Almanya'da yaşayanlar şanslı mı sizce?

Almanyada yaşayanlara hep özenmişimdir şanslı olduklarını düşünüyorum orada yaşayan türklerin ya da isviçrede yaşayanların Sizce?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bence görmeden yorum yapman safsatalık. İnternetten bakıp bakıp özenmek, tam safsatalık.

0|0
    0|0
    • Özenmemin sebebi gelişmiş ülke olması oradaki şehirlerin çoğu dünyanın en yaşanılabilir şehri arasında ve gelişmiş ülke sıralamalarına bakarsan üst sıralarda. Sadece görüntüye baksaydım internetteki tvdekilere baksaydım hiç yaşanılmayacak bir şehir olan New York'a falan özenirdim

• Almanya Federal bir devlet. Federal devletin yaşanılabilir ve gelişmiş olma imkanı sıfır. Bence fazla internette dolaşma. Hele de gitmediğin şehirler üzerinde.

• Hayatında hiç gelişmiş ülke haritası görmemiş cahil bir insanla muhatap olmuyorum. Kilit

En İyi Kız Görüşü

• sanstan ölüyoruz zaten

0|0
    0|0
    • Ben şanslı olduğunuzu düşünüyorum Türkiye'de yaşamaya göre Avrupada yaşamak bir şans

• ne diyim.. kime göre neye göre herkesin Bakis acisi farkli iste yasayan Bilir yasamayan zanneder bu kadar

• Evet Türkiye'de yaşamayan bilemez şanszlığı

Erkekler Ne Diyor 10

• 7 farklı ülkede toplam 6 yıl yaşadım. Bunlardan biri Almanya.
    Buradaki yaşama alışmış kişiler orada yapamaz bu bir. Şu bir gerçektir, orada ben insan olduğumu çok iyi anladım. En basiti yaya geçidi, sonra alışveriş, ekonomik güç, ürün kalitesi. İnsanların başkalarına olan saygıları. Eğitim ve kültür düzeyi.
    Almanyadan daha iyiside var, iskandinav ülkeleridir. Anlatılmaz, yaşanır.

0|0
    0|0
  • değilll

0|0
    0|0
  • ülkemden başka yerde yaşamak istemem

0|0
    0|0
  • İnternet elinin altında. Almanyanın Federalizmi konusu biraz araştır. Boş beleş yerlerde gidip ona buna özenme. Almanya bağımsız bir ülkemi mesela en azından bunu araştır. Sonra gel buralara.

0|1
    0|0
    • Fazla konuşmamak lazım. Keza cahiller eğitilmez.

• Sana söylediğim lafı bana satmaya çalışma Almam haberin olsun :D

• Ben şanslı olduklarını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • solingen katliamına kurban gidenler pek şanslı değildi, devlet fırsat verse hortlar bu olaylar, sağ parti iktidar olsa barınamazlar orada

0|0
    0|0
  • almanyaya gitmeyi düsünüyodum bendede :D okumak için felan bilemiyorum ya insanları iyi diyolar ortamı felan

0|0
    0|0
  • o eskıdendı sımdı onlar temellı turkıyeye gelmeyı dusunuyorlar?

0|0
    0|0
  • pekk bizimki gibisi turkiye almanyaya bin basar bea

0|0
    0|0
    • Beyin koy ki karıda. Zannediyor ki Almanya gelişmiş. Dangalak. Aldığı nefes kadar oralarda yaşamışız. İnternetten bakıp bakıp, orası güzel, burası iyi. Türkiye kötü. Çocuklara interneti yasaklayacaksın. Sonra olmayan beyinleri iyice sulanıyor.

• Bana karı dedi dangalak dedi farkında mısın bunun? Eğer bana hakaret ederse küfür dışında annesine babasına da hakaret ederim Nasıl bir insan yetiştirmişler daha düzgünce tartışmayı bile bilmiyor. Karşısındaki eziklemeye çalışıyo saldırıya geçiyo

• sakin ol canım sakınn sakın

• Her ulkenin ic dinamizmi vardir. Senin ki gidip gormek olmali sadece.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Almanyada yaşıyorum ve keşke türkiyese yaşasam diyorum. Evet şartları türkiyeye göre daha iyi ama inan bana insan vatan, memleket ve türk insanı özleminden ölüyor burada.

0|1
    0|0
  • avrupadaki her ülke türkiyeden iyidir

0|0
    0|0
  • Sanslilar tabi

0|0
    0|0
  • Bence değil..

0|1
    0|0
  • bence değiller.