İyi niyet hep mi kaybettirir?

Hayatta her zaman yardımsever ve hoşgörülü oldum. Kimseyle büyük kavgam olmadı haklı olsam da hep alttan aldım ama hep kaybettim neden mi? Çünkü ben böyleyim. Ben insanım. İnsanlığını kaybetmemiş bir insanım. İçine kapanık, kendi dertlerine çözemeyip başkalarının dertlerine çözüm arayan bir insanım. Kırılsam da belli etmedim karşındakinin anlamasını bekledim. İnsanların hatalarını yüzüne vurmadım uygun bir dille üzmeden kırmadan söyledim. Hayatta hep iyi niyetimden kaybettim pişman mıyım? Fazlasıyla. Yine olsa yapar mıydım? Yapardım. Çünkü benliğimi kaybetmedim. Hiç bir zaman vicdansız merhametsiz yüzsüz olmadım. Ama yıldım. Çünkü artık hissiz bir insan oldum. Hissetmiyorum. Mutsuzum. Çünkü iyi birine benziyor düşüncesi hep yaktı. Sevdiğim adam yüzüstü bırakıp gitti. Dost bildiklerim birer birer ihanet etti. Her şeyi paylaştığım insanlar aynı okulun koridorlarında birbirimizi gördüğümüzde yüz çeviriyoruz. İyi niyetimden kaybettikçe iyi niyetimi kaybeder oldum...

2|0
10|13

En İyi Erkek Görüşü

• Helal olsun sana ! Cidden tebrik ediyorum seni, senin gibi insanları gördükçe mutlu oluyorum ya vallahi. Sen bu iyi niyetinden vaz geçme ama şunuda bil ki, boşa harcama bunu işte, israf etme iyi niyetini...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• genelde.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İyi olursan kendinden başka herkese faydalı olursun

0|1
    0|0
  • Hayir brro

0|0
    0|0
  • Kaybettirir

0|0
    0|0
  • kaybedenlerin yüzde 60ı bu yüzden kaybediyor

0|0
    0|0
  • Başımıza ne geldiyse iyi niyetten geldi zaten

0|0
    0|0
  • evet kötü davrancan kırıcan mılletı oyle kıymet bılırler

0|0
    0|0
  • Kimseye fazla güvenme

0|0
    0|0
  • Malasef

0|0
    0|0
  • Arada kazandirir ama arada

0|0
    0|0
  • Evet maalesef.

0|0
    0|0
  • Basimiza ne geldiyse iyi niyetten kaybediyoruz?

0|0
    0|0
  • kaybettirir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bende böyleyim galiba insanlar bizim iyilikte bulunmamizi istemiyor çünkü benciller ne olursa olsun kırılan taraf sen oluyorsun altta kalmamak için her lafı söylerler ama sana söylettirmezler ya da sen söyleyemezsin kalbi kırılır üzülür diye çünkü insanların düşüncelerine değer verirsin ama yinede üzülürsün içinde insanların düsüncelerini önemsememeye çalışsakta yapılmıyor işte...

0|0
    0|0
  • Gebelde kaybettirir

0|0
    0|0
  • çoğunlukla evet

0|0
    0|0
  • Karşılığını neden bu dünyada bekliyorsun ki sadece. Ahirette mükafatlandırılacaksın belki.

0|0
    0|0
  • Hayır iyi niyetini yine kaybetme !
    Önemli olan ayarınj kaçırmamak insanlara göre karşılık ver

0|0
    0|0
  • çoğunlukla kaybettirir ama biraz uyanık olduğun zaman kimseden kazık yemezsin.

0|0
    0|0
  • Dünyanın kuralı bu bence iyiler hep kaybeder...

0|0
    0|0
  • Genelde diyelim yüksek ihtimal

0|0
    0|0
  • iyi niyet kazanir cennete

0|0
    0|0
Yükleniyor...