Kuranı allah yollamadı mehammed yazmıştır videoda anlatılanlar mantıklı mı?

kuranı allah yollamadı mehammed yazmıştır videoda anlatılanlar mantıklı mı?

0|0
1|5

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• oku yazması yoktu nasıl yazsın başkasına yazdırmış olsa okadar edebiyat bilgiside yoktu:) bu tez çok kolay çürür bunlarla beraber diger kitapta gecen konular var ya da gezegenlerle alakalı konular var bunları Allah göndermese HZ Muhammed nerden bilsin bazı ayettede konuyu anlatır der siz nerden bileceksiniz... yeterli degilse cevap yaz

0|1
    0|0
    • Kendisinin hristiyan bir akıl hocası vardı, hatta o öldükten sonra 3 sene kadar hiç vahiy gelmemişti nedense.

Ki o kadar da bilinmeyen şeylerden bahsetmediği gibi, çoğu şeyde yahudiliğe öykünmüştür Kuran.

Ki bu adam tüccar, her tipte adamla tanışıp görüşmüştür o vakitler fikir alışverişleri ticaretle olurdu.

• @Ragnar_Lodbrok hıı ya biz nutuk ve istiklal marşı okurken bile bir sözlüge ihityaç duyuyorken başka bir dilde ve yaklasık 1500 yıl önce inen kitaba bir açıklama sanatı duymuyorsun tebrik ederim çok zekisin bagzı kurallar önce serbes sonra yasak olmuştur bunun tarihi ve konusu önemlidir biz onun için kuran tefsiri okuruz neyse herkesin dini kendine ne diyelim ölünce kimin dini hak ozaman belli olur ancak

• Nutuk okurken sözlüğe ihtiyaç duyuyorsan, İstiklal Marşı'nı sözlüksüz okuyamıyorsan bu senin türkçenin kıt olduğunu gösterir. Benim hiç sözlüğe ihtiyacım olmuyor gayet temiz bir dili var.

Ki çeviriyi yapan adam arapçadan çeviriyor. Bu kafayla bakacaksak kimsenin William Blake okumaması lazım, dili eski ya, anlaşılmaz çevrilmiş bile olsa.

Kuran'da neyin yasak olup olmadığı belli değil mi? Bu kitap 'Aha herşey bunda yazıyor' diye gönderilmedi mi?

Hepsini geçtim, ahan da şu videoda bahsedilen meselelerin nesini tefsirle açıklayacaksın? Anca 'Orda şunu diyor, burda bunu diyor' diye gayet aleni şeyleri reddedip kılıfına uyduruyorlar.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Dünya'nın yuvarlak olduğu Eski Yunan zamanında biliniyordu yalnız, Muhammet'den yaklaşık 800 yıl kadar önce keşfedilmişti, bakma sen cahil Avrupalılara o devirdeki.

Geri kalanların da etkisi olacağını sanmam, adamlar basbayağı aleni şeyleri 'Ama onun tefsirini okuman lazım, hem zaten Arapça'da onun anlamı' diye kıvırıyor direkt.

0|0
    0|0
    • Erostasthenes hatta bulan adamın adı.

İlla Dünya'yı gezmeye gerek yok, adam İskenderiye'de yere çakılan bir çubuğun öğle vakti gölgesinin oluşturduğu açıyla, 800 kilometre ötedeki bir başka şehirde bu durumun ne olduğunu gözlemlemiş takvimin aynı gününde.

Sonra 800 kilometre'de şu kadar fark ediyorsa, kaç kilometrede 360'a tamamlanır onu hesaplayarak birkaç yüz kilometre hatayla gayet yakın oranda bulmuş bunu.

Bunun sebebi de Ekvator'u hesaba katmaması, deneyi tam Ekvator'da yapsa tam bulacakmış yani.

• beyin. dll not found

0|0
    0|0
  • Cahil insan bile bunu demez kendine yazik edersin baska bisey değil

0|0
    0|0
  • izlemedim izlemekte istemiyorum sebebini anlamisindir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...