Nevruz kimin bayramı? Türklerin mi. Kürtlrin mi. Azarbeycan, Kırğızitan, Türkmenistan, ve Türki Cumhuriyetler neden kutluyor yoksa Kürtler bir Türk boyumu

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Nevruz ateşe tapanların bayramı. Bin yıllar önce şimdiki İran arazisinde kutlanmaya başlanmış. Güney Azerbaycanlılar da kutluyorlamış, sonra bize geçmiş. Bu asrlardır böyle. Malesef bizim ülkede çok geniş ve tantanalı bir şekilde kutlanıyor.

0|2
    0|0
    • Zerdustlukle alakasi yok aslinda. Baharin gelisi kutlaniyor aslinda daha cok. Ates falan bahane ya o yillardan kalma adet sadece. Yani bence bilincli olarak kimse atesin uzerinden atlamiyor

• @SiyahEjder Rica ederim )

• @soran, EİG için teşekkürler.

En İyi Erkek Görüşü

• mantığa bak ya :D
    biz kürtlerin yani kardukların demirci kawa öncülüğünde dıhoka karşı başlatıkları başkaldırıyla dağlara enginlere sığmayığ yakılan ateşle dıhoku indirmişler
    ogünden bugüne kutlanıyor (arilerin newrozu )

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

Erkekler Ne Diyor 12

• Mezopotamya halklarının genel olarak. Türklerin değil, türkler orta Asya göçmeni

2|2
    0|0
  • Kürt mü güldüm ))) onlar bayram değil eylem yapıyor.

Biz Turklerin bayrami fakat Türkiye de her sene bu bayramda huzursuzluk olduğu için insanlar soğuk davraniyor.

Ama bu bayrami en güzel Azerbaycan da kutluyorlar. Saygi sevgi huzur paylasma. . .

0|1
    0|0
  • nevruz Turkun ergene kondan ciktigi gundr kimileride baharn gelisi die kutluyo ayrca benim bildigm ates hidirellezde yakilir bunlarr nevruzdada yakiyo

0|1
    0|0
  • İslama aykırı bir bayram olduğu aşikar. Ahmet Hocadan dinlemek lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=nDwFn4c_vrY

0|1
    0|0
  • Adlında türklerin diye biliyorum.
    1 mayısda amerikalıların ama ne hikmetse ruslar sahipleniyor. 😂

0|2
    0|0
  • Farslardan gelmiştir.

1|1
    0|0
  • Bilmiyorum. Kutlayan kutlasın.

0|1
    0|0
  • Mecısilerden gelmiştir
    Haramdır

0|1
    0|0
  • Baharin gelisinin bayrami :)

0|1
    0|0
  • Nevruz baharın gelişini simgeleyen Türklüğün özünde olan milli bir ritüeldir.

0|1
    0|0
  • Kürtlerde türkle4de nevruzu kutlar.
    Bizi bir arada tutan degerlerden biri

0|1
    0|0
  • bir orta asya gelenegi aslında türklerde ama kürtler öcalan osurdu diyerek bile kutlama yaptıgı için sadece bahane aramıs bu bayramı bulmuslar

0|1
    0|0
Yükleniyor...