Boşanmak son mu yoksa yeni bir başlangıç mı?

Boşanmayı nasıl değerlendiriyorsunuz? Hayatınızda ki bu dönem sizin için bir başlangıç olabilir mi?

2|3
44|63

En İyi Erkek Görüşü

• nerede bosanacagina bagli... turkiyedeyse erkek icin bir son odecegi nafakalar.. tazminatlar.. paylasacagi edinilmis mallar... muyeyyideye maruz kalmis nafakayi sinirle inadina odemedgi zaman 90 gun sure icinde gelen yeni tazminatlar ve cebri icralarla sinir harpleri.. cinayet sekilleri dusunme.. ulan yatsam ne olacak zaten bitmisimlere vurma kendini... sonra kadinin avukati arayip hesapa gecmemis para ne ayaksin sen deyip bankanin hatasi yuzunden.. arabana bir haci ve baglama yedi eminden arabani pislik icinde alma cekici ve otopark parasini bayilarak.. sonra ogreniyorsun ki erkegin bosanma davalarini baro kayitlarina gore kazanma orani yuzde 7 yani her 100 davadan sadece 3 unu kazanmis vay ya boyle medeni kanunun diyip yeni bir bunalim... edinilmis statunden nefret etme ulan nerden erkek dogdum demeler... sonra yeni bir gelse yanassa vay bu surtuk benden ne kadar para koparicak evimi arabami annemin uzerine mi versem onceki gibi vurgun yapmasin demeler... ulan bunlar nasirali isa gibi mesih mi saniyor kendini yoksa... nurani bir aziz mi diyip kufurler yagdirmalar derken cesareti olan kafasina seviyor... cesaret edemeyen lanet bir karanlik dunyada yasayip gidiyor... sonra oscar wilde sozu aklina geliyor... bazi insanlar yasamazlar sadece vardir diyor ya ha bu ya oscari bana soylemis olmali bu sozu diyor... yani erkek icin pa nin labirentine girip fasist franco donemini yasatiyor... bu bir trajedi bir bu son yani erkek icin...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Boşanmak kötü bişey eğer geçerli sebep yoksa ya da boşanmak isteyen taraf karşı tarafsa o kadar yasanmislik kötü olur heralde

4|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 62

• Her gelenin gideni arattığı şu dünyada daha kötü bir başlangıcın kapısı olabilir. Bence içinde şiddetin, küfrün, nefretin olmadığı bir yuva yıkılmamalı helede çocuk varsa. Her zaman söylerim birliktelikte sevginin, mutlu olmanın temeli küçük şeyler. Bunlar teşekürleri, nasılsınları, eline sağlıkları, iyiki varsınları en beklenmedik zamanlarda samimiyetle çoklukla kullanmakta, beklentileri kısmakta. Umarım düzelir.

1|0
    0|0
  • Her bitiş bir başlangıç içindir ben onu bilirim.. Hayatın yeniden sekillenir belkide senin için mutluluk yalnızlıktır bilinmez.

1|0
    0|0
  • bir hayat için bitiş olabilir ama kendiniz için yeni bir hayat olsa gerek
    elbette toplum hala boşanmış hanımlara özellikle biraz garip bakıyor olsa bile..
    Bence boşanmak yeni bir başlangıçtır..

1|0
    0|0
  • Aşk’a yakaIanan derman istemez. Aşk aman vermez, bir kere aşk’a yakaIanan bir daha onun pençesinden kurtuIamaz: Ey aman biImez aşk; senin eIinden eI aman, eI aman!

1|0
    0|0
  • bir kere geliyorun
    yürümüyorsa
    kurtarılmayacak gibiyse

1|0
    0|0
  • Her bitiş yeni bir başlangıçtır.

1|0
    0|0
  • Son olarak bakarsan tükenirsin.
    Başlangıç olarak bakarsan yeniden yeşerirsin.

1|0
    0|0
  • Boşanma her ne olursa olsun çok sancılı bir süreç. Ama yürümeyen bir ilişkiyi her ne sebep için olursa olsun yürütmeye çalışmak ise idam sehpasında beklemek gibi. Yürümeyen bir ilişkiden sonra ilk bir kaç ay gerçekten zor geçiyor. İlk fırtınayı atlattıktan sonra öyle güzel bir deniz sizi bekliyor ki. Keşke keşke daha önce diyorsunuz.

