Hastanede çocuğunuzu karıştırdığınızı öğrendiniz, tepkiniz nasıl olur?

Diziydi gerçek oldu. Bir aile Adıyaman'da bir aile Trabzon'da İstanbul'da özel bir hastaneye geliyorlar doğum için odaları uzak olmasına rağmen hemşire bebekleri karıştırıyor. Adıyaman'daki baba bu çocuk çok sarışın deyip karısını aldattığını düşünüp boşanıyor. DNA testi ile çocuğun karıştığını öğreniyorlar. Hastaneye dava açıldı ve su an karar verilemedi.. Çocukları değiş tokuş mu yapardınız? 3 yılda olsa büyüttüm onu deyip bırakmaz mıydınız? Fark edilen bu olayda sizin tepkiniz ne olurdu?

• Zaten çocuklar küçük anlamazlar, değiştiririz çocukları
    39% (153)51% (85)43% (238)Oy Ver
  • Olmaz, 3 yılda olsa büyüttüm ben veremem çocuğumu
    20% (78)20% (33)20% (111)Oy Ver
  • Yakın evlere taşınır, sürekli beraber oluruz her iki aile hoş olur
    41% (160)29% (48)37% (208)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Hemen hemen çoğunuz değiştirme taraftarisiniz..

0|3
66|78

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Çok kötü bir durum. Zor da olsa gerçek ailelere teslim edilmesinden yanayım
    Ama karşı ailenin pakolojik ve maddi durumuda önemli. Kötü bir aileye 3 sene annelik ettiğim bebeği vermeye gönlüm el vermeyebilir biz nurgül yeşilçay da değiliz 7 kocali hurmuzluk yapalım. Yakın oturmak gözümün önünde olmalarını tercih eder ortak bir yol bulurdum heralde

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 77

• Genetik mükemmelliğimi aktarmış olduğum gerçek çocuğumu alırım.

4|0
    0|0
  • Çocukları değiitirirdik o aileyle de akraba olurduk gider geliriz çocuklarda manevi çocuklarımız olurdu zaten hepimiz kardeşiz bu öfke ne diye 😂

4|0
    0|0
  • Benim çocuğum olacak ondan sonra bide karıştıracaklar he. Valla buna kimler sebep olduysa öyle bir sopalarım ki 9 ay 10 gün boyunca pipetle çorba içebilirler sadece. Çocukların kendi ailelerine teslim edilmesi yapılması gereken şey bence 😠

2|0
    0|0
  • Bu sitede de var bir üye sürekli beni hastanede değişmiş olabilirler mi anne babama benziyormuyum diye soruyor

3|0
    0|0
  • Biri erkek biri kız olsa beşik kertmesi yapardık 😄

C dedim ama beşik kertiği en iyi şey olurdu sgshsjdjsjsj 😄😄😄

1|0
    0|0
    • İkisi erkek malesef ;D

• Tüh 😄 aileler yan yana olacak o zaman 😄 başka çare yok 😄
      Trabzonlu aile trabzonun neresinden dgdghs 😄 soyisimleri belli mi 😄 belki tanış çıkarım onlarla 😂😂😂

• Sabah müge anlıyı izle öğrenirsin :D

• Çok Müge Anlı izliyorsunuz galiba. Djsj 😃

İkisini de alırım. :/

3|0
    0|0
  • adamı takdir etmeyi ihmal etmeyelim;ben iki çocuğuda istiyorum ikisinide evladım gibi seviyorum dedi.
    daha önce düşündüm böyle, aynısını yapardım bende.

1|0
    0|0
  • cevabım A şıkkı neden dersen gercek cocugumu alırım onlarada kendı cocuklarını verırırm sonucta dogru olan bu ama hastaneyede dava acarım

1|0
    0|0
  • zor bidurum

1|1
    0|0
  • Çocuğumu bulur DNA testi yaptırır emiin olarak alırım tekrar.
    Ve bu yanlışığı yapan hastaneyi havaya uçururum.

http://i.hizliresim.com/GR0M3Z.gif

1|0
    0|0
  • Şimdi Hanımefendi Burdaki Entel Danteller Derki Herşey Kan Bağı Değil Ama Emin Ol İçlerinden Gelen Böyle Değildir 18-20 Yaşında Olsa Neyse Olabilir Ama 3.5.10 Yaşında İse Değiştirirler Benim Başıma Böyle Birşey Gelse Değiştirirdim.

1|0
    0|0
  • Ya 3 yılda olsa bence çocuğundan vazgeçmek kolay bir şey değil. Öz olsun ya da olmasın o senin çocuğun. 3 yıl boyunca sen ona değer verdin, gözünden sakındın, herkesten önemli tuttun onu. Ve bir an da gerçek çocuğun değil diye yollayacak mısın? En mantıklısı iki aileninde sürekli iletişim içinde olması.

