Neden tek Almanya yok?

Madem Almanya bir ulus-devlet, ülkede neden 16 tane eyalet, 16 bayrak ve 16 tane başbakan ve bağımsız meclisler var? Neden tek Almanya yok? Madem bu kadar bölünmüş bir ülke, nasıl oluyor da dünyanın en güçlü rejimlerinden birine sahip?

0|1
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Tek Almanya var. Eyalet olabilir, fakat hepsi devletine bağlı kişiler. Bizim ülkedeki kadar vatan haini yok almanyada.

0|0
    0|0
    • cehaletini belli, ettin. Bunu bir Alman'a söylersen küfür yersin. Almanlar devletlerine bağlı değildir. Almanlar Federal anayasaya bağlıdır.

• Eğer bu ülkeyi bölmek istiyor, bu zamana kadar binlerce askeri, binlerce vatandaşı öldürüldüyse, açik ve net vatan vatan hainliğdir bu.
      Abudik gubudik konuşmayı bırak, boş yapma.
      Bu halk neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.
      Pkk ve onun " yandaşları" emellerine hiçbir zaman ulaşamayacak!

• Türkiyenin bölünebilmesi uluslararası hukuka göre mümkün değildir. 1945 yılında kurulan birleşmiş milletler hukuku üye bir ülkenin toprakları içinden yeni bir ülke bağımsızlık ilan etse bile BM'ye üye olamayacağını açıkça söylüyor. Kuzey Kıbrıs gibi aynı. Bir ülke var, yönetimi var ama BM'ye üye olamıyor. Filistin'de devlet var ama BM'ye üye olamıyor. TC toprakları içinde bağımsız bir Kürdistan ilan edilse bile BM'ye üye olamaz. BM'ye üye değilsen o ülkeyi nasıl yöneteceksin? Komşu ülkeye bir mektup bile gönderemeyeceksin.

Erkekler Ne Diyor 4

• almanya nazi döneminin dışında hiç bir zaman tek olmadı ki
    orta çağda bile 10larca prenslik şeklinde
    ama her dönemde güçlüydü :D
    bence keramet almanlarda ;)

0|0
    0|0
    • Tarih sorusu değil bu. Güncel soru. Ulus-devletler nasıl oluştu diye sormuyorum. Nasıl oluyor da 16 başbakanlı bir ulus devlet dünyanın en güçlü rejimlerinden biri olabiliyor?

• söylüyorum işte. benim görüşüm keramet almanlarda :)

• o zaman başkaları ulus-devleti beceremezler mi demek istiyorsun?

• daha çok beklersiniz

0|0
    0|0
  • heee anladım başkanlık gelsin dimi seni gidi seni

0|0
    0|0
  • Çünkü onlarda kardeşim yok

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...