Guzellik gorecelimidir?

ben bazen arkadaslarimla tartisirim benim ideal tipim cok kotuymus falanda bazen olurmu sizede oyle? yani ben yakiikli erkekleri sevmiyormusum ama bence yakisikli

0|0
14|21

En İyi Erkek Görüşü

• bence degil
    güzel herkesin gözünde güzeldir

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Evet guzellik gorecelidir , senin yakisikli buldugunu baskasi begenmez veya baskasinin cok guzel dedigine sen cirkin dersin.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• göreceli ama genelleme de olan güzellik unsurları var mesela dolgun dudak uzun bacak renkli göz gibi

1|0
    0|0
  • Tabikide görecelidir. Herkez aynı rengi mi seviyor? Bazıları 5.5 inc büyük telefon sever bazıları 4. inç tek elle kulanolabilen küçük telefonları sever bazıları Magnum sever bazıları cornetto sever kimisi esmer kimisi beyaz tenli kimisi kızıl kimisi kural kimisi kızıl anla işte artık. Aynı şekilde arkadaşlarımın vaybe hatuna bak dedikleri çoğu kızıda ben güzel bulmam.

1|0
    0|0
  • Aynen bende ters düşüyorum çevremle

1|0
    0|0
  • Güzellik görecelidir. Kişiye göre.

1|0
    0|0
  • Görecelidir.

1|0
    0|0
  • Görecelidir çünkü insanın ruh hali değişkendir ne istediğini bilen biri tek bir noktaya odaklanmaz. Birde karşı cinse sürekli bir meil vardır erkek kıza kız da erkeğe bu durumda sana başta çirkin gelen biri bir süre sonra bakmışsın hoşlanıyorsun bu durumlar olur. Sebebi yaratılıştan gelmesidir fıtratta vardır.

1|0
    0|0
  • Benim hoşlandığım kızın burnu kocaman minyon tipli ama sempatik bana çok hoş geliyor çokta seviyorum ama çoğu kişi begenmiyor göreceli :)

1|0
    0|0
  • Güzellik görecelidir ama yüz çekiciliğini kastediyorsan o göreceli değil..

1|0
    0|0
  • İlginç yakışıklı sevmiyorsan zengin biriyle evleneceksin ahan sana hayatının tahminini yaptım :D

1|0
    0|0
  • hayır güzelsindir veya degil şimdi ben desemki ben braddan iyiyim? o zman neden bradd degilim

1|0
    0|0
  • Değil!!! Görünen Köy klavuz istemez

1|0
    0|0
  • Bu mubabbet uzadikca uzar. Insanlik bence insanlik.

1|0
    0|0
  • Aşık Veysel ne demiş güzelliğin on paretmez bu bendeki aşk olmasa

1|0
    0|0
  • kızlar yakına gelince çok tipsiz geliyolar bana nedense..

1|0
    0|0
  • Güzel güzeldir. çirkin çirkindir. iş bitmiştir. bu sözü kim uydurduysa da eminim çirkindir.

1|0
    0|0
  • Göreceli ama güncelleme şart

1|0
    0|0
  • Net tanim yoktur kisiden kisiye degisir.

1|0
    0|0
  • Mesela beni gorsen direk tipsiz dersin. Ben goreceli olarak degil herkese tipsizim

1|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 13

• Görecelidir evet

1|0
    0|0
  • güzellik anlayışı bazı durumlara göre değişir. güzel olarak saydığımız çoğu kişi altın oran kavramına uyan özelliklere sahip kişilerdir. beynimiz bu orana sahip yüzleri ya da vücutları güzel olarak algılar.

kapitalizmin güzellik algısını hepimiz benimsedik, ondan bahsetmiyorum bile. 0 beden vücutlar, sarışın kadın güzeldir (barbie'ler), gözümüze dayatılan estetikli aynı makineden çıkmış kadınlar ya da vücut çalışan erkekler bla bla. uzar gider.

güzellikten ziyade karşımızdaki kişide çekici gelen özellikler farklı olabilir, bunlar görecelidir. kimisi hokka burun sever, ben kemerli burun severim misal. bana göre karakteristik fiziksel özellikler daha önemlidir.

1|0
    0|0
  • Kısmen

1|0
    0|0
  • evet göreceli

1|0
    0|0
  • tabii ki göreceli bir kavram.. herkesin gözleri aynı olmadığına göre bakış açısıda aynı değil..

1|0
    0|0
  • Görecelilik de değişebilir. Bir nevi göreceliliğin göreceli olması hali. Göreceception gibi bir şey. Aa güzel oldu lan bu :D

1|0
    0|0
  • genel olarak evet görecelidir. Aşık veysel çok güzel yorumlamıştır bu konuyu "güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa."

1|0
    0|0
  • Herkes farklıdır

1|0
    0|0
  • öyle, o konu hakkinda tartisilmaz

1|0
    0|0
    • bende istemiyorum ama asrtik biktim saygi duymuyorlar zevkime

• birkere bizim yasimizda (19) olmayan birine yaşina gore cok bakimli ve genc duruyor iyi duruyor demistim simdi herkes yaşli birini gorse "ooo seninki" "tam senin hoslandigin tip" der.. bosver bazen milletin tek derdi ugrasmak

• Evet öyledir

1|0
    0|0
  • İç güzelliğe bakın birazda

1|0
    0|0
  • tabiki

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...