3|0
    0|0
  • Neden baska spermin baska yumurtanin birlesimini buyuteyim ki, kendimin ki varmis zaten. Degistiririm

1|0
    0|0
  • Çocuğun anneden alınması saçma bir olay. Eskiden böyle bir şey yokken şimdi böyle yapılması saçmalığın daniskası. Belki çocuğuna sen görmeden neler yapıyorlar. Hemşire de bir çalışan, yaptığı hata çok kötü olsa da hata yapabilir. Bu yüzden güvenmemek lazım.

1|0
    0|0
  • Kendi yaptığımı da isterim onunlarınkinide vermem kanka iki bebişim olsun banane :D

1|0
    0|0
  • Değiştiririz.

1|0
    0|0
  • Ben kızların yorumlarını çözemedim ya çoğu çocuğu ben büyüttüm vermem ama kendi çocuğumuda alırım demiş la sen böyle isteyeceksin de diğer kadında seninle aynı düşünecek o zaman ne yapacaksınız güreşe mi tutuşcaksınız kazanan ikisininde alır diye😄

1|0
    0|0
  • Hastaneyi kendi uzerime yapicak meblağ da bir tazminat davasi acsr cocugum diye aldigim evladida buyuturum değiştirmem

1|0
    0|0
  • Biliyordum böyle bir şeyin benden çıkamayacağını iyi oldu yenisini alayım

1|0
    0|0
  • çok zor bir durum olurdu. Çok büyük bir tazminat isterdim. Çocuklara gelince o an ki psikolojimi bilemem. Eşimle konuşup ne yapmamız gerektiğini konuşur ortak bir karar verirdim.
    Ancak gerçekten ruh sağlığım bozulurdu.

1|0
    0|0
  • A seçeneğini oyladım.

1|0
    0|0
  • Önce öbür çocuğa gizliden bir bakarım... Vefasız bir şeyse hiç uğraşma karışan sende kalsın asdjalksd

1|0
    0|0
  • Öyle bir imkan olmaz çocuğun başında beklerim.

2|0
    0|0
  • Çocukları değiştirdim fakat diğer çocuğuda zaman zaman görmek isterdim

1|0
    0|0
  • O kadar emek verip ter akitip yapmişim babasi gibi müthiş ötesi bir varlık olacak alırım geri

1|0
    0|0
  • Ben çocuğumu vermem kimseye

1|0
    0|0
  • Diğer aile boşanmış zaten kendi cocugumuda alırdım :)

1|0
    0|0
  • Vermem çocuğu. :)

1|0
    0|0
  • Kendi çocuğumu ararım

1|0
    0|0
  • Ne kadar zor bir durum :/

C dedim ben.

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    47

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 65

• Yani 3 yıl ben emek vermişim o çocuğa ben bakmışım. Yani ben her ikisinide isterdim bencillik ama öyle. Biri benim doğurduğum ama görmediğim, diğeri ben doğurmadım ama ben baktım. Onunla güldüm, onunla ağladım. Vermek hiç kolay olmasa gerek. Ama öteki çocuğuda bırakmak istemem. Nereye dönsen boklu değnek durumu anlayacağınız.

2|0
    0|0
  • Herkes kendi çocuğunu almalı ve diğer çocuğun ailesiyle sık sık görüşüp çocukla olan sevgi bağını koparmadan saygı ve anlayış içerisinde bir nevi akrabalık ilişkisi gibi hayatlarına devam etmeliler. Doğru olan budur, onun dışında yıpranıp yıpratmaya gerek yok.

1|0
    0|0
  • Bu haberleri duydukça artık doğumdan itibaren çocuğumun başından hiç ayrılmasınlar istiyorum. Bunlar bir de açığa çıkanlar ya belki daha haberlere yansımamış kimler oldu

2|0
    0|0
  • Aynı kan olmadığı için mahrem açıdan ileride benim için de, onun için de çok büyük sıkıntı olur. Bu yüzden çok yakın 2 evde oturup, her ikisinin de annesi olabilmeyi isterdim. Tabii, karşı taraftaki kadın için de aynısı geçerli.

1|0
    0|0
  • Bu soruyu ben soracaktım bugün ama unuttum :D
    Eşimle de bunu konuştuk sabah ben üvey de olsa şu an baktığım kızımı veremem mesela. 3 sene az bir zaman değil. Belki çocuk çabuk unutur ama ailenin diğer çocuğa hemen ısınması zor olur öz bile olsa.

1|0
    0|0
  • of baya kötü olur.

1|0
    0|0
  • Mecburen değiştirirdim.. Çnkü ileride daha büyük sorun olabilir.. Gerçi böyle diyorum ama ben kendi kardeşim olsa asla vermem mesela.. :) ya da yakın evlerde olmak daha mantıklı

1|0
    0|0
  • Çok üzücü gerçekten. Sanırım kendi bebeğimi sahiplenirdim ama diğer bebeğimi de sık sık ziyarete giderdim. İki çocuklu olmuş olurdum otomatikman.

