Akıllı telefonlardan önce insanlar neler yapıyordu?

Sanırım telefonların elimize yapışması Avea'nın verdiği 5000 sms kampanyasıyla Samsun E250 telefonundan attığımız mesajlarla başladı. Etrafta mantar gibi çoğalan çiğköfteciler gibi herkesin elinde bir tane E250 vardı. Daha sonra Nokia wifi konusunda bir devrim yaparak 5800 telefonunu üretti ve herkesin elinde 3. olarak onu görmeye başladık. Evet doğru duydunuz 3 çünkü birincisi her zaman aklımızda bulunan yine Nokia'nın 3310 modelidir. (Daha sonra 3315 3410 gibi sürümleri çıksa da efsanedir kendisi) Sonra ise inanılmaz şekilde telefonlar hızlı bir şekilde yayıldı. Amcaların dayıların facebook hesapları oluşmaya başladı. En son anneler whatsapp üzerinden yazdı derken telefon artık hayati bir önem taşıdır.

Peki biz bundan önce ne yapardık hatırlayanınız var mı? Benim aklıma pazar akşamları banyodan sonra -o vakit annemiz ütü yapardı- şahane pazar izlemek geliyor. Ya da Teletex geliyor. Başka şeyler geliyor. Varsa görüşünüz alırım bir dal.

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• 19 yaşındayım. Orta okula giderken dedemlere gidince bütün kuzenler toplanır sevdiğimiz çoçuklardan bahsederdik okulu konuşurduk. Bom isim şehir gibi oyunlar oynardık. Şimdi gidince chenkin derdine düşüyoruz veya online oyunlar oynuyoruz. Tek çoçuğum annemin kızı kadar babamın oğlu gibiyim pazar günleri dershane çıkışı babam beni alırdı eve geçerdik kanal a daydı sanıırım bir spor programı vardı gol olunca amansız bir ses çıkardı ümit özattı galiba sunucusu hatırlamıyorum. Şimdi babam eve gelir gelmez facesini açıyor tv ye kimse bakmıyor bile. Gazetelerin üstüne kavga ederdik bitsede okusak diye en son ne zaman gazete aldık bilmiyorum. Ts liyiz biz stadyum programnda kolbastı görüntülerini izlemek için ne kadae beklerdik şimdi annem bişe olunca anında instagramda bizide etiketliyor. Şehirler arası yolculuğa muhabbetten dolayı bayılırdım şimdi kulaklıklar takılıyor. Sevgilim bile haftada bir beni görmesine rağmen telefondan kopamıyor. Şimdi bana sen harika mısın diceksiniz ama inanın kölesi olmamak için uğraşıyorum kolyeler teabihler diziyorum kitaplar okuyor veya boyama yapıyorum. Ve azda olsa bağımlılıktan vazgeçtim darısı çevremin başına en azından yan yanayken

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bu soruya görüş gelmez ki neden; çünkü harika bir tespit deneyim..
    deminden beri yeniliyorum ama bir nasılım sorusu kadar olamıyor.
    Yazıklar olsun bu sitedeki beyinlere...

0|1
    0|0
    • Sizi uzun bir süre takip ettim, daha sorna bıraktığınız kanısına vardım çünkü yeni şeyler paylaşmıyordunuz. O zamanlar da şikayetçiydik. Kaliteli bir iki kişi vardı ve güzel atlar onları da götürdüler. Kar amaçlı olan kuruluşlar amatör ruhtan çıktığı zaman kalite her zaman popüler kültüre göre şekillenir. Popüler kültürümüz insanın görünüşü ve neler yaptığı ile daha çok ilgileniyor. Hal böyle olunca fikirler pek önemsenmiyor. Öyle olsaydı İlber Ortaylı gibi insanlar magazin programlarından daha çok izlenirdi. Ah nerde o eski "şuraya bir vadi çizelim" diyen Ressam Bob programları...

• Dönüş yapamadığım için üzgünüm, aklımdaydı fakat siteye giresim bile gelmedi o derece.
      İlber Ortaylı dan doğru gidersek şayet bu milletin düşünmesi gerekeni, çok basit olan mantık dahi orantısız zeka olaraktan geldiğinden artık hiçbirşey olmaz..

Kızlar Ne Diyor 3

• Biz okul çıkışı toplanır top oynardık o zaman okulun en güçlü çocuğuna aşıktım toplanır otururduk.. Mahallede saklanbaç oynardık gezerdik. Komşulara giderdik gelirlerdi can sıkıntısı hep.. şimdi hiç biri yok..

0|1
    0|0
  • Haklısın. Mesela buluşuyorlar herkesin elinde telefon ya yanında ki kişiden daha mı önemli? En nefret ettiğim şeylerden biri..

0|0
    0|0
  • O kadar çok şey var ki. Teknolojinin getirisi kadar maalesef götürüsüde oldu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...