Erkeklerin otobüste oturmaları yasaklanmalı mı?

Erkeklerin otobüste oturmaları yasaklanmalı mı?

Sürekli görüyorum. Hep kızlar yaşlılar ayakta kalırken erkekler oturuyor. Hukuki düzenleme yapıp erkeklerin oturmaları yasaklanmalı mı? Sonuçta onlar çok güçlü oturarak gitmelerine zaten gerek yok

0|0
44|112

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bu nasıl bir ayrımcılıktır cıkıp birisi mini etek giymiş nasılsa tacizi haketmiş dese ne kadar doğru olur? sacmalamaya luzum yok bence..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 111

• yaşlılara yer vermeyenler öküzdür ama genç kızlara yer vermem.. madem kadın-erkek eşittir.. o zaman kız da ayakta kalacak.. ve bir olay yüzünden kızlara da yer vermiyorum artık.. geçenlerde yaşlı bir teyze bindi ben kalktım o otursun diye genç kızın biri gelip hemen kendisi oturdu.. ondan sonra genç kızlara yer vermemeye başladım.. eşitlikse eşitlik

5|6
    0|0
  • erkekleri mekiğe doldurup marsa göndermeli:DDDDDDDD

4|0
    0|0
  • Yahu asıl bazi insanlarin dusunmeleri yasaklanmali hakikaten. Boyle seyleri okudukca dusunce özgürlüğünü savunan ben bu dusunceden uzaklasmaya basliyorum. O gordugun erkeklerin bir cogu deliler gibi calisiyor yorgun bitkin biniyor otobuse. Senin gibi gezi amacli kullanmiyor. Illaki calisan kadinlarda var ancak guce dayali iş yapan kisilerin kim olduguda belli. Yine bir erkegin bayana yer vermesi normal ama bir bayanin erkeğe vermesi anormaldir. Her neyse daha ne degisik isyanlarin var merak ettim

0|0
    0|0
  • Dedi feminist kız.

Tüm feministlerin köküne ispirto döküp yakmak istiyorum.

2|2
    0|0
  • Tebrikler! Çok güzel bir cinsel ayrımcılık yaptınız.

0|3
    0|0
  • Çorumlu gibi oturmayın beyler

1|1
    0|0
  • Komik bir öneri.
    Genç kızlara yer vermem, vermemi gerektiren herhangi bir durum da yok. Ayakta dururken kimse taş atıp yorulmuyor çünkü.
    Öncelik yaşlıların, hamile kadınların, özrü olanların veya rahatsız olanlarındır.
    Gençler erkek ya da kız olsa da yer yoksa bir zahmet ayakta da durabilir.
    Toplumsal kuralları ayrıca tek taraflı yorumlayacaksak da bu çok cinsiyetçi bir yaklaşım olur.
    O yüzden yazdıklarımın en başına dönerek tekrarlıyorum: Komik!..

0|0
    0|0
  • Bir kez kapali bir ablaya yer vermek istedim geç abla dedim pis pis bakti sanki yavsaklik olsun diye yaptim, hicbir kadina yer vermem ama yaslilara veririm.

1|0
    0|0
  • yaşlılara yer veririm sadece onun dışında ayakta gitsinler banane

0|0
    0|0
  • Ayrımcılığa karşıyım

0|1
    0|0
  • İstersen ayaklarınıza masaj yaparken ıslık senfonisiyle sizi rahatlatalım mı?
    Belki spa masajı da istersiniz.

1|0
    0|0
  • Genelleme yapma, Ben oturuyor olsam otobüste yer yoksa bile bir kız ya da yaşlı birisi binse yer veririm hep.

0|0
    0|0
  • Sacmaladigin için gizli yazmış olsan gerek. Belki de böyle düşünüp feminist bir yaklaşımla hemcinsletinizi kolladiginiz için yaşlı olanlariniza bile yer vermemek lazım.

0|0
    0|0
  • Yaşlı, özürlü, hamile, hasta olduğunu gözlemlediğim durumlar dışında kadın ya da erkek birine yer vermem.

0|0
    0|0
  • genel olarak ayakta gitmeyi tercih ediyorum. boş olan yerler artıyor ben yinede oturmuyorum. askerden kalma bir alışkanlık diyeceğim ama ondan öncede oturmuyordum. anca annem babam varsa otur diye tuttururlarsa ne ala, tercihim değil çok oturmak. evde yeterince oturuyorum zaten götüm kızardı ve ayaklarım uyuşuyor fazla oturuncada -_-

0|0
    0|0
  • Evet sis

0|0
    0|0
  • Otobuste tek koltuk olsun ona da ben oturayım 100 kız ayakta olsun yer vermem

0|0
    0|0
  • Bence doğru olmaz bu vicdani birşeydir.