1|0
    0|0
  • paramparça mod on :D sdahshasd

1|0
    0|0
  • sıradan birisi 3 yaşı ve öncesini pek hatırlamaz ileride daha büyük bir şok olmaması için değiştiririm ama o hastanenin başına bela olacağım kesin

1|0
    0|0
  • Alırım çocuğumu ama bakmış olduğum çocuğuda sürekli gözetirim.

1|0
    0|0
  • Paramparça dizisi gibi olmuş bu. Ama ben olsam yakın evde otururum uzak da olsa fark etmez, doğurduğum çocuğumu alır, büyüttüğüm çocukla devamlı iletişim halindw olurum.

1|0
    0|0
  • 3. veya 1. secenek. :) ilerde cocuk bir sekilde dna larin tutmadigini ögrenirse de kötü olur. Kendi cocugumsun diyemezsin. ayrica o cocugu sen dogurmadin yinede sevebilirsin ama kendi evladin kendi kocandan kendi canindan olmasi daha hos olur.

1|0
    0|0
  • Yakın evlerde oturmak mantıklı insan üç sene boyu ça kendi evladı sanıp o bebeğe bağlanır ki bir anda başka aileye veremez.

2|0
    0|0
  • Çocukları değişir, yakın evlere taşınırız.. Ama zor bir karar ben ikisinide vermek istemem ama onlarda ana baba 😔 Böyle bir duruma düşmek istemem.

1|0
    0|0
  • annem thai'de ben başka biriyle karışırım die doğurduktan sonra hemşireye vermemış :D ver bn çocuğumu emzirmek istiyorum demiş :D akıllı kadın valla

2|0
    0|0
  • Sonuçta ben onu kendı çocuğum gibi benimseyip yememiş yedirmiş giymemiş giydirmişim bir istediğini iki etmemiş gözümden sakınmışım hayatta vermem

2|0
    0|0
  • Kendi çocuğumu isterim

1|0
    0|0
  • ille de benim çocuğum

1|0
    0|0
  • çocukları değiştiririz. sebebi hiç bir çocuk öz ailesi varken evlatlık olmayı istemez. ve ben büyüttüğüm çocuğu artık çok sıkı takip ederim çünkü titiz bir insanım gerçek ailesi benim kadar iyi bakabiliyor mu emin olmak isterim. hastaneye de tabii ki dava açarım çocuk bu elma armut değil nasıl bir önemsemezliktir bu. karışmaması lazım. olur gibi değil.

1|0
    0|0
  • kendi doğurduğum çocuğumu alırdım tabiki de...

1|0
    0|0
  • Hastaneye dava açardım üstüne hemşireye davà açardım bir daha hiç bir yerde çalışamayacak kadar rezil ederdim.

1|0
    0|0
    • Aynen öyle yaptılar , hastane de gitti onlara dava açtı iftira diye. Belgeleri yok etmişler durum baya karışık

• Dangozlar ya. Yuh.

• Daha önce bir makalede okuduğum kadarıyla Dünya'da hastanede yanlış ailelere verilen çocuk sayısı azımsanmayacak kadar yüksek bir sayıda. Ki bunların bir kısmı gerçeği öğreniyorlar hayatlarında.
    Neticede kendi çocuğun başka olur sanırım. Onu istersin yanında. Diğerini de o kadar sene evladın yerine koymuşsun. Ben C şıkkı derdim.

1|0
    0|0
  • Birini bulayım evleneyim çocuğum olsun hastanede karışsın öyle söylerim 😂😂

1|0
    0|0
  • İki çocuğumun da bende kalmasını isterdim.
    Bu bile tam olarak mutlu etmezdi beni.
    Ne yapardımın cevabını veremiyorum.. Bunu düşünmek bile berbat hissettiriyor.

1|0
    0|0
  • bizim butun sulale esmer kısa boylu ben sarısın uzunum, annem beni dogurdugunda yan yatakta almanlar varmıs onlar da yeni dogum yapmıs bence ben onlarınım

1|0
    0|0
  • Kendi cocugumu alirdim ama diğer cocuklada bağimi tamamen koparmazdim.

1|0
    0|0
  • Yani zor tabi, kendi çocuğun diye senelerce bir başkasının çocuğunu sevmişsin, fakat ben kanımdan canımdan olan çocuğumu isterdim, o yılları silmek için olabildiğince ilgi gösterir bir de pedagog dan yardım alırdım

1|0
    0|0
  • ne kadar da olsa insan gerçek yavrusunu ister

1|0
    0|0
  • Müge anlı da çıkmıştı grzklı karısını boşamış. Ben olsam veririm

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    35
Yükleniyor...