'Kadın' neden değersiz gösteriliyor?

'Kadın' neden değersiz gösteriliyor? Ortaçağda cadı diye yakılan kadınlar, savaş esiri kadınların köle diye satılması ve tüm bu utanç olaylara izin veren dinler! Nedir bu kadın nefreti? Neden Tanrılar kadını bu kadar aşağılıyor? Semavi din masallarına göre ilk kadın Havva Şeytana uyup Ademe elmayı yedirmiş ve cennetten kovulmuşlardır. Yani din masallarına göre kadında Şeytana yakınlık söz edilmiş kadınların arzuları şeytani olarak adlandırılmış ve onların özgür olmaları, aşkları, cinsellikleri hep şeytana mal edilmiştir. İslam ülkelerinde kadın yanlarında erkek olmadan dışarı çıkamaz. Katolik kadınları evlendikleri erkekten kocalarının isteği olmadan boşanamazlar. Müslüman kadın Müslüman olmayan bir erkekle evlenemez. Şurası kesindir ki kadın haklarına en çok zulüm eden din İslamdır ama kadınları en çok katleden insanlarda Hristiyandır. Kadınları cadı diye yakan, işkence aletlerinde sorguya çekerken öldüren ve küçük kızlara tecavüz eden papazlar ! Sevgi dolu İsanın yoluna uyanların geçmişte yaptıklarına bakın. İslama ne demeli? Kadının saçı erkekte şehvet uyandırır sebebiyle kadının kocasından başkasına saçını bile göstermesi yasak değil mi? Nasıl bir saç ki erkekte şehvet yaratır. Neden kadınla erkeği uzaklaştırıp eşcinselleri lanetledi? Müslüman erkeklerin mahremi göbek ve diz arası iken neden kadının mahremi elleri ve yüzü dışındaki her yeri oldu? Neden bir kadın bir erkekle evlenmek zorundaydı erkekler 4 ve fazlası kadınla evlenirken? Kadını satılık eşya gibi gösteren bir kavram daha var. Namus. Kadınların kapalı olmaları gerektiğini söyleyen İslama göre kadın kapalı iken güzeldir namuslu insandır. Ne bu namus olayı neden onlar hiçbir erkekle aşk yaşayamazlar? Neden bir erkeğe aşık olduklarında evlenmek zorundadırlar? Neden evlendiklerinde bakire olmak zorundadırlar. Sanki ambalajı hiç açılmamış eşya muamelesi yaparlar. Kadının değerli olması için kafasını kapatması gerekmez kadın zaten değerlidir çünkü annelik onundur. Neden bu kadın düşmanlığı?

2|1
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Bir bence ancak bu kadar mantıklı olabilirdi tebrik ediyorum seni

0|1
    0|0
    • bence değil ya soru sormuştum insanların ne düşündüğü hakkında ama pek tatmin olamadım :)

En İyi Erkek Görüşü

• Kadinin her irki her türlüsü sevilir. Ama gel gör ki kadindan üreyen bir varlik olan bizler yapmadigimizi birakmiyoruz.

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Herkes gizli 😂
    Yine bir dengesizlik yapıp, yazına çoğunlukla katılıyorum.

0|1
    0|0
    • Evet gizli duygularımızı açığa çıkarmamalıyız. İçimizde patlayan yanardağlar aman dışarıya yansımasın yoksa '' İnsanlar ne der? ''

• bende anlıyamıyorum

0|1
    0|0
  • bu dediklerinin hepsi kuran-ı kerim'de geçiyor ve neden bakire olmak zorundayım'ın cevabı da zina yapmanın haram olmasıdır, aynı şey erkekler için de geçerli, erkeklerin de evlilik dışında bir birliktelik yaşaması günahtır

0|1
    0|0
  • Müslümanım ama böyle bakınca haklısın

0|1
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum çok güzel bir yazı !

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Degersizler cnku. Seytanlar onlar

0|0
    0|0
  • İnanmıyorsan inanmadığın bir şeyi niye kötülemeye çalışıyorsun. Kadın islamda değersiz gösterilse bu açıkça belirtilirdi. Tam tersine kadın değerlidir. Kadını değersiz yapan ve değersiz gösteren yaratıcı değil insanlardır.

0|0
    0|0
    • Değerli olduğumuz için mi bir erkek 4 tane eş alabiliyor?

• Senin nasıl birisi olduğun hakkında bir şey demedim zaten kadını dövmekte kuranda geçiyor yalnız

• @nadireyılmaz Kuranda sebepsiz yere dövün demiyor. Kuranda geçen de zaten öyle çok sert bir şekilde vurma değil, hadislerde de anlatıldığı gibi hafif bir fiske vurabilirsiniz diyor, kesin dövmelisiniz demiyor. Nadire, biz insanlar kötüyüz herşeyi kötüye kullanabiliyoruz. İyiliğe olduğu gibi kötülüğe de meyilliyiz. Herşeyde olduğu gibi bazen dini de kendi çıkarlarımıza alet edebiliyoruz. Halbuki akıllı ve düşünerek hareket etsek sorun olmucak. Aslında İslam kadına değer veriyor ama biz bunu doğru anlayamıyoruz. Düşünsene şu an hangi erkek kuranda yazıyor diye eşini dövüyor? Dövenler inan bu eylemi düşünmeden yapıyor, bir anlık kızgınlıkla yapıyor. Ben kızıyorum dövenlere, siz kadınlar birer çiçeksiniz. ❤ İnsan nasıl kıyabilir ki size.

• ahirette görürsün kadını erkeği :)

1|0
    0|0
  • La kardas bu cok uzun kimse okumaz bunu 😂😂😂

1|0
    0|0
Yükleniyor...