Toplumda çok olumlu bir imajla algılanan başörtülü bayanlar.. hangi toplum bu?

Ben bir türlü anlamıyorum. Bazı türbanlı bayanlar mı ahlaksızlaştı yoksa bazı ahlaksızlar mı türbanlaştı?

Güncellemeler:
Müslümanım diyen her kadın İslama uygun bir şekilde örtünmelidir.

1|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Bir türbanlı kadının yaptığı hatalar günah oluyorda, bir turbansiz müslüman kadının yaptığı günah olmuyormu? Bu ne kafa bu ne beyin. Tamam türban anlayışı çoğu kadında yanlış bana göre fakat oda onun giyim tarzı. Nasıl bir müslüman kadın içip siciyorsa bir türbanlı kadında içip sıçar. İkisininde bir farkı yok birbirinden. Giyimleri farklı. Herkez çarşaf ile gezmiyor malesef, küçük yaşta neden başlarını örttüklerini kendileride bilmiyordur eminim.

0|1
    0|0
    • Başı kapat, altı aç... Saçı görülmüyor, ama vücudunun bütün hatları meydanda. Bunun adı da tesettür oluyor öyle mi?

• Girme dedim girmedin henüz fakat girdiysende helal olsun. İnşallah bir gün ne demek istediğimi anlayacaksın kardeş. Türban takmak göründüğü kadar kolay olmuyor, heleki çarşaf ile geziyorsun Avrupa'nın en ırkçı ülkesinde. O yüzden onlara kizmadan önce bir düşün, acaba bu kız neden nefsine yenik düşüp kendini beğendirme peşinde. Neden kendi olamıyor? Dersen bizde anlarız sende

• insan kendi yolunun yokuşudur diyelim burda ne yazsak boş teşkür ettim selametle.. Beyaz kalın bu gece ;)

En İyi Erkek Görüşü

• Toplum yozlaştı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• türban takmak ağır bir yüktür takıyorsan ona göre bir hayat çizeceksin yok takmıyorsan zaten o yesss pompaa :) biz bayanlar itiraf edelim ki şimdi ki devirde türbanlı bayanlar daha çok ilgi ve tahrik etmeye başladı allah affetsin ne diyim

0|1
    0|0
  • Turbanla ahlakin bir alakasi yoktur her sey insanin kendisinde biter

1|1
    0|0
    • Tabi ki orası öyle ama türbanı erkekleri cezbetmek için kullananlar var lakin türban farzdır.
      Tesettür'ün, amacı başka bir erkeğin dikkatini celbetmemektir

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu ironiyi turbanlasak da mi ahlaklasak ahlaklasak da mi turbanlasak

0|1
    0|0
  • Türbanlı olmak hatasız olmak mı demek. Müslümanların hepsi kusursuz mu da. Türbanlı olunca noluyor. Ahlaksızlık dediğin ne.

1|0
    0|0
    • Tesetttürü mecburiyet olarak düşünmek yerine , bir korunma , bir iffet , bir karakter olarak algılamak daha iyi anlamamızı sağlar.

• @wouwww merak etme seni anlayanda var buralarda yanlız değilsin ama malesef anlatamıyorum, anlayacak güç yok bazılarında

• @buymuşbenimalınyazım fazla uğraşmaya değmez.

Yükleniyor...