Arkadaşlar neden birbirine sevgili bulma konusunda baskı yapar?

1+Çevrenizde birine kız/erkek bulmaya calısan, birilerini size yakıstırıp ya da farklı yollarla size yamamaya calısanlar var mı (sizin yaptıgınız, size yapılan ya da cevrenizde.
2+Bu cabaya girenler kimler? (kız/erkek, sizle yakınlık derecesi, sevgilisi var/yok, ya da gerekli buldugunuz baska bir özellik)
3+Bunun sebebi nedir (siz yaptıysanız), ya da sizcesi nedir?
(soru özetle bu okumaya erinenler icin uzun kısmı asagı yazıyorum ki okumak zorunda kalmayasınız)
Simdik, bircok davranısımız ilkel icgüdüler aracılıgıyla ya da etnik-sosyal-kültürel çevre ile gelişip etkilenmekte. Biz erkeklere anlamsızca gögüslerin cekici gelmesi, ya da kızların güçlü(her anlamda) erkekleri daha cekici bulması gibi, rahatsız oldugumuz bir ortamda elleri öne baglamak gibi (psikolojik duvar) vs... Sizce bu davranısında bu tarzda bir davranısın sebebi böyle birsey olabilirmi? yoksa sadece sevdigi birinin uzun süredir yalnız oldugunu görüp mutlulugunu istemekmidir, bir durumda yalnız kalmamak icin benim sevgilim var arkadasımında olsun mudur? [(PSİkolojijle ilgilenen bilen biri varsa belirtebilir)]
simdi benim yakın arkadaslarımdan biri baskı yapmadan, şakalı falan -yenge bulalım sana tarzı seyler söylüyodu (kız), yakın zamanda sevgili yapan bir arkadasımda gecen 2 defa falan kız begendi bana sana yakısır, sevgilisi var mı falan yaptı (ilk ikisi kızdı), erkek arkadaslarımdanda bir iki kez ayarlayımmı tarzı teklifler geldi (2 taneden 3 teklif kadar olması lazım) onlar cok üstelemedi.
____________________________-
o sekil yani. eger sebebiini bilen, tahminde bulunan varsa söyleyebilir, bir anınız varsa anlatabilirsiniz, bastaki soruları cevaplarsanız, benim isime cokca yarar (her türlü bilgiyi yazabilirsiniz erinmediginiz kadar)

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• En nefret ettigim insan tipleri. Evlenmeye de zorlarlar.

0|1
    0|0
    • deme öyle hepsini cok severim arkadaslarımın :D

Erkekler Ne Diyor 2

• Sürü psikolojisi gibi düşün. İnsanlar üyeleri oldukları sürüyü korumak ve güçlendirmek için öyle şeyler yapıyor bence. Tabii bence. :D

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...