Dolandırıldım mahkemeye başvursam faydası olur mu?

Arkadaşıma benim üzerimden hat çıkardık ama borcun büyük kısmını ödemedi ve ben şuanda avukatlık duruma düştüm. O hat ile mesajlaşma ve telefonlaşmalar var bol bol. Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun.

5|0
28|46

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Avukata gideceksin, "ooo kazanırız tabi çok kolay" diyecek ve senden 3-4 bin lira alacak.. Dava harcıyla ıvırıyla zıvırıyla masraf 5 bini bulacak ve mahkeme kapılarında uzun süre sürünüp sonunda kaybedeceksin.. Karşı tarafın da avukat masrafını ödeyeceksin (yasal olan rakam 1.500 TL falan)
    Sonuçta hem telefon borcunu hem de haybeden 6.500 lirayı ödemiş olacaksın..
    En iyisi hiç avukata falan bulaşmadan hattı kapattır, borcunu da öde..
    "Tecrübe pahalı bir öğretmendir".. Arkadaşın o hatla terör eylemlerine de bulaşabilirdi.. Bu haline şükret..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 27

• hiç bir halt edemezsin. sonuçta adam senin kafana silah dayamadı bana hat çıkar diye. kendi rızan ve isteğinle çıkarmışsın ve eşek gibi ödeyeceksin. bu da sana ders olsun ki, bir daha kimseye güvenme.

1|2
    0|0
  • Arkadas kazigina bakarmisin?
    Neden senin adina cikardiniz? Bastan hata yapilmis.

0|0
    0|0
  • Sende arkadaşına dava aç

0|0
    0|0
  • Bu şekilde gidin bir avukata danışın.

0|0
    0|0
  • kanıtınn varsa kazanırsın

0|0
    0|0
  • Vur tabiki :D

0|0
    0|0
  • Dava ac

0|0
    0|0
  • Madem hat senin adına git kapattır hattı daha fazla borç çıkarmasından kurtul bu kadar basit.

1|0
    0|0
  • Belki olur

0|0
    0|0
  • senin üzerineyse hiç bir halt yapamazsın boşuna mahkemeyle uğraşma

0|1
    0|0
  • faydası olacağını zannetmiyorum

0|0
    0|0
  • Senin adınaysa yapacak birşey yok

0|1
    0|0
  • ne demek faydası olur mu ne için var bu kadar şey sanıyorsun?

0|0
    0|0
  • mahkemeye gitmelisin

0|0
    0|0
  • icra mı geldi?

0|0
    0|0
  • bir avukat edin ve dava ac

0|0
    0|0
  • Hemen başvur

0|0
    0|0
  • Bir danış bakalim 😕

0|0
    0|0
  • "Adalet" varsa başvur ama işin zor hiçbirşey olmaz bence sen zararlı çıkarsın ve hattınıda kapattır

0|0
    0|0
  • Hic bir faydasi olmaz , yorma kendini

0|0
    0|0
  • mahkemeye durumu anlar yardımcı olacaklardır

0|0
    0|0
  • İlk o arkadaşına söyle yine dinlemezse basvur

0|0
    0|0
  • olur faydasi takmaa

0|0
    0|0
  • Aynisini bana sevgikim dedigim insan yapti. hepsini odedim pasa pasa. ve hayatimdan cikardim. y

0|0
    0|0
  • Yapabılıcegın hıc bısey yok her sekılde oduceksın ama senın yerınde olsaydı arkadasımın agzını burnunu kırardım bırç takan adamdan hayır gelmez yaptıgı serefsızlık senınde aptallık neden hat çıkartıyosunkı

0|2
    0|0
    • ne tür br manyaksın sen ya? what kind of are you psyhco?

• @crazyymann34 yanı cocugun yorumu banada enteresan geldı acaba dedım benmı abarttım

• yok yok yorumun gayet güzel. borç takan adamlar art niyetlidir ben de nefret ediyorum bu tip adamlardan. menfaatçi yavşaklar.

• Borcun miktarına göre yargısal durum da değişir.2500'ü aşan bir borçsa eğer.

0|0
    0|0
  • Faydası olur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 45

• arkadaşına onun üstüne kayıtlı olan bir telefon hattına açıkça durumu anlatan bir mesaj at mesela şöyle bir şey:''Ahmetciğim sana güvendik senin için kendi üzerime hat aldım sana verdim, sen ne yaptın! Borcunu bana yıkıp kaçtın lütfen ödemedigin şu borcunu öder misin?'' o da sana açıkça bu durumu kabullendigi bir mesaj atarsa yani hattı onun için aldığını senin kullanmadığını açıkça ifade eden bir mesaj atarsa hemen o mesajı kaydedip bir avukata git.

