Çekingenlik Hakkında?

Merhaba,24 yaşındayım. Normalde neşeli, eğlenceli bir insanım. Ama bunu dışarıda gösteremiyorum. Dışarıda çok konuşkan birisi değilim çünkü çekingen bir yapım var. Ailem ve samimi arkadaşlarımın dışında insanlarla muhattap olurken çekingenim. Daha önce erkek arkadaşım oldu ona bile "canım, aşkım" diyemiyordum çekiniyordum ama mesajlaşırken iyiydi. Normalde duygusalım aileme çok güzel şekilde gösteriyorum duygularımı, süprizler yapıyorum ama dışarıda ilk adımı atamıyorum. Şuanda da 1 aydır konuştuğum birisi var birkaç güne yüzyüze görüşeceğiz ama ben nasıl davranmam hakkında pek bilgim yok. Şu çekingenlik yüzünden bu sefer kaybetmek istemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Lanet olsun içimdeki insan sevgisine.
    Eline defter ve kalem al sonra nelerden çekindiğini yaz. Uzun uzun yaz yani.
    Sonra yazdiklarinın her biri için bir çözüm ve uygulama bul. Örn: Tanımadıgım insanlarla konuşmak zor geliyor çözüm: yarın 5 çekici erkeğe adres sorabilirim. Bunun gibi.
    Yüzüne maske takıp Azar programinda insanlarla sohbet etmeye calis zaten kimseyi bir daha gormeyeceksin.
    Her sabah aynaya geçip BEN MUHTEŞEMİM diye haykırmanıda istiyorum.
    Mutluluklar

2|0
    0|0
    • Azar programı dışında dediklerini yapacağım mutlaka, teşekkürler umarım faydası olur.

• Kendimiz için yetmez mi?

• Sonuca varamıyorum. İyice yalnızlaşmadan anlamazsın.

En İyi Kız Görüşü

• Bak herşeyden önce kendine güven çekinecek ne var oda senin benim gibi bir insan rahat davran herşeyden önce kendini kasmamaya çalış

1|0
    0|0
    • Aslında kendime güvenim var. Bilgili bir insanım konuştuğum insanlarla baya güzel konuşabiliyoruz ama işte bu çekingenlik yüzünden sosyal hayatımda kalmadı fazla. Gitar alıpta kursuna gitmeye çekinen birisiyim o kadar yani.

• Çok teşekkür :)

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 4

• Öz güven eksikliği yaşıyorsun. Bunu sebebi yetiştirilişten kaynaklanıyor. Bunu aşmanın yolu kendini geliştirmekten geçiyor. Bilgi güçtür bilirsen rahat olursun sıkıntı yaşamadan muhabbet edersin. Aynı durumu yaşadığım için seni iyi anlıyorum. Kişisel gelişimine yatırım yap ve başkalarının ne düşüneceğini düşünme önemseme azalt yani. Bunları yaparak baslamani öneririm. Yardım istersen yazabilirsin bana

0|0
    0|0
  • özgüven eksikliği

0|0
    0|0
    • Çözümü peki?

• psikoloğa git o zaman konuşarak tedavi etsin eğer kafada bitiyorsa, beyinde bitiyorsa ilaç almak zorundasın tıpkı diğer hastalıklarda yaptığın gibi yoksa sürünürsün

• Teşekkürler

• Asosyallik - özgüven yetersizliği bunlara yoğunlaş

0|0
    0|0
    • Asosyal değildim önce, yeni mezun oldum okul bittikten beri asosyal oldum o da samimi arkadaşlarım şehir dışında diğer sınıftakileri de seviyorum görüşelim diyorlar ama onlarla samimi olmadığımdan çekiniyorum görüşmüyorum. Özgüvene gelince aslında o da var ama belki eksik olabilir. Mesela dans etmeyi severim ama düğünlerde oynayamam sırf çekingenlik yüzünden sanki herkes bana bakıyorumuş gibi geliyor. Düşünüyorum geçmişte birşey yaşamadım, ailemede soruyorum buna neden olacak birşey yok yani.

• Tamam gönderdim istek

• Sende buyuk ihtimal sosyal fobi var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sevsen sıkıntı olmaz. Senin durumun normal. Karşındakine tam ısındığından emin olmak istiyorsun bence.. Ondan sonra rahatça konuşabiliyorsun..

0|0
    0|0
    • Karşımdakine ısındığımdan emin olmak istiyorum tabikide ki zaten daha yüzyüze görüşmedik. Ama daha önce sevdiğim kişide de bu sorunu yaşadım mesajlarda "canım, hayatım" diyorsun ama reelde neden demiyorsun diye sorun çıkmıştı. Şimdi de aynı sorunu yaşamak istemiyorum. Aslında duygusalım ama işte karşı tarafa gösteremiyorum. Belki çok seversem ve ortak yönümüz fazla olursa olabilir. Bununla telefonda konuştuk mesela diğerlerine göre daha iyiydim. Bilemiyorum.

• :D zorla kendini kız. Kendin için. Açılışı yapsan gerisi gelir

• Bu sefer zorlayacağım, deneyeceğim dediğini teşekkür ederim bu arada :)

• Resmen beni anlattin sanki.. :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...