Evlenip gitmem gerekiyor hata mı olucak sizce? Çokk uzun biliyorum. gerçekten çok ciddi lutfen okuyun?

Ailemden çok zarar goruyorum. Kimseye guvenemiyorum. Canimi çokk acitiyolar. Annem hasta beyninfde tumoru var.4 Yildir tedavi goruyor. ve hastanelerde onu oyle gorunce dayanamiyorumm agliyorumm. Ailesi onu zamaninda çok uzmus. cok deger vermis ve ezilmis. malesef o da yillsrca bizi uzdu cocuklarindan bunun hincini aldi bir bakima. bizi cok ezdi dovdu. cok basit seylerde. ve bazen hicbisey yokken.. su an son raddeye gelmis durumda beni evde merdanelerle d ovuyor. bir kolumun morlugu gecmeden digerini morarttigi oluyor. durduk yerde tokatlar yiyorum hicbisey yokken. cok canimi yakiyor. ben artik dayanamiyorum çok berbat durumdayim. Aklimi yitirmedim Rabbime sukur. ama kendimde degilim artik. universite sinavina hazirlaniyorum. derslerim iyi degil. ygsye kotu bir psikolojiyle girdim. istedigim bolumu kazanmam imkansiz degil. lysden insallah kazanacagim bu 3ay Rabbim bana sabirlar verir yardim ederse.. ailrmden gizli psikiyatriste gidiyorum. tedavi goruyorum. psikologa gidiyorum. ama cozum bu degil hayatimin duzelmesine ihtiyacim var. gitmem gerekiyor defolup gitmem gerekiyor. hickimseye guvenemiyorum. dunyada herseyden korkuyorum. Universiteye gitmek cozum belki ama bir yerde gecici cozum gozumde. Ailemle can guvenligim yokken dunya bana ne zararlar vermez ki.. yalniz basima napacagim nereye kadar. Ayaklarimin uzerinde durmaya hazirim. ama cok korkuyorumm herseyden. guvendigim kimsem yok. Ailem cok soyledi bunu annem ablam , beni zorunda olduklari icin evde tutuyolarmis. sokaga atamadiklari icin.. Daha da buyuk bir hikayem var. ama bu kadarini paylasabilirim. Evlenip gitmem gerekiyor. Gercejten gitmem gerekiyor. Akli basinda insanlarin yorumlarina ihtiyacim var. Hayatimda biri var ama hicbirini ona anlatamadim. anlatmak istemiyorum. ve ciddi dusunuyoruz. o gercekten cok ciddi. Evlenmek istiyor benimle. Ailemi de kotu tanitaamam. psikolojimin bozuk oldugunu da bilmesini istemiyorum. Nolucagini bilemem cunku

Güncellemeler:
sevdigime çok aşigim. onunla cok mutlu olucagimiz hisswdiyorum. o da beni cokk seviyor cok aşık bana. ona cok guveniyorumm. oylesine bir ciddi dusunme degil bizimki. kurtulus diye bu evliligi dusunmuyorum demek istiyorum.
..,,

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• -Öncelikle evliliği kurtuluş yolu olarak görmen hata.. Böyle düşünürsen seni yanlış bir evliliğe itebilir ve hayat boyu bu yanlışla yaşamak zorunda kalabilirsin.
    -Üniversiteye gitmek seni gerçekten psikolojik olarak rahatlatabilir o ortamdan uzaklaştığın için ilk sınavın kötü geçmiş olabilir ama hiç bir şey için geç değil önündeki süreyi iyi değerlendirerek sınavdan istediğin puanı alabilirsin.
    -Eğer gerçekten o kişiyle evliliği düşünüyorsan bazı şeyleri ondan saklamaman daha doğru olacaktır emin ol eğer o da seni gerçekten seviyorsa olaylara pozitif yaklaşarak seni rahatlatacak ve yanında olacaktır.
    -Son olarak psikiyatr ve psikologlara gittiğini ama bunun işe yaramayacağını söylemişssin. eğer sen olaya baştan böyle bakarsan zaten bir yarar sağlaması mümkün değil

0|0
    0|0
    • tesekkür ederim yazdiklariniz icin. evliligi kurtulus degil de gercek guvenli liman goruyorum ben. egitimimi birakmayacagim. pes etmeyecegim. evlenince okumaya devam edecegimi destek olacaginin sozunu o verdi bana. evimin kadini olup bir yandan okuyacagim. calismak zorunda degilim o istemezse. ama okuyacagim. guclu olmaya calisiyorum. bu arada baba sevgisi eksigiyle buyudum malesef. kimseye guvenemiyorum. baba sevgisi acigini bir yerden tamamlamak degil dusuncem yanlis anlamayin. ailecek cok zor gunler gecirdik geciriyoruz. annemin babasini kaybettik. ve o bizim herseyimizdi. annemin hem babasi hem herseyiydi. bize hemm babalik yapti hem dedelikk herseyimizdi. annemin psikolojisi bozuk. dedemden sonra cok birakti kendini. ama bugun ona psikologa gidelim lutfen diyince azarladi kavga ettik. ama annemi nasil toparlayacagimi bilsem hep yanindayim malesef uzattigim elleri itiyor. benden nefret ediyor. ailem tarafindan hep yanlis anlasildim. ve dusuncem asla iletisimimi kesmek degil.

• ya evleneceğin adam gerektiği zaman senin dertlerini paylaşmalı üzüldüğün zaman üzülmeli güldüğün zaman mutlu olmalı işin en güzel yanları bunlar değil mi? Eğer senin sıkıntılarını paylaşmayacaksa ne önemi var

• Evet belki haklisiniz. ama bilemiyorum korkuyorum çok. onu kaybetmekten. istemeyedebilir bisuru problemle basa cikmak. boyle zor bir hayati olan biriyle olmak. ama paylassam cok da guzel yanimda olucagini dusunmuyo degilim. ben destegi psikologdan psikiyatrdan ilactan Rabbimden almaya calisiyorum su an. evet ihtiyacim yok degil onun koşulsuz sevgisine sahip cikmasina. ama bunu bilemem ya çekip giderse. çok seviyorum onu. bana kizicaktir da onunla bunlari konusmadigim icin. nasil yol gosterebilirsiniz bana. ben uzun bir sure zdman tanimam gerektigini dusunuyorum bunlari paylasmak icin. sizce?

En İyi Kız Görüşü

• Hayırlısı olsun evlen git

0|0
    0|0
    • insallah hayirlisi olur. teşekkur ederimm

Erkekler Ne Diyor 2

• Allah yardimcin olsun ama evlenmeyi bir kurtulus olarak gorme bir dert biter digeri baslar oncelikle egitimi dusun

0|0
    0|0
    • peki teşekkur ederim. esgeçmediginiz icin. bir ustteki arkadasa baska biseyler daha yazmistim. okuyabilir misiniz tavsiyeleriniz ne olabilir bana. bu arada okulumu birakmiyicam

• Kurtuluş evlenmekle degil egitimle aşılır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...