İranlılarla ilgili ne düşünüyorsunuz? Nasıl tanımlarsınız?

Ben bir iranlı olarak türklerin genellikle bizimle alakalı nasıl düşündüğünü ve iranla ilgili ne kadar bilgi sahibi olduklarını çok merak ederim. görüşlerinizi beklerim canlar 😊

0|0
17|41

En İyi Erkek Görüşü

• Dünyanın savaş merkezi ve savaş kafasında olan bir topluluk. 50-60 larda çok modern bir ülkeydi ama şuanki gidişatı hiç iç açısı değil. İslamcıyız deyipte islam ülkeleri savaşması cabası. Haklı belki bıkmıştır ama sonuçta haklı hükümet temsil ediyor. Bizim tepemizdeki hödük, diktatör gibi. Herkes bizi gerici bilyor sayelerinde. Biraz fazlasıda iran için gecerli işte. 50 ve 60 larında olsa İran her sene tatile oraya giderdim misal o kadar. Güzel giyimli kadınlar, şık erkekler. Kültür ve sanatı güzel bir ülke ve halktı eskiden.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• herkes genelleme yapmis yok paraya duskun yok bilmem ne :) iran 80milyonluk ulke milyon turlu insanlar var, geneli sicakkanli ve konuskan :) Kultur olarak turklerden pek farkimiz yok hatta bazi yemek ve tatlilar ayni sayilir. DEvrimden önceki iran'a asigim :) cok guzel bir ulkedir

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 40

• Köklü bir medeniyet

3|1
    0|0
  • İranlı değilim bilgim de yok pek ama burada İranın halkına saydıranlar,''Uçkuruna düşkün Şia '' falan diyenler, burada erkek çocuklarına tecavüz ediyolar, Müslümanlık adı altında hırsızlık yapıyolar, Hepsi sahte müslümanlar. Başka millete çamur atmayı çok severler.. İslamın sancaktarlığını yaptık diyip padişahları haremlerde 50 kadını düzüyordu..

3|3
    0|0
  • Türkler daha kendi kültürlerini bile tanımıyor, İran'ı ne bilecekler?

2|2
    0|0
  • İranlıların çoğunun Şia olduğunu biliyorum..
    Cuma hutbelerinde 4 büyük halifelere saydırdıklarını duydum..

Onların gözümde zerre kıymeti yok..

Harzemler döneminde Celaleddin-i Harzemşah dışında muhabbetle bakmam..

Bu kadar biliyorum sadece..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • iranli bayanlar cok elit ve bakimli oluyor.
    Kibar oluyorlar ve bizim türk bayanlari gibi tepeden bakmiyorlar insanlara.
    Ayrica cok caliskanlar..

1|1
    0|0
  • Bir sey dusinmuyorum kizlari guzel oluyor genelde

1|0
    0|0
  • Çok fazla İran lı tanımadım. ama bildiğim kadarıyla Pers kökenli köklü bir medeniyet. güçlü bir ordusu var.60 lı yıllarda modern ve dış dünyaya açık bir ülkeydi ama devrimle birlikte çok değişti.

1|0
    0|0
  • Sanırım sevmiyorum

1|0
    0|0
  • Büyük medeniyet çok eskiden burada yaşıyorlardı

1|0
    0|0
    • Aslında İranı ı araştırıyorum şu anda ticaret nasıl işliyor diye ticaret mekanizması nasıl? Bunları merak ediyorum bilmiyorum

• İran'ın yapılan manasız devrimden önce çok modern bir ülke olduğunu biliyorum. Bilim sanat sinema tiyatro eğitim bu konularda dönemin önde gelen ülkeleri gibi bir memleket iken yobazların mahvettiği bir ülke ki kadim bir millettir. İran'ın yarısına yakını Türklerden oluşmakta diye biliyorum. Kadınları bakımlı temiz ve güzeller. Erkeklerin eşcinsel yönelimde yoğunlukta güzel kardeşim kılıklı çoğusu kaşlarını kadın gibi alıyor çoğusu :) gözlemlerle sabit birde yıkanmıyor kokuyorlar benden bu kadar :))

0|0
    0|0
  • Nefret ederim.

1|0
    0|0
  • Onu bunu bilmemde çok eski bir kültüre sahipler bence içine kapanık bir ülke olduğu için çoğu kişi iranın gücünüde pek bilmiyor

1|0
    0|0
  • Macid Macidi çok güzel kamera tutuyor İran toplumuna. Filmlerini severek izliyorum. @mavigokyuzu11 anlat hele bize İran'i :))

www.kizlarsoruyor.com/.../a47461-iranli-kadinlarin-1970-lerde-nasil-giyindigini-belgeleyen-moda

0|0
    0|0
  • bir kürt olarak iranı emperyalist diktatör bir devlet olarak görüyorum. iranlılar ise genel olarak cahil ve milliyetçi insanlar bir de mezhepçiler

1|1
    0|0
  • Bende bir iranlı olarak yazıyorum cevremdekiler iyi :) bana karşı :

1|0
    0|0
  • Bir Türkiyeli olarak hastayım acem kızlarına hahah

1|0
    0|0
  • İranı sevmem çok dik kafalılar. Irak'ı 7 - 8 yılda yenemeyen ve Amerika'ya haddinizi bildiririz diyen tek uçmuş kafalı devlet.

0|0
    0|0
  • iran azerileri ile iran lılar nasıl oluıyor merak ederim?