1|1
    0|0
  • Onun yerine kadınların ve yaşlıların taksi kullanması kanunu çıkartılmalı :D
    madem öyle siz kaşındınız binemezsiniz otobüse haydin taksiye yallah :D

0|0
    0|0
  • Benden küçük veya benimle yaşıt bayanlara yer vermiyorum. Çocuğu veyà elinde yükü varsa yer veriyorum. Feminist seni :)

0|0
    0|0
  • Hayır oturan erkeklere napacaksın ki şoför bey emniyete çeker misiniz? Bizim millet yanlış anlar şoför ayakta otobüs kullanır :V

0|0
    0|0
  • :) kızım siz erkekleri hayvan ya da robot sanıyorsunzu galiba..
    hem hani kadınlar dayanıklıydı.. ne oldu?
    yaşlıya çocukluya yer veririm ama genç bir bayana yer vermem eğr otobüs çok çok kalaabalık değilse...
    ama şunu söyliym çok önceden, bir kadın otobüse bindiğinde bir kaç erkek ayağa kalkardı.. bence bunu kadınların tavrı değiştirdi

0|0
    0|0
  • Yaslilar ve hamilelere yer veririm ama genc bir kadina yer vermem
    Pozitif ayrimciligin dibinee vurdunuz dibinee

1|0
    0|0
  • Niye ayakta durmak çok güç gerektiren bir eylem olmasa gerek? Böyle bir şey mümkün değil. Pozitif ayrımcılıga girme ihtimali yok, negatif ayrımcılık olur.

0|0
    0|0
  • Yaşlılara yer veririm gel gelelim yaşıtlarıma vermem, gel gelelim benden küçük varsa önce onun kalkmasını beklerim yaşlılara yer vermesini.

0|0
    0|0
  • Erkekler ölmeli. Kızlar fazla havaya girdi.

0|1
    0|0
  • Tr de hukuktan bol ne var?
    Uygulanan nerede peki?
    Ya denetim?
    Abuk subuk kurallarla, cemiyet hayatı düzenlenemez. Her şeyden önce, insan olmanin incelikleri öğretilmeli, anne ve babalara...

0|0
    0|0
  • zaten oturmuyorum kullandığımdaa da. rahat duramıyorum orda kapı kenarı daha havadar😂

0|0
    0|0
  • Haklisin hatta erkekleein arac toplu tasima falan kullanmalarida yasaklansin cok gucluler zaten yurusunler bence sadece bayanlar aracbtajsi dolmus otobus metro metrobus falan kullansin

0|0
    0|0
    • hayır aracı kullanan erkek olmalı

• Haklisin hatta basamak falan yapmasin erkekler basamak olsun

• o zaman toplu taşıma araçları erkeklere ücretsiz olsun kadınlar para ödesin :D

madem ki ayrımcılık yapıyorsun burada da ayrımcılık yapalım değil mi :D

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    81

Kızlar Ne Diyor 43

• Yasaklansın ya 😂😂😛 Onlar yüzünden bize yer kalmıyor. 😇😇

5|1
    0|0
  • sence dogru bır bakıs acısı mı? cınsıyetcılıge dogru gıdıyorsunuz. ınsan degılse yapar ama bu her erkek ınsan degıl demek degıl.

1|0
    0|0
  • Belki senden benden daha yorgunlar , bilemezsin.

1|1
    0|0
  • Saçmalama demiyeceğim çünkü bu senin görüşün emme velakin onlar ayakta duruyor da sen ayakta duramayacak kadar götürür müsün Bir kadın olmak bu mudur o güçlü ben güçsüzüm bunu yasaklama ile ilgisi olmaz zaten bir yaşlı ayaktaysan oturması gereken biri ayaktaysa cinsiyet Farketmeden insan olan herkes yer verir

0|1
    0|0
  • Oturmayı da bilmiyorlar ki. Bacaklar Eyfel gibi açık sanki babasının koltuğuna oturmuş hödük herifler

1|1
    0|0
    • Genelleme olmuş sanki bu

• Teşekkür ederim. Sizin kişisel güzelliğinin onların kalplerini yumusatacaktir muhakkak. Iyi geceler 😊

• @aerolite sanmıyorum ama umalım☺
      Teşekkürler iyi geceler☺

• bana bak sinek gibi o gozlukleri takiyorsunuz sonra agzinizda sakiz bir yasli amcaya/ teyzeye yer vermezsiniz (kizlar yani) hep kendinizi ozel cok degerli saniyorsunuz, konusturmayin😄 simdiye kadar hep erkeklerin oturucak yer verdigni gordum atma burda savurma

0|3
    0|0
  • bence kadın olmayı suistimal etmeyin. oturabilirler onlarınki can değil mi sanki kadınlar çok mu yer verio ihytiyacı olanlara. yaşlının hastanın gebenin zaten öncelik hakkı var. vermiosan insanlığın sorunludur.

