Eşiniz halime ya da siz hamilesiniz; çocuğunuzun down sendromlu olduğunu öğrendiniz. Ne düşünürdünüz, ne yapardınız?

Bugün 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü
Bizden 1 fazlaları var.
21. kromozon 2 değil 3 tane -> 21.03

Eşiniz halime ya da siz hamilesiniz; çocuğunuzun down sendromlu olduğunu öğrendiniz. Ne düşünürdünüz, ne yapardınız?

4|3
15|19

En İyi Erkek Görüşü

• Çok daha sevgi bagı olusturdukları için hayatıma devam ederim :) ne eksiğim nede fazlam olur. Kadınıma teşekkür ederim anlından öperim onu. Sonuçta bana bir evlat veriyor.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bulunduğum ilin engelsiz yaşam teşkilatındayım. Down sendromlu çocuklarla bir resim sergimiz oldu. Resimleri biz yaptırdık. O kadar tatlılar ki... <3 Hele o 3 yaşındaki meleğin gülümsemesini unutamıyorum... <3

3|0
    0|0
    • böyle bir şeye katılan bir ks üyesi görmekten memnun oldum :) :)

• @чαğмυяeятešı Teşekkür ederim :)
      Layık olduğum şeyi bilmem ama Yaratıcım'a layık olmak için çabalıyorum. Güzel yerlerden ziyade o güzel kalplerde olmak beni daha çok mutlu eder :)
      İnşallah fark ederiz :)

• Teşekkür ederim :) :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Ne mi yapardım? Öncelikle o çocuk benim biraz kaba bir tabir olacak ama kanından her bir saç teline kadar benim. Sevdiğim kadınla benim aramda olan doğacak olan Aşk`ın bir mevyesi o , sırf bir kromozomu fazla diye ki buda bir öyle aham şaham bir anormallik değildir onu göz göre göre kürtaj gibi saçmalıkla kurban edemem. Varsın hayatı eksik veya kısıtlı yaşasın ama benimle yaşasın , benimle yaşlansın. Eşim istemese bile ben doğacak olan çocuğun tüm bakımını üstlenirim.

3|0
    0|0
  • Nasıl davranılır nasıl yaklaşılır bilgim yok, o yüzden interneti taramaya veya çocuğu olan ailelerden bilgi sahibi olmaya çalışırım. Hazırlıklı olmak onun hayatını biraz daha kolaylaştırır. :)

1|0
    0|0
  • Aldırırdım sis

1|0
    0|0
  • Allah ım sağ salim versin inşallah. .. :(
    He aksi halde yine evladım imtihan dünyasındayız...

1|0
    0|0
  • Tedavi olması için herşeyi yaparım.

1|1
    0|0
  • Ağlarım.

1|0
    0|0
  • bilmiyorum, gerçekten zor bir karar.
    hatunumla uzun uzun düşünürdük, kafa yorardık sanırım.

1|0
    0|0
  • Allahın verdiğinş esirgemem

1|0
    0|0
  • bir ömür onunla yaşarım..

1|0
    0|0
  • onu satranç, briç, poker gibi alanlara yönlendirir yüzme gibi sporları sevdirirdim...

1|0
    0|0
  • EVlat Evlattir, Hic bir farki yoktur. Ayrica cok tatlilar!

1|0
    0|0
  • Hemen calismalara baslardim evimde bir odayi sinif yapardim taki benle okula gidehilecek yasa gelene kadar daha sobrasinda da evde de ders vermeye devam ederdim

1|0
    0|0
  • Sevilmez mi hiç

1|0
    0|0
  • Hiç bir duygu değişimi yaşayacağımı sanmıyorum.

1|0
    0|0
  • Evlat evlattir bagrima basarim

1|0
    0|0
  • çok zor bir durum Allah bakanlara baktıranlara yardımcı olsun

1|0
    0|0
  • yapacak bir şey yok doğacak

1|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 14

• Güzel bir video paylaşmışsın. Farkındalık yarattığın için teşekkür ederim. Bugünün 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü olduğunu bilmiyordum. 😊

2|1
    0|0
  • aldırırdım ben. engellilere ön yargım yok zaten lisede özel eğitim öğretmeniydim. çocuğa yazık sürekli hayatta normal bir insandan daha fazla mücadele vericek ve en fazla 35-40 yaşına kadar yaşayabilicek kendi başına ayakta duramıcak aile kurmaıcak çocuğa yazık.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum nasil bir tepki verirdim ama sonucta uda benim canımdan ulucak bu yuzden unu severdim. Ama cuk uzulurdum 😔 yani kotu bisi Allah kimsenin başına vermesin.

1|0
    0|0
  • Aldırırdım. Bu dünyaya geldikten sonra onun da bir hayatı olcak ve bunu ona yapamam.

1|0
    0|0
  • Artik cocugun down olup olmadigini dogmadan once anlamiyorlar mi. Ben aldiririm oyle olsa cunku cocuk bu dunyada eziyet ceker

1|0
    0|0
  • Doğururum

1|0
    0|0
  • Farklı bir şey yapmam, daha çok araştırır ve öğrenmeye çalışırım. Nasıl bir hayatımızın olacağını, nasıl davranmam gerektiğini..

1|0
    0|0
  • Doğururdum

1|0
    0|0
  • Doğururum kesin ve net! Kimsenin yaşam Hakkı'nı elinden almam. Ellerimle çocuğumu öldürmem.

1|0
    0|0
  • O kadar tatlılar ki bunu sorun eden anne babadan şüphe ederim

1|0
    0|0
  • dogurmam

1|0
    0|0
  • O da can benim canımdan kanımdan hemde

1|0
    0|0
  • Çok üzülürdüm 😢rabbim herkese evladini saglikli kucagina almayi nasip eder inş.

1|0
    0|0
  • İzlerken ağladım ve hâlâ ağlıyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...