İsmet inönü'yü severmisiniz?

ismet inönü'yü sevme ve sevmeme nedenleriniz nelerdir bana bilgi verirmisiniz?

0|1
7|23

En İyi Erkek Görüşü

• Sevmemekten öte nefret ederim. Bu ülkede İslâm'ın kudretini kiran, ezanı yasaklatanin bizzat yanında olan, dini değerlerin üzerinde baskı uygulayan, Kur'an Kurslarina jandarmaya baskin yaptırıp hocayi dipciklerle döverek işkence ettiren,
    Ölürken de Ermeni Alfabesindeki harfleri saya saya geberen birisine dair sevgi sözleri sıralayacak değilim.

Not; sözlerimi deli saçmasi bulmadan önce, aç da iki kitap oku, resmi tarihin palavralarinin dışına çıkabilenlerden...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Yedi sene Millî Şef, on sene muhalefet lideri, 27 Mayıs 1960 sonrasındaki koalisyon hükümetlerinin başbakanı bu İnönü parasını Osmanlı Bankası’nda tutardı. Gösterdiği Nurullah Ataç’a Yahya Kemal aleyhinde yazı yazdırma marifetinin yanı sıra, Anıtkabir defterine “Vatan sana minnettardır” yazma marifeti de gösteren İsmet İnönü Türk ülkesinin mağdurlarından değildi, o bütün hudutları şehit kanıyla çizilmiş ülkenin mağrurlarındandı. 1928 yılında verdiği kanun teklifiyle “Türkiye Cumhuriyeti devletinin dini, [Din-i İslâm]dır” hükmünün Anayasa’dan çıkarılmasına vesile oldu. Bu eylem aynı zamanda dar-ül İslâm dahilinde “Les Turcs émancipés” olarak adlandırılabilecek yeni bir türün uç vermesine vesile teşkil etti. Nitekim bu tür günümüze kadar varlığı inkar edilemeyen; ve lâkin uç olmaktan öteye geçememiş bir unsur hususiyetiyle yaşadı.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • İsmet inönü hakkında bir fikrim yoktu taaki 12 adalar saroz körfezi semadirek adasını görene kadar :( sınırımızın dibinde fakat onlar yunan adası , balikcilarimiz acılamıyor maalesef , be bu adaları belese yunanistana vermesi de cabasi sı nefret ediyorum

0|1
    0|0
  • Sevmem belli başlı

0|0
    0|0
  • İkinci İnönü Savaşları sırasında Bursa’dan geriye doğru göçen ve içinde subay ailelerinin de bulunduğu bir kafileye rastlanır.
    İsmet İnönü şöyle diyor hatıratında: “Kafileyi durdurdum. Subayları bir kenara topladım içinde bulunduğumuz vaziyeti bilesiniz. Bundan başka subay olarak ta yerinizi bilmelisiniz. Padişah düşmanınızdır. Yedi düvel düşmanınızdır. – Bana bakın, dedim. Kimse işitmesin, millet düşmanınızdır.”
    Kaynak: “İnönü’nün hatıraları: Milli Mücadele”, Ulus, 17 Mayıs 1968

0|0
    0|0
  • yooo, bir neddeni yok

0|0
    0|0
  • Seviyorum. En büyük nedeni ise.
    2. dünya savaşına girmediğimiz için

0|0
    0|0
  • Hemsehrim ama sevmem. Bu ulkeye zarari pek olmustur. Ki Ataturk hatalarini bildigi halde cezalandirmamistir. Sebebi ulkenin menfaatleri

0|0
    0|0
  • sevmem sanırım atatürkten sonra bvatırdı

0|0
    0|0
  • tanımıyoruz çok

0|0
    0|0
  • Benim sevip sevmememin onun iskeletine bir faydası ya da zararı yok. Nötrüm

0|1
    0|0
  • Severim açıklama yok

0|0
    0|0
  • Neden ismet

0|0
    0|0
  • İsmet isimli arkadaşlarımla muhattap olmam

0|0
    0|0
  • severim.

0|0
    0|0
  • Sevmem

0|1
    0|0
  • Üstüne kusarım

0|1
    0|0
  • idolümdür diyebilirim

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Nötr

0|0
    0|0
  • Sevmem.

0|1
    0|0
  • ismet paşa, hiçbir zaman tutamayacağı sözler vermedi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sevmem. Ancak takdir ettiğim yönleri var.

5|1
    0|0
  • Paşa Malatyanın Gururu dur herkes Sever

0|0
    0|0
  • pek sevmem açıkcası kendisinin atatürkün gölgesinde kaldığını düşünmüşümdür ve ülkeyi pek de iyi anlaşmalara sokmamıştır bence

1|1
    0|0
  • kürt diye sevmiyorum :)

0|0
    0|0
  • Azeri kardeşlerimizi Ruslara satan (bknz. Boraltan Katliamı) döl israfını mı? Hayır.

1|0
    0|0
  • Sevmem Atatürk ü sattı

0|0
    0|0
  • pek tanımıyorum onu

0|0
    0|0
Yükleniyor...