Dünya üzerindeki eşitsizlikten ne kadar sorumluyuz?

Dünya üzerindeki eşitsizlikten ne kadar sorumluyuz?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Keşke herkes gerçek müslüman olsaydı.
    Zekat bile bütün açlığı durdurabilirdi..

1|0
    0|0
    • Bu da ayrı bir eşitsizlik sebebi keşke herkes kimsenin inancına bakmadan sadece insan olduğu için sevebilse... Zekata karşılık sosyalizm daha hümanist...

• soran ben seküler toplum dedim ateist toplum demedim. Zaten kuran ve şeriat hiç değişmez sadece yorumlar değişir istediğiniz yorumu veren iyi istemediğinizi veren kötü sen de boşmuşsun soran... Bedirhan saygını koru mal gibi davranma senlik bir şey yok

En İyi Kız Görüşü

• İsraf ettiğimiz, şükretmediğimiz ve zenginlerimizin zekat vermediği sürece çok sorumluluğumuz var

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• eşitlik mi?
    insanoğlu insanoğlunun cehennemidir.
    ahmed hamdi tanpınar

0|0
    0|0
    • Ve aynı zamanda insan insanın kurdudur. Kurtlar aç kaldıkları zaman bir çember oluşturur, o çemberde döne döne ulurlar. Saatlerce. Kim ki takati kalmaz ve yere yığılır, hepsi birden onun üzerine saldırır ve onun etiyle karınlarını doyururlar. İnsanların ilişkisi de tıpkı böyle işte...

• Tiyatronun kulisinde bir gün yangın çıkmış. Palyaço haber vermek için sahneye gelmiş. Herkes bunun bir şaka olduğunu sanıp alkışlamaya başlamış. Palyaço uyarmaya devam ettikçe alkışlar daha da hızlanmış.
      Sanırım dünyanın sonu, her şeyin bir şaka olduğunu sananların yükselen alkışları arasında gelecek.
      Soren Kierkegaard

• Birisini tenkit etmek istersek, en münasip yer aynamızın karşısıdır demiş Shaw, altın kapıyı açan anahtar sence de bu sözün ta kendisi değil mi

• bana kalsa böyle olmazdı ama ://

0|0
    0|0
  • Sağcılar çok sorumlular. Bunu biliyorum.

0|0
    0|0
  • Dibine kadar...

0|0
    0|0
  • Eşitsizlik diye bir şey yoktur. Dünyada kralsan yukarıda köle , dünyada köle isen yukarıda kral olacaksın. Tabi insan olmayı unutmazsan

0|0
    0|0
    • Dünyevi eşitsizlikten bahsediyorum. Yaratanın insanlar üzerindeki eşitsizliğinden falan bahsetmedim -ki öyle bir şey olduğunuda da inanmıyorum, insanın insan üzerindeki eşitsizliğinden bahsediyorum.

• Yapacak bir şey yok kaderin buymuş.

• Kulaktan dolma bilgilerle İslam'ı yaşayan bir kardeşimiz daha... Külli irade ve cüzi irade diye bir şey var, bunu biliyorsun değil mi? Yaradan, insana kendi yolunu çizmesi için bir şans verir. O kafa tasındaki şey boşuna durmuyor yani orada. Kendi iradenle yaptığın herşeyden sen sorumlusun aksi takdirde kendi elinde olmayan, kaderinde yazanla suçsuz yere cehenneme ne diye gidesin?

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...