Bir bakar mısınız? fikriniz benim için önemli? babam ve sağlığı?

babam alkolikti ve siroz tanısı kondu. evresi bugün belli olacak. işe gitmiyor neredeyse bir haftadır. onun yerine annem gidiyor (kendi işimizi yapıyoruz da) ben lisedeyim. haftabaşından beri okula gitmiyorum, evde babamla ilgilenmek için.çünkü doğrudüzgün yemek yemiyor, yataktan kalkmıyor ağrısı var. sınıf öğretmenim durumu biliyor ve anlayışla karşıladı. bugünle birlikte. devamsızlık sürem doldu yani sınıfta kalacağım.
sabah kalkıp kahvaltısını yaptırıyorum zorla (on gibi falan kalkıyor ben o kalkana kadar yemiş oluyorum)
suyunu yemeğini veriyorum. onun dışında burada takılıyorum, yabancı dil çalışıyorum derslerimi tekrar ediyorum. müzik dinliyorum falan.çok umutsuzum. korkuyorum. ayrıca babamın sağlık sigortası borcu olduğu için asrafları kendizimiz karşılamak zorundayız. borcun kapanması için 6-7 bin lira yatırmamız lazımmış.çok bunaldım. okulu bırakmayı bile düşünüyorum ama öğretmenlerim geleceğimin parlak olduğunu söylüyor. ne yapmam gerek? lütfen akıl verin :(

Güncellemeler:
tehşis kondu orta ve ileri düzey arası, yatış verilmedi. ne yapacağımı şaşırdım :((

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• ona iyi bak baska napilirki

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle geçmiş olsun. Okulu bırakmamalısın çünkü daha iyi bir gelecek için okuman gerekli, sonradan açıktan bitirirsin derdim ama sıkıntılı olur gibi geldi. Ailenizde yakın akrabalarınızdan sen okuldayken bakması için yardım isteyin. Gerçekten maddi açıdan kötüyseniz yardım toplamak için düzenlenen şeyler var onları da düşünebilirsiniz. Etraftan yardım istediğiniz de mutlaka duyarlı birileri olacaktır.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim. yardım isteyebileceğimiz babannemler var ama babam onlara iyi olduğunu söyledi yani siroz olduğunu bilmiyorlar. bir yakınımızdan kredi çekmesini rica ettik daha yanıt vermedi. açığı ben de düşünüyorum ama annemlerizin vermez gibime geliyor. sınıfın en iyileri arasında gösterilen biriy (d) im. okulumu da seviyorum. ne olacak bilmiyorum :(

• teşekkürler :)

• Önemli değil☺

Erkekler Ne Diyor 3

• Herkes dışını süsIerken, sen içini, kaIbini süsIe. Herkes başkasının ayıbını araştırırken, sen kendi ayıpIarınIa meşguI oI!

0|0
    0|0
  • Okulunu dondurabilme şansın varsa müdürle konuşup durumu izah edip 1 yıl dondurmalısın okulu bırakırsan geleceğini karartmış olursun...

0|0
    0|0
  • Okulu bırakma çünkü senin elinde en büyük silahın okul. Meslek sahibi olursan kimseye muhtaç olmazsın ve sıkıntı cekmezsin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...