Mavi gözlümüsünüz, peki nerelisiniz?

Hiç etnik kimliğinizi sorguladığınız oldu mu, hangi ırktan olduğunuzu, ırkçı biri olduğumdan değil, bu topraklara ait olabilirmiyiz, yoksa ait değilmiyiz.

1|0
10|6

En İyi Erkek Görüşü

• Kahverengi gözlüyüm giderim bu diyardan

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Mavi gözlüyüm ve Türk'üm. Oğuzların Bozok kolunun Bayat boyundanım. Atam Oğuz'da renkli gözlüydü.

0|1
    0|0
    • Benden mi duydun bu bilgiyi :-P Ayrıca Oğuzkağan'ın evlendiği 2 kızdan birisi de mavi gözlüdür :-D Cengizhan da yeşil gözlüdür :-) Kıpçak ve Kuman Türkleri de sarışın, kumral ve renkli gözlülerdir

• Afganistan'daki Türkler'de sarışın mavi gözlü :-)

• @KızılErik2 :) :)

• olmadi yok. Turk tarih kitaplarinda ne varsa kabul ettik

0|1
    0|0
  • Kim nereye ait belli değil artık, karıştık.

0|1
    0|0
    • Türkiye ırkını koruyamamış ne yazıkki, almanların ırkını çok iyi koruyabildikleri söylenir veya ingilizlerin.

• @KızılErik2 mesaj kapalı

• felia555 tamam açtım mesajları :-)

• 4 nesil önceden bir yabancı gen bile mavi gözlü olmanı sağlayabilir

0|1
    0|0
  • Değilim

0|1
    0|0
  • renklı gozluyum

0|1
    0|0
  • küçükken maviydi 5 yaşından sonra yeşile döndü :D rizeliyim sarışın olmam normal

0|1
    0|0
  • Ben değilim ne yazık ki ama merak etmiştim ve araştırmıştım iran kökenliymişim

0|1
    0|0
  • Benim babam kürt annem laz ben İzmir doğumluyum. bilmemki simdi aslında babam arao olduğumuz u söylüyor..😂

0|1
    0|0
  • Ne saçma bir soru mavi gözlü olan türk değilmi yani zenci olupda mavi gözlü olan bile var hindistanlıları bilirsiniz esmer kara olurlar onlarda bile çok renkli gözlü var rengi gözlünün ırkı olmaz bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Mavi gözlüyüm ve bilmem kaç nesildir tamamıyla Türküm. Türklerin ilk atası olan Oğuzkağan mavi gözlüdür, Oğuzkağan'ın evlendiği 2 kızdan birisi de mavi gözlüdür. Ve Atatürk'te bilmem kaç nesildir tamamıyla Türk olduğu halde mavi gözlüdür. Mavi gözzlü olmak, bir Türkün Türk olduğunun kesin kanıtlarından birisidir.

0|1
    0|0
  • Ağıska Türk'lerindenim yandaki göz benim tabi biraz oynanmış renk açıldı

0|1
    0|0
  • Karslıyım kahverengi göz rengim

0|1
    0|0
  • Turuncu gözlüyüm dünyalıyım sen?

0|1
    0|0
    • Ben şahsen mavi gözlüyüm, bunun ötesinde türk düşmanlığıyla karıştıranlar var, yanlış anlaşılmim nedendir bilmem kendimi buraya ait hissetmediğim zamanlar da oluyor.

• Mesela bu çok oluyor, dışarıya nasıl yansıyorum bilmiyorum, çok sıradışı farklı olduğum söylenir sürekli, bense gayet normal olduğumu düşünüyorum.

• O zaman farklısın kanka millet yalan söylemez 😎

• aynı primattan türedi bütün insanlar

0|1
    0|0
    • Bu şekilde düşünmenin yanlış olduğunu düşünüyorum, nerden nasıl geldiğini bilmeli insan, kavimlerin oluşması hani. :)

• @KızılErik2 dikkatli okumamaışım :D

• Bu seferki sorum yarına kaldı, 24 saat içerisinde 3 soru sorulabilirmiş.

Yükleniyor...