0|2
    0|0
    • iyi de güzel kardeş, hattın yasal sahibi bu adam zaten :) yasalar ahmeti değil, hattın yasal sahibini muhatap alır :) ahmet kendi adına olan iki farklı hattından kendi kendine mi mesaj atacak :D

• ahmet demişim pardon, hattın yasal sahibi kimse artık onu kastettim.

• Hatayı kendi adına hat çıkarıp başkasının kullanmasına müsade ederek yapmışsın

Avukat halleder ancak cebindeki paralarınada göz diker

#TürkErkeğii

0|0
    0|0
  • Arkadaşın senin üzerinden senin izninle yaptıysa buna hiçbirşey diyemezsin tabiki hukuki yolları olabilir ama çıkartırken sana soruldu ona değil
    senin kimliğin alındı onun değil sen bunları yaparak böyle bir olaya müsade etmiş sayılıyorsun zaten.

Yani benzeri kredi kartımı arkadaşım benden habersiz kullandı desen banka seni dinlermi :)

0|0
    0|0
  • Bir hak talep edemezsin.

0|0
    0|0
  • Olur bro

0|0
    0|0
  • Kimligi almis onunla hat almis diye dava ac, ama sozlemede imzan varsa olmaz. Hatti acani da, actirani da otturuyorlar diye biliyorum 😆

0|0
    0|0
  • Sevgili kardeşim, işin arkadaşının vicdanına kalmış sanki ve maalesef durumun borcu senin ödeyeceğini gösteriyor az buçuk anlattığına göre. allah kolaylık vere

0|0
    0|0
  • hat senin adına ödeyeceksin yasal olarak hiçbirşey yapamazsın bilgin olsun... ama seni kekleyen lavugu 3-4 kişi dövebilirsiniz

0|1
    0|0
  • sen borcu ödersin, parasını arkadaşından almaya çalışırsın.. adam kendi adına hat açması gerekirken neden senin isminle açıyor.. Burda bir usulsüzlük ve tuhaflık var.

0|0
    0|0
  • Eğer o kullanıcı kabul etmezse hiç bir hak talep edemezsin boşuna uğraşma

0|0
    0|0
  • Bir şey yapamazsın.

Kendi rızan ile çıkartmışsın hattı

0|0
    0|0
  • Mahkemeye verdiğinde arkadaşın senin adına çıkarılan hattı kullandığını kabul ederse ne ala etmezse borcu sen ödemekle mükellefsin tüm yasal işlemler senin adın üzerinden yürür benim adıma çıkardım ben kullanmadım gibi bir lüksün yok aksi halde borçtan sen sorumlusun...

0|0
    0|0
  • Olur

0|0
    0|0
  • hiçbir şey yapamazsın. madem senin üstüne kapa gitsin.

0|0
    0|0
  • Tabi ki hakkını ara. Masumiyet karinesi var burda.

0|0
    0|0
  • Bir faydası olmaz

0|0
    0|0
  • Hattı beraber gidip çıkardıysanız hiç bişey yapaman

0|0
    0|0
  • hat senin üzerineyse hiç bir faydası olmaz

0|0
    0|0
  • Kefil olmanın şeyi odur zaten borçlu ödemediği zaman kefilden almak.. işin zor kardeş

0|0
    0|0
  • kim olursa olsun kesinlikle kendi adına bilgileri ya da kart cıkarmamalısın şimdi zarara düstün en olucak

0|0
    0|0
  • hattı alan sen veren sen kullanan onlar neyin şikayetini yapacaksın ? suç nerde

0|0
    0|0
  • Bir kaç kere daha dolandırıl belki akıllanırsın.

0|0
    0|0
  • Yapacak bir şey yok, mahkemeye de gitsen ödemene hükmeder.

0|0
    0|0
  • olur

0|0
    0|0
  • Sana geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • hatti kapattirmaktan baska bisey yapamazsin. kendi rizanla cikarip kendi rizanla eline vermissin.. o yuzden dolandiricilik degil bu riza ile yapilmis bisey.. yazili bir anlasma olmadam kimsenin kimseye borcu yoktur yani ""söz uçar, yazı kalır""

0|0
    0|0
  • hat senin üzerineyse borç da senindir mecbur ödeyeceksin.

0|0
    0|0
  • bisi cıkmaz parayı ödediginle kalırsın

0|0
    0|0
  • Hattı beraber almışsınız hiç bir şey tutturamazsın. Yapacağın en iyi şey o hattı kapatmak olacaktır

0|0
    0|0
  • Olmaz diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    15
Yükleniyor...