistleri bende sevmem. Ve evet tanıdığım birsürü insan var kemalistler yüzünden Atatürkümüzden soğumuş. Hepsinin dediği laf şu : Herkes senin gibi sevseydi Atatürk'ü tüm Türkiye şu an Atatürkçüydü.

Bir laf vardır : Atatürk'ü okursan Solcu, Atatürk'ü anlarsan Türkçü olursun.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• İnsanlara neden birini seviyor sayıyor diye etiket koyup onu direk öznelleştirirsin onu anlamadım..

Şimdi ben Timur tarihine meraklıyım Timurist miyim? Timur'u çok seviyorum.

Olabilir insanlar Kemal Atatürk'ü çok seviyorlardır. Kemalist diyip hemen ötekileştirmen mi lazım?
    Soğuduysan zaten içinde o sevgi yoktur. boşuna kendine bahane üretme birilerini suçlama.
    İçinde olmayan bir şeyi sevemezsin zaten.

0|0
    0|0
    • Kemalist adının nereden geldiğini bir bilsen ah bir bilsen :D

• Ahh bir bilsen.. İyi akşamlar

• kemalistler kendileri diyor kemalistiz diye ben demiyorum ki. :D

• Haklısın

0|0
    0|0
  • Aynen oyle dusunuyorun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Atatürk milliyetçiydi solculuk ayrı bir kavram hep bunu karıştırılıyorlar şu an ki chp atatürkle gram alakası yok benim Atatürk sevgim siyasi değil tamamen hayranlık saygıdandır milliyetçiliği yüzden Severim kendisini sayarım insanların davranışlarına göre bir şahsiyetten soğumak bana mantıklı gelmiyor açıkçası Atatürkçülüğü bilmemde bendeki Mustafa Kemal Atatürk sevgisi ölünceye kadar devam edecek o kesin kimseye göre sevmem ben zaten sağa veya sola göre değil siyasi amaç gözetmeksizin severim...

0|0
    0|0
  • Kesinlikle fazlası ile abartıyorlar bu mevzuyu, Her ülkenin bir lideri ve öncüsü vardır fakat bizim ülkemiz kadar bu durumu abartmıyorlar.
    Sabah akşam Ataturk derler ama bir Allahın kulu Cumhuriyete sahip çıkmaz.
    Ataturk'e sahip çıkmak onun resmini duvara asmaklada olmuyor, arabanın camına K, Atatürk yazdırmak kola dövme yaptırmak ilede olmuyor,
    Bıraktığı emanet ettiği ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmakla olur, birileri gider birileri gelir önemli olan kişiler değil ülkenin bekası vatanın bölünmez bütünlüğüdür..
    Benim naçiz bedenim elbet bir gün toprak olacaktır lakin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır... M. Kemal Atatürk..

0|0
    0|0
  • Atatürk'ten soğumamız için kemalizme gerek yok. Her fikirin bir ömrü vardır. Bunu kendiside söylüyor zaten.

2|0
    0|0
    • Atatürk fikir değil şahsiyettir. Benim eleştirim kemalizme değil kemalistlere

• kraldan çok kralcı şakşakçı zihniyet için isimler önemli değil. onlar sürüye uyar bugün seni yarın beni başka gün onu bunu destekler. onlar sadece kendi rant ve kazancını düşünür. isimleri güven için yetmediğinden illa bişeyci olmaya çalışırlar. kör fanatizmin en ateşli destekleyicisi bunlardır.
    dinci olabilir takımcı olabilir bişeyist olabilir.
    ciddiye almamak lazım.
    ben temel olarak atatürkün arkamdan ağlamayın çalışın daha iyisini başarın öğretisini takip ediyorum. onun adını anıp sızlayan ahmaklardan olamam. onların iktidarcı ot kafa mabadkıllarından farkları yok.

0|0
    0|0
  • benim anlamadigim sey ataturkun g0tunun killi kadar degeri olmayan insanlar neden kendine ataturkcuyum derki? ancka sanalda sesleri cikiyo

0|0
    0|0
  • Kimseden dolayı değil, kendi sebeplerim var sevmemek için, bunlar yeterli. Ama trajikomik şekilde ülkede hem Müslümanı hem ateisti hem sağcısı ve solcusu Atatürkü kendinden sayıyor. Müslümanlar Atatürkü müslüman yapmak için elli dereden su getiriyor, ateistlerde elinden geldiğince çabalıyor. Keza sağcısı ve solcusu...

0|0
    0|0
  • Kemalistler ve ataturkculer olmasaydi Atatürk daha çok sevilirdi.

0|0
    0|0
  • AtaTürk'ün arkasina savunmamaliyiz, onun bize biraktigi emanetlere sahip cikip, gelecek nesile daha iyi hizmet etmemiz gerekir.

0|0
    0|0
  • Aynen Öyle Düşünüyorum. Bu Kemalistler Yüzünden Atatürke karsı Olan düşüncelerim Degisiyor. Sadeve benim degil herkesin öyle

0|0
    0|0
  • Bir kemalist olarak söylüyorum Atatürk ün arkasına saklanarak siyaset yapanları degilde Atatürk ün sadece kendisini anlamanı tavsiye ederim sana. fikir ve düşüncelerini kullanabilmekle ne kadar doğru bir ideale gittiğini zamanla görursun sonuçta oda bir insandı ve öldü ama fikirler hala hayatta. ve sana şunu söylim oradan buradan duyarak değil okuyorak öğrenki ne dediğimi daha net anliyabilesin.. öyle boş beleş kemalistim diyenler işte seni bu düşünceye sürenlerdir..

0|0
    0|0
  • Atatürk`ü iyi anlamış biri bu ]dediklerin ile soğumaz. Ancak bu isim altında yapılan her işe kılıf bulmak türkiyenin en büyük sorunu. Diger taraftan bir başke ideoloji sahipleride aynı iğrenç durum içinde

0|0
    0|0
  • istler sistemin savunucularıdır
    kesin ve net olmak işte ben atatürk'çüyüm ist anlamam ben

0|0
    0|0
  • Herkes istediği gibi yaşasın kank

0|0
    0|0
  • Kemalistler soğutuyor evet.

0|0
    0|0
  • Evet... Tek yaptıkları şey insanları yobaz gerici vs sıfatlandırıp ötekileştirmek... ve herseyde sözü atatürke getirmek hiçbir çözüm önerisi sunmadan sadece eleştirmek...

0|0
    0|0
Yükleniyor...