0|0
    0|0
  • Öyle saçma şey mi olur?

1|1
    0|0
  • Adam hem o kadar para verecek hem ayakta gidecek. Kadınsın diye iyice ezik rollerine bürünme alt tarafı 20 dk ayakta duracaksınız. İnşaatta sırtınızda taş taşımayacaksınız.

0|1
    0|0
  • yaşlı hamile neyse de eli ayağı tutan kadına neden yer verilsin ki. .

Yahu hiç anlamam kadın erkek eşit dersiniz ama her halta öncelik istersiniz. . Saçma..

0|0
    0|0
  • Bu biraz fazla cinsiyet ayrımcılığı, belki yorgun belki bir hastalığı var vs yani.
    Tabi ki öncelik hamileler, yaşlılar, hastalar vs olmalı.

0|0
    0|0
  • Anlamsiz. Bende kadinlarin daha üstün tutulmasi yandasiyim. Ama otobüste erkekler ayakta gitsin demek bence yanlis. Zorunlu olarak yaslilara ve engellilere öncelik taninmasi her cinsiyet icin uygulanabilir. Erkek kadin fark etmez.

0|0
    0|0
  • Saçmalama.

0|4
    0|0
  • Hee
    Onların canı yoktu.
    Yasakmış!

Feministler sapıtmış yine!!!

0|0
    0|0
  • Ne alaka. Erkek arkadaşımın bacağı kırık, tabii ki yer bulduğumuzda o oturacak. Böyle saçma şey mi olur.
    En az senin kadar onlar da tüm gün koşturup yoruluyor. Erkekler insan değil mi be? Çok oturmak istiyorsan boş gelen otobüsü bekle.

0|0
    0|0
  • Parasını veren herkes oturma hakkına sahip

0|0
    0|0
  • Aslında biraz mantıklı çünkü kadınlar ayakta kalınca sapık adamların tacizine uğruyor fakat şuda var erkeklerde güçlü diye oturmaması gerekmez çünkü bazıları 10'saat ayakta kalıp çalışıyorlar. Onların kide hak. Ama benim otobüste adam koluma değse dövesim geliyor. O yüzden kadınlar oturmalı

0|0
    0|0
  • Bir otobüste erkekler oturuyorsa ve o otobüste hamile çocuklu sakat veya yaşlı varsa yer vermeleri gerekli ancak normal bir bayan varsa saçma bir durum olur. ne alaka yani?

0|0
    0|0
  • Hayır ben bunu çok saçma bir düşünce olarak görüyorum. Belki de o adam 1 km yürüyerek bindi o otobüse sen evinin önünden bindin; bilemeyeceğiniz durumlar için saçma sapan şeyler söylemeyin.

0|0
    0|0
  • nie canım onlarda ınsan :D

0|0
    0|0
  • Yaşlılar varken tabi ki oturmamalı yer vermeli ama kadınlara yer vermek konusunda öyle bir kaide yok nezaketen kendi verirse o ayrı ama vermek zorunda değil sonuçta o da bir insan kimse kimsenin bişeyi değil

0|0
    0|0
  • yaşlılara yer vermemeleri tamam da kızlara yer vermeleri kendi centilmenliklerine kalmış istemezlerse vermezler

0|0
    0|0
  • gerek yok

0|0
    0|0
  • Saçmalık

0|0
    0|0
  • Aynen oturmasinlar antiloplar biz oturalim.

0|0
    0|0
  • Ne ilgisi var bir kız olarak saçma buldum

0|0
    0|0
  • Saçma.

0|0
    0|0
  • Kadınlar güçsüz mü? Ne saçma bir fikir bu öyle

0|0
    0|0
  • Kızların bu konuda erkekten herhangi bir üstünlüğü olmadığını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Baska vakit yirtiyolar kendilerini esitiz diye
    Sanki onlarinki can deyil

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    13
Yükleniyor...