1|0
    0|0
    • Çok güzel bir şiirdir severim ama yürümeyen bir evliliğe de mecbur değiliz.
      BEN SANA MECBURUM
      Ben sana mecburum bilemezsin
      Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
      Büyüdükçe büyüyor gözlerin
      Ben sana mecburum bilemezsin
      İçimi seninle ısıtıyorum.

Ağaçlar sonbahara hazırlanıyor
      Bu şehir o eski İstanbul mudur
      Karanlıkta bulutlar parçalanıyor
      Sokak lambaları birden yanıyor
      Kaldırımlarda yağmur kokusu
      Ben sana mecburum sen yoksun.

Sevmek kimi zaman rezilce korkuludur
      İnsan bir akşam üstü ansızın yorulur
      Tutsak ustura ağzında yaşamaktan
      Kimi zaman ellerini kırar tutkusu
      Bir kaç hayat çıkarır yaşamasından
      Hangi kapıyı çalsa kimi zaman
      Arkasında yalnızlığın hınzır uğultusu

Fatih'te yoksul bir gramofon çalıyor
      Eski zamanlardan bir cuma çalıyor
      Durup köşe başında deliksiz dinlesem
      Sana kullanılmamış bir gök getirsem
      Haftalar ellerimde ufalanıyor
      Ne yapsam ne tutsam nereye gitsem
      Ben sana mecburum sen yoksun.

• devamı
      Belki haziran da mavi benekli çocuksun
      Ah seni bilmiyor kimseler bilmiyor
      Bir şilep sızıyor ıssız gözlerinden
      Belki Yeşilköy'de uçağa biniyorsun
      Bütün ıslanmışsın tüylerin ürperiyor
      Belki körsün kırılmışsın telaş içindesin
      Kötü rüzgar saçlarını götürüyor

Ne vakit bir yaşamak düşünsem
      Bu kurtlar sofrasında belki zor
      Ayıpsız fakat ellerimizi kirletmeden
      Ne vakit bir yaşamak düşünsem
      Sus deyip adınla başlıyorum
      İçim sıra kımıldıyor gizli denizlerin
      Hayır başka türlü olmayacak
      Ben sana mecburum bilemezsin.

• Güzel bir şiir... teşekkür ederim.

• Boşanmak yeni bir başlangıç değildir asla, sorunlara sorun eklemektir.

1|0
    0|0
  • Başarısızlık olarak görüyorum.

1|0
    0|0
  • Cogu zaman baslangic

1|0
    0|0
  • Ruhsal yönden evlilik zarar veriyorsa boşanın.

1|0
    0|0
  • Baslangıc

1|0
    0|0
  • Yeni bir başlangıç

1|0
    0|0
  • Her son yeni bir başlangıç demektir.

1|0
    0|0
  • Baslangıc.

1|0
    0|0
  • Yerine gore

1|0
    0|0
  • yeni bir başlangıççç

1|0
    0|0
  • başlangıç

1|0
    0|0
  • her son yenı bır baslangıctır

1|0
    0|0
  • sonn

1|0
    0|0
  • boşanmak net bir şekılde başlangıçtır !!!

1|0
    0|0
  • Umarım kimse yaşamaz.. Her ne kadar acı bir son olsa da illaki bu da geri kalan yaşamda bir başlangıç neden olmasın.. Ayrıca tecrübe sahibi olmuş oluyorsun ve adımını ona göre atıyorsun.

1|0
    0|0
  • Ben boşandım ama bir şeyin sonu yeni bir şeyin başlangıcı olmadı sadece mutsuzluğuma son verdim

1|0
    0|0
  • Sondur.

1|0
    0|0
  • yenı bır baslangıctır

1|0
    0|0
  • Acı veren, üzen bir birlikteliği sürdürmektense yeni bir başlangıç olarak düşünerek hareket edilebilir.

1|0
    0|0
  • Boşanmak son olmadığı gibi yeni bir başlangıcın doğum sancısı olabilir. Ve ayrıca daha fazla yıpranmaktan korunmanın en kısa yönyemi.

