BİZE CAHİL HALK LAZIM?

EN TEHLİKELİ OLANLAR ÜNİVERSİTE MEZUNLARIDIR"

"Ben daha çok cahil ve okumamış tahsilsiz kesimin ferasetine (anlayış-sezgi) güveniyorum bu ülkede. Yani ülkeyi ayakta tutacak olanlar, okumamış, hatta ilkokul bile okumamış, üniversite okumamış cahil halktır. Onlar bu yanlışların hiçbirini yapmazlar, o beyannamenin ben neresinden tutayım. Daha önce Jön Türklerin yaptığı gibi ateşe sürüklüyorlar Türkiye'yi. Türkiye'nin okumuş kesimi, profesörlerden başlayarak geriye doğru en tehlikeli olanlar üniversite mezunları. Olayları en rahat okuyanlar ilkokul mezunları. Çünkü zihinleri berrak. Üniversite ve sonrası durum çok vahim çünkü gidişatı okuyamıyorlar, zihinleri bulanık."

"OKUMA ORANI ARTTIKÇA BENİ AFAKANLAR BASIYOR"

Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Arı tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• uzun yıllardan bu yana uygulanan "cahilleştirme politikası" meyvelerini vermeye başladı.
    artık sayıları çok fazla ve başlarına çoban istiyorlar. bu profesör kazıntısı da icazet aldıklarının emirleri gereği cahil kesimi gazlıyor. kendilerini önemli ve gerekli hissetmelerini sağlayarak sevindiriyor. böylece bu cahiller çobanlarına daha da tapacak, bir dediğini iki etmeyecekler. bir nevi köleleştirme politikası işte.. işin doğrusunu bu modellere asla anlatamazsın da
    ne yazık ki ülkemiz onların hakimiyetinde artık.

1|0
    0|0
    • Çok haklısın. İstedikleri kesinlikle bu.

Erkekler Ne Diyor 7

• Doğru söylemiş.

1|0
    0|0
    • Neden?

• Hangi açıdan baktığına bağlı, sonuçta herkesin evreni beyni kadar.

• Öyle tabi

• bir yerde doğru bir yerde yanlış. Akıllı deliler bu dünyada en tehlikeli olanlardır ama korkarak da bir halkın eğitim seviyesini arttırmamak aşırı yanlış olur.

1|0
    0|0
  • ben mühendis sim tehlikeliyim mühendis olmsa yol köprü kim yapcak

1|0
    0|0
  • bu ülkede gizli servislerin ajanları her yerde. meselenin özüne bakacak olursak kendi kültürünü heba eden gençlik ve ötesi her zaman kullanılmaya müsaittir

1|0
    0|0
  • İlime karşı çıkan bu zındığı tez zamanda karşımda istiyorum

0|0
    0|0
  • Cunku halk cahil kaldikca akp daha cok oy kazaniyor ondan

1|0
    0|0
  • Akışına bırakalım.

0|0
    0|0
    • Xper icin hemen yorum yapiyorsun. Bir oku be

Kızlar Ne Diyor 1

• Cahil cesareti dedikleri olay sanırım. Belki de şu an ülkemize en çok bu lazımdır tartışılır.

1|0
    0|0
Yükleniyor...