İslamiyette neden başörtüsü ve görücü usulu vardır?

Sokakta bir kız ve erkek gördünüz diyelim ki. Vucudu ortada ve cinsel açıdan çekici duruyor ne hissedersiniz, tabiki de onunla birlikte olmak (cinsellik şart değil aşkta dahil). Ama burda ne yaptığınızın farkında mısınız? Hayır. Siz onun kalbini sevmediniz, düşüncelerini sevmediniz. Sadece vucudunu sevdiniz onun degeri sizde aslinda bacağı kadardır. İslamda ôrtünme bu sebeple vardır. Erkeklerdede geçerlidir!

Peki neden görücü usulu ben tanimadigim insanla neden evleneyim. İslam asla size gormeden evlenin demez. Nasıl gunluk yasantinizda evlenmek istediginiz kisiye aileniz riza gostermediginde ayriliyorsaniz, burdada ailenizin sectigi kisiyle evleniyorsunuz. Ve gorusmek, konusmak icin bir odada zaman hakkiniz var. Yani islamiyet gerici değil ileri ve açık görüşlü bir dindir.
Ne düşünüyorsunuz? Hâlâ bacaklarınız/piercingleriniz için sevilmeyi mi? Yoksa kalbinizi sevilmesini mi?

• Allah Birdir ve Hz. Muhammed onun elçisidir.
    80% (12)81% (17)81% (29)Oy Ver
  • İnanmak istemiyorum/Diğer
    20% (3)19% (4)19% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Nefsine hakim olamayan bırak dünyayı evine bile hakim olamaz :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Gorucu usulu daha mutlu olunuyor inan bana. Uzun vadeli dusunun biraz.

0|1
    0|0
    • Kendi rızalarıyla evlenenlerde aile içi şiddet ve boşanma sık görülüyor.

• Benim annem babam 30 senedir gorucu usulu evliler. Adamin bir fiskesini gormedim anneme ayrica annem babama argo kelimeler kullansa, kufur etse babam güler gecer. O derece olgun bir insan.

• Aynen bizdede öyle birbirini tanimayan iki insanin kisa surede evlenmesi daha iyidir.
      Hesap bana ait.

• Başörtüsü İslâm'ın bir emri.
    Görücu usulü ise adı üstünde "usul" yani geleneğimizden bir şey/parça. Elma ile armutu ayırmayı beceremediniz gitti...

0|0
    0|0
  • Bu örtünmeye olan bakış açımı değiştiremez.

0|1
    0|0
    • Peki neden? Gayet güzel anlattım :)

• Ozlü söz gibi her yere yazmayın şunu. Bez parçası. Eğer kapanan gerçekten kapansaydı ne dediğimi anlardın. Başörülü ve filli boya gibi makyaj yapan kadınlardan bahsetmiyorum. Gizlenmek için örtünürsün

• @bedirhan03 aynen kardeşim, örtülmesi gereken yerleri örter, gizlenirsin.

• Olm bir s.. r git, dalga mı geçiyorsun lan!

0|0
    0|0
Yükleniyor...