Cahilliği nasıl yok edebiliriz?

şu an ülkemizde dünyada çok fazla cahil insan var bunlarla nasıl başa çıkılır nasıl yok edilir?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Tek çaresi 'KİTAP OKUMAK'
    Bizim neslin siyasi bilinçlenme anlayışı bile akşam olduğu vakit haberler başlayınca haber izleyen babanın desteklediği siyasi görüşü desteklemektir.
    Cahilliği yok etmenin en büyük kaynağı kitap okumaktan başka bir şey olamaz.

3|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Eğitim sistemini tamamiyle değiştirip geliştirmek ve eğitim seviyesini yükseltmek gerek. Bunun içinde her yere camii yaptıracağına okul/üniversite yaptırması gerekli devletin. Ama yapmazlar çünkü din ile uyutulmuş insanları kontrol etmek , okuyup eğitim almış aydın kişileri susturmakla uğraşmaktan kolay. Devlet cehaleti yaymaya çalıştığından ilk olarak devletin başındakilerin değişmesi gerek top yekün.

0|1
    0|0
  • analitik düşünmeyi öğreterek, okumaya ve araştırmaya yönlendirerek kısaca eğitim vererek diyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Mesela sen ne kadar eğitimlisin? Bu dünyaya nasıl bir değer katıyorsun ki böyle bir yaftalama ve yargılama hakkını kendinde buluyorsun?

0|0
    0|0
    • En azından şu an okuyorum başarılı biriyim tiyatro ile ilgileniyorum ilerde de hedeflerim var. Bunu hiç yapmayan insanlar var. Ve buna rağmen kendini zeki gören dediğim dedik insanlar

• Yanlış anladığımı varsayıyorum. Zira soruda hiç bir imla kuralına uyulmamış ve anlam olarak "cahil insanları yok etmek" manası çıkıyor. Ki cehaleti yok etmek demek değildir.

• İnsanları neden yok etmek isteyeyim? Sadece kendini üstün gören ama öyle olmayan insanlarla nasıl baş ederiz nasıl düzeltiriz onu sordum

• calısarak

0|0
    0|0
  • Eğitime yönelik kamu spotları çoğalmalı. İnsanları bilinçlendirecek seminerler yapılmalı belediye ve kamu yerlerinde. Kitapların önemi anlatılmalı (Dini kitapların değil).

0|0
    0|0
  • Bilmemki

0|0
    0|0
  • okuyarak okutarak düşünerek düşündürürek

0|0
    0|0
  • neye göre cahiller

0|0
    0|0
  • Annenden en son bunu soruyodu asdfSDCdcSSDSCadfsasdffvasdVSDadvsdafsdsgdas