İslam, kuran mıdır? Hadis midir? (ACİLLLLLLLLL)?

İslam, kuran mıdır? Hadis midir? (ACİLLLLLLLLL)?
Ankebut süresi 51. Ayet.

Bu ayet bütün sözleri devre dışı bırakmıyor mu?

0|0
2|7

En İyi Kız Görüşü

• Kuran varken hadise soz dusmez bence, biz kuran biliriz aga

0|1
    0|0
    • Bu mantık yanlış diyeyim size.

• Hadisler arap sacmalıgıdır. Peygambere ait değildir çoğu diyoruz olanlarda ortada yok hangisi doğru değil bilinmiyor. Salla gitsin kuran yeter.

En İyi Erkek Görüşü

• Vallah anlatırım da anlamak istemezsin boş ver.

0|0
    0|0
    • Kuran anlatmış yerine kardeş

• Araştır araştır. Araştırmak güzeldir. . Hadislerden haberin yok. Hadisin kaynağı buhari filan. Araştır bulursun.

Kızlar Ne Diyor 1

• Peygamber Kuran'ı açıklamak ve İslam'ı anlatmak için var. İslam'da Kuran'da yer alıyor ayrıca her şey en ince ayrıntısına kadar anlatılmıyor. Bilgin varsa açar anlarsın ama normal bir bilgideki bir insan yanlış yorumlayabilir bu sebeple güvenili hadislere bakılır. Allah gönderdiği peygamberi bilmiyor mu? Peygamber yalan mı söylüyor ne demeye çalışıyorsunuz? Peygamber Kuran'a aykırı bir şey zaten söylemez. İsteyen inanır isteyen inanmaz hesabını kendi verecektir.

0|0
    0|0
    • Allah her şeyi anlattım ve kuranı ben açıkladım diyor kuranda ama?

• Ben sana açıkladım hemde örnekle net bir şekilde halen anlamıyorsan kendine bak. Hadislere inanmıyor musun peygamberide reddet ondan sonra Allah'a dersin ben hepsini reddettim diye zaten Kelime'-i tevhid de zaten yoktu onuda biz uydurduk haklısın git neye inanıyorsan inan :)

• Daha yazdığımı anlamıyorsun birde bana gafil demişsin hadi :)

Erkekler Ne Diyor 6

• hadislerin yarısı insanların uydurması

0|0
    0|0
  • Tabiki hayır, kelime-i tevhid'e inanıyorsan peygamber efendimizin tamamlayıcı olduğuna inanıyorsan hadislere inanıyorsan bu ayetin mealini doğru yorumlardın.
    Bu ayet öyle yazıldığı gibi yorumlanmaz iyi araştır

0|0
    0|0
    • Sen ne anlıyorsun bu ayet peygambere ınmedı bize mi indi sadece?

• Peygamber efendimizi yok mu sayıyorsun anlamadım

• Saymıyorum kuranı kabul ediyorum sadece ve Kur'anın için , peygambere itaat var on itaat vahıye ıtaattır. Başka sözlere değil.

• Ben imam hatip lisesi son sınıf öğrencisiyim. Ankebut benim ezberimdi vermemistim hocaya daha ezberimi. Bian Ankebut diyince aklıma geldi cok güzel ayetler var. Ankebut örümcek anlamına geliyor bu arada

0|0
    0|0
    • Önemli olan Allahın ne demek istediği ve bizim ne anlayıp ne uyguladığımız. :) teşekkür ederim :)

• Baya burada kapak falan yaptın heralde. Neyse neyse ya gidiyorum ben.. 😡

• :D :D

• Peygamber ve Kuran yolundan git yeter

0|0
    0|0
    • Peygamber de kuran yolundan gittiği için sorun yok kuran yeterli :)

• Her şey kuranda açık olarak belirtilmemiş abdest nasıl alınır gibi peygamberimizin yaşayışını örnek almamız da gerekir yani sadece Kuran olmaz hepsi bir bütündür

• Maide 6 yi de abdesti detaylı olarak görürsün. Hem abdest kuranda varsa nama nasıl detaylı olmasın? Çelişkili. Yaşamayı , İslam (kurana) dön tamamen.

• İslam bir bütündür islam tek vucud ile secde etmektir. .

0|0
    0|0
  • katılıyorum sana, sahtekar buharinin vb hadisçilerin uydurdukları ile kuran birbirine tamamen zıt, öyle saçma mantıksız hadisler var ki bunlara inanmak için cidden aptal olmak lazım demiyor değil insan, yaratıcı eğer hesaba çekecekse sadece kurandan çekecektir uydurulmuş hadislerden değil, hadislerin neredeyse tamamını peygambere hakaret iftira olarak görüyorum paylaşımın için teşekkürler

0|0
    0|0
    • Allah diyor ya onların çoğu Allaha inanmaz :) çoğu musrıktır. Çoğu din tuccarıdır der. :)))

Yükleniyor...