Felsefe, psikoloji, sosyolojiyle aranız nasıldır? Bu konular neden sıkar çoğu kişiyi?

Bu konular üzerine konuşmak hoşuma gidiyor. Kendimi bu şekilde ifade ettiğimde daha bir rahatlıyorum. Kafamın içinde yaşadıklarım reel hayattan çok farklı şeyler. Dışarıda gözlemler yapıyorum, zaman zaman insanların neyi ne için yaptığını kendimce açıklamaya çalışıyorum. Anlamaya çalışıyorum kimisini anlayamıyorum tabi :D Sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

0|0
4|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Çünkü insanlara göre düşünmek sıkıcı ve yorucu bir iştir. Düşünmek yerine başkasının kendisi yerine düşünmesini isterler. Politikacıları bu denli sevmelerinin nedeni de budur zaten.

0|1
    0|0
  • Psikoloji ve sosyolojiyle cok ilgilenirim. konusmayi pek sevmedigimden etrafi gözlemlemek daha cok hosuma gidiyor. insanlarin davranislarini anlamaya çalisirim:)

0|1
    0|0
  • Yakından ilgiliyim, hepsiyle.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Felsefenin kimi alanları bana aşırı soyut ve gereksiz geliyor. Öbür ikisiyle derdim yok.

0|0
    0|0
    • örnek verebilir misin?

• Su varolussal konulara takanlar. Mesela dusunuyorum oyleyse varim mantiken dogru olsa da, bana cok gereksiz geliyor.

• varlığına bu şekilde açıklık getirmiş işte. Varlığından şüphe ederek başlamış işe konunun üzerine düşündükçe bir gerçekliğe ulaşınca da bu klasikleşmiş cümle çıkmış ortaya... yani bu dedğimiz şeyi şu anda açıklamadığı için gereksiz oldğunu düşünemeyiz. bizden seneler önce yaşamış bir kişi ve söylenn sözden bahsediyoruz.:)

Yükleniyor...