0|0
    0|0
    • İran azerileri irandan ayrı değiller ki , iranlılar işte onlarda

• Bilmem... bazıları çok kötü bakıyorda... sevmiyorlar

• hiç alakası yok yaa hele böyle bir soruyu gizli sormaya gerek bile görmemen lazımmmm

• Seytandan 5 dakika once dunyaya gelmisler

1|0
    0|0
  • Bisi düsünmuyom

0|0
    0|0
  • iranın yarıdan fazlası türk zaten öz ve öz kardeşlerimiz. sadece şu şah rejimi ve islam devrimi yakışmadı keşke güney azerbaycan ve kuzey azerbaycan birleşseler.

0|0
    0|0
  • Umrumda değil kanka

1|0
    0|0
  • İran çok büyük ve köklü geleneklere sahip bir devlet. 1979 a kadar izlediği modern çizgiden sapsada, gücünden bir şey kaybetmedi.

0|0
    0|0
  • tarihinde hiç bir zaman müslümandan başka bir devletle savaşmamış, islam inancını çarpıtarak yaşayan bir millet

0|0
    0|0
  • mesnevi farsça, derin bir dilleri var,
    şiiler, aşırı şiiler de var
    pers ırkı
    farklı ilişkileri var
    yalandan islam devrimleri var

0|0
    0|0
  • Bir Türk Musluman Olarak Iranlilar Pakistanlılar vesaire diye Genelleme Yapmiyorum Biliriz ki Insan Anadan doğar Diyardan degil

0|0
    0|0
  • dünyanın en cok makyaj malzemesının tuketıldıgı yer olarak bılıyorum burka larının altlarında bırer afet saklı olduklarını bılıyorum :D özgürlük verilse Amerikada beter olacaklarını bılıyorum :D

0|0
    0|0
    • Dünyanın en çok makyaj yapıldığı yer sudi arabistandır 😊

• hayır iranda daha cok makyaj malzemesı satılıyor.

• Tanıyorum

0|0
    0|0
  • Bir dönem Arkadaşımın yerine ticari takside çalışmıştım onun yerine 1 hafta kadar kızlarınızın güzel OLDUĞUNU ve İstanbul'a gelince baya cürretkar bir şekilde açılıyorlar gördüğüm bu

0|0
    0|0
  • Suriyelilerden iyiler...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 16

• Kadınları Persli oldukları için fazla güzeller.

1|1
    0|0
  • Kadinlarinin kaslarini oldukca yapmack buluyorum ama guzel bayanlarda var iyi kalpli olduklarina inaniyorum genelinin ama kotuleride vardir elbet

1|0
    0|0
  • Sadece şii olduk larını, kadınların ibadethanelere girmelerinin yasak olduğunu, sünnileri kabul etmediklerini ve erkeklerinin uçkurları için her türlü fetvayı verebildiklerini biliyorum.

0|0
    0|0
    • Yanlış biliyorsun kadınların ibadethane ve camilere gitmesi yasak değil , sünnilerle din olarak çelişkilerimiz var ama duşman değiliz ve netice de müslüman olduğumuz için kardeşiz , erkekler ile söylediğin şey türkiyede de var ama düşündüğün gibi tüm erkeklerimiz öyle değillerdir

• Bilemiyorum belki sadece Hindistan'da ki şiiler öyle dir.
      Düşman değilseniz neden sürekli sünni ülkelerle savaşıyorsunuz? Halklarını yağmalıyorsunuz?
      Muta nikahı yok mesela. Bizde direk zinaya girer o. Fahişelik sisteminin dini versiyonu dur muta.

• Iran guya Musluman bir devlet ama tarihinde hep Muslumanlarla savasan bir devlet. Iran halkini da sevmem, illa ki iclerinde iyiler vardir ama genel olarak Islam adi altinda sacma sapan isler yapan bir millet. Ya cok cahiller ya da cok zekiler. Muhtemelen zekiler ki su an bize nazaran daha az politik sorunlari var.

1|0
    0|0
  • sempatikler :)

1|0
    0|0
  • Bana basket oynamayı öğretmişlerdi, çok mutlu olmuştum. Gayet samimilerdi. Onun dışında kadınlarının güzel olduğunu biliyorum. Bazıları için kötü olabilirler ama her insanın iyisi kötüsü vardır, ırkına göre ayırmaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • Çoğu iyilerdir.

1|0
    0|0
  • Bildiğim birşey varsa İranlı erkekler ile iyi anlaşıyorum kızları ise yapmacık buluyorum. Doğal halleri Nasıl bilmiyorum ama botoks yüzlerini gördükten sonra soğuyorum. Genellememek lazım tabi doğal olanı da vardır, ben rastlamadım.

0|0
    0|0
  • hicbirsey

0|0
    0|0
  • Hiçbirşey :)

0|0
    0|0
  • Pek umrumda olmadiklari gibi hayati degerli kilanlari da var

0|0
    0|0
  • sevmiyorum, faşist değilim ama hepsi sonradan gorme ve guzellik meraklısı

0|0
    0|0
  • bazıları iyi

0|0
    0|0
  • Kadınları çok güzel

1|0
    0|0
  • İranlı bir arkadaşım kadınları paraya ve alışverişe çok düşkün olduklarını söyledi. Erkekleri de cinselliğe düşkünmüş.

0|0
    0|0
    • Doğu kültürünun ortak handikabi işte bunlar. Bizde de çok farklı değil

• Siiler severim

1|0
    0|0
Yükleniyor...