1|0
    0|0
  • Yeni bir başlangıç tabiki

1|0
    0|0
  • çocuk varsa çok üzücü bence olan o zavallılara oluyor.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    32

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 43

• Başlarda bir birlikteliğin, belki duyguların sonudur. Ama artık hiçbir şey eskisi gibi değildir artık. Bu yüzden de yeni bir başlangıca sürükler.

1|0
    0|0
  • her bitiş, yeni bir başlangıçtır. bir şeyin sonlanması, başka bir çok şeyi doğurur. bir evliliğe sonu olacak diye başlamam fakat hayat beni boşanma gibi bir durumla karşılaştırırsa bu benim için bir son olmaz.

1|0
    0|0
  • tabikide yeni bir başlangıç :) bende boşandım mutsuz evlilikle kendimi yıpratmak yerine yeni bir başlangıcı seçtim çok daha mutluyum

1|0
    0|0
  • neden son olsun? omrun oldukca son degıl.. ımtıhandasın unutma bunu.

1|0
    0|0
  • Başlangıç bence

1|0
    0|0
  • Yeni baslangic

1|0
    0|0
  • hem son hem yeni bir başlangıç

1|0
    0|0
  • İlk başta oldukça karmaşık bir hayatla entegre olma fikri sarsa da her yanı, gerçekte öyle değil. Son olmamakla birlikte ilk yapacağın iş telepatik fikirli insanlardan bir süre uzaklaşmak. Kafanı dinledikten zor diye addedilen hayata başladıktan sonra , aslında herşeyin : alelade gibi görünen çalgı sesinin etrafa huzur vermesiyle eşdeğer olduğunu anlaman zaman almayacak. O alelade zamanlar boşanana huzur verecek adeta. Kimse huzurlu ortamı bırakıp boşanır mı? Miadı dolan hayatlar sadece...

Şimdi yeni başlangıçlar, huzurlu yaşamlarda sıra...

0|0
    0|0
  • Yeni hayatın baslangici

1|0
    0|0
  • Benim için son

1|0
    0|0
  • Son ve başlangıç.

1|0
    0|0
  • hayatta herşeyin bir sonu vardır.. her yeni şey başlar ve biter. evlilikte biter.. başlarsada aynı başlamamalı. hatalardan ders almalıyız.

1|0
    0|0
  • yeniden doğmak :)

1|0
    0|0
  • yeni bir başlangıştır bence..

1|0
    0|0
  • kişilere göre değişen bir durum... Benim için emin değilim. Ailemle mutluysam ve boşanmak zorunda kalıyorsam.. Zor olabilir. Ama yine de devam ederim.

0|0
    0|0
  • Adet değilken giderim doktora, tahlil isteyebildikleri için, tabii göğüs için ilk etapta gerekmez gibi görünüyor ama kan tahlili istenebiliyorsa adetti bitimini beklemek yerinde olur. Onun dışında muhakkak muayene olun.

0|0
    0|0
  • Bence yeni bir başlangıç.

1|0
    0|0
  • Yepyeni bir baslangic

1|0
    0|0
  • Kesinlikle yeni başlangıç

1|0
    0|0
  • Bir başlangıçsa da korkutucu bir başlangıç. Çok fazla eleştiri ve çok fazla olumsuz yorum yapıyor insanlar/akrabalar/eş-dost.

0|0
    0|0
  • her bitiş bir başlangıç

1|0
    0|0
  • Evet benim oyle oldu pes etmemek lazım hayatta guzel seyler var yeniden başlamak için

1|0
    0|0
  • bilemem bekara karı boşamak kolay derler o yüzden susuyorum

1|0
    0|0
  • Bence her ayrılık, yeni bir başlangıçtır.

0|0
    0|0
  • Bazen bir son olurken bazen çok iyi bir başlangıç olabilir ama illa ki 0 dan başlama isteğin olur o yüzden başlangıç

0|0
    0|0
  • Duraksama.

0|0
    0|0
  • Yeni bir başlangıç

1|0
    0|0
  • Bir başlangıç denilebilir.

0|0
    0|0
  • Yeni bir başlangıçtır anlaşamıyorsan tabiki boşancaksın

1|0
    0|0
  • evlenildiği gibi boşanmakda çok doğal bişey

2|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    13

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...