Aleviyim boyle olunca niye müslüman değil misim gibi davranıyo lar siz de öyle misiniz alevi olan varmı?

1|1
6|7

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• alevi toplumundanım da alevi değilim agnostiğim,

0|2
    0|0
    • kardeş alttaki mal sıkışınca hemen engellemiş cevap veremedim ona şunu sorsana hangi ayette namazın orucun tarifi var hacca gitmek var, söylesinde herkes bilsin herkes bilsin

• Yahu ne anlayışı kıt bir insanmışsın sen. Kur'anda nasıl yok? Bu benim attığım ayetleri kafadan mı sallamışlar Haşa.
      Tarifi olup olmaması önemli mi? Bizzat kendi var kendi. Namaz kılın diyor ayet.

• @fanuskafa yahu o yaptığınız hareketler kuranda varmı? yokkk varsa ayet ver, 5 vakit kelimesini göster mesela, 30 gün orucu göster, hac islamın şartıdır diyorsun onu göster

Kızlar Ne Diyor 5

• Bazı aklı evveller müslüman değilmişiz gibi görüyor ama pek de umrumda değil benim.

0|1
    0|0
  • Hayır , inancınızı nasıl yaşadığınız insanları hiç ilgilendiez bu birey ve Allah arasındaki bir durum. Müslümansın , değilsin , inaniyosun, inanmıyosun diye insanları nasıl yaftaladıklarını anlayamıyorum. İnsanları yargılamadan önce kendimize baksak inandığımızı söylediğimiz şeylerin gereklerini yapıyor muyuz diye.

0|1
    0|0
  • Alevi değilim ama insanların dinleri veya görüşleri açıkçası umurumda değil, bunlara karışmak bize düşmez. Yıl olmuş 2016 fikir ve görüş serbestliği diye bir şey yoksa hala şu millette çok şeyden eksiğimiz var demektir.

0|1
    0|0
  • Suç değil niye olsun ya

0|1
    0|0
  • boşver onları kendileri sanki çok müslümanlık görevlerini yapıyorlarda

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Müslüman gibi davranmayana müslümanmış gibi davranılmaz..

Sözüm Alevilik adı altında dinsizliği işmam edenlere, İslamla bağdaşmayan adetleri savunanlaradır..

Aleviliğin özünü bilip, olması gibi yaşayanlar, sözümüz dışındadır..

Bu Sunniler içinde geçerlidir!

#Vesselam

0|1
    0|0
    • Aynn sadece aleviler değil dinin gereklerini yapmayanlar bunu herkes biliyon ama bazı kesim kut bakiyo iste..

• Aleviyim. millet kendini Allah sanıp yargılıyorsa allaha şirk koşuyorsa niye umursuyorsun işid kafalı teröristleri

0|1
    0|0
  • İnsan olman yeterli bira sen öyle diyen köpeklere kafani takma

0|1
    0|0
  • Kimin kimin inancına saygısı var ki bu coğrafyada

0|1
    0|0
  • Alevi olmak nedne suç olsun...
    Herkesin dediğine takılırsan hayat çekilmez olur...

0|1
    0|0
  • Farz ibadetleri inkar etmeyen alevilere saygım sonsuz.

0|0
    0|0
    • işte bir cahil daha , aleviler kurana inanırlar sadece, senin farz dediklerin hadis kitaplarında var

• Allah Muhammed ali aşkına yaşıyoruz.

• @serkan121 Ciddi misin? Şansa bak tek farz olarak inandığın da İslam'da farz değildir.
      Namaz kılmak, oruç tutmak Kur'an- ı Kerim'de geçmiyor sanıyorsun. Yazık!
      Kendini kandır...

Yükleniyor...