Milliyetçilere soruyorum; AB ülkelerindeki solcular hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkçü ya da ülkücü olmanız fark etmez; sorum hepinize. Avrupa Birliği'nde yaşayan milyonlarca hemşeriniz var. Belki de yakın uzak akrabalarınız, komşularınız vardır. Milliyetçilik Batı Avrupa'da lanetlenmiş bir ideoloji. Mesela ben İngiltere'de yaşıyorum, burada UKIP diye bir parti var. Zaman zaman çıkış yapsalar bile İngiltere'de ciddiye alınan bir ideoloji değil milliyetçilik. Ama UKIP üyeleri Türklerden nefret eder. Hintlilerden nefret eder. Müslümanlardan nefret eder. Amma, Türkler, Hintliler, Müslüman Araplar herhangi bir yerde bu UKIP üyeleri tarafından taciz edildiklerinde Solcu İngiliz gençler UKIPlileri sopalarla kovalarlar. Almanya'yı çok bilmiyorum ama ne zaman bir Türk sizinle aynı ideolojiyi paylaşan bir Nazi tarafından tacize uğrasa, onu Türklerden çok Alman solcuları korur. Ama sizler, Almanya'da sizi koruyan solcuların Türkiyede'deki arkadaşlarını ortadan kaldırmak için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz. Bu işte bir tersilik yok mu sizce?

0|0
0|3

Erkekler Ne Diyor 3

• Bu iş dava meselesi. Solcu davası. Ben milliyetçiyim fakat yurt dışındaki Türkler zerre kadar umurumda değil. Burada ki solculara bir şey olduğu zaman yurt dışından destek geldiğini ne zaman gördüm hiç bir zaman. En fazla kınıyoruz derler. O zaman bizde buradan sesleniriz biz de kınıyoruz diye. Maksat somut şekilde yanında olmak lafta değil. Çoğu insan yurt dışında rahat rahat yaşamını sürdürüyor? He çok mu zorlanıyorlar taciz mi ediliyorlar? O zaman geri dönsünler? Tabi oradaki rahatlığı bırakabileceklerse.

0|0
    0|0
  • İngilterede bildiğim kadarıyla Cameron Aşırı Sağcı parti değilmi kanks?
    Solcularla pek anlaşamıyom ben oyüzden korumam kanks

0|0
    0|0
    • Muhafazakar... Cameron milliyetçiliğe tamamen karşı.

• Merak etme, bir tek senin sorunun değil; hiçbiriniz doğru dürüst Türkçe bilmiyorsunuz. Her nasılsa, sizin dilinizi solcular iyi konuşuyor...

• iyi konuşsunlar banane :) ilgi alanımda değiller

• ülkücümü varmış memlekette?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...