Dindarlar, çok iyi insanlar olmuyorlar mı genelde?

Yanlış anlaşılma olmasın her müslümandan bahsetmiyorum. Müslümanlar arasında çok az bir kısım dindar var işte ben onlardan bahsediyorum. Çok hoşgörülü oluyorlar genelde. Ben yıllarca ateisttim inanın ki müslümanlıkla alakası olmayan kendine müslüman diyenler bana o kadar kötü davrandılar ki... Oysa dindar kızlarla falan takıldığımda hep onlara ben kötü davrandım ve hiçbir zaman ateisttim diye bana kötü davranmadılar. İnanın ki onların o kadar haklarına giriyoruz ki utandım şimdi gerçekten.

0|2
9|29

En İyi Erkek Görüşü

• Gerçek bir müslümanın en fazla korkması gereken şey kul hakkı yemek ve bir insanın kalbini kırmaktır. Ama ben müslümanım diyen bir çok insanın en çok yaptığı iş bunlar olduğu için insanların kafasında güzel dinimi hep kötü anlaşılıyor. Kusur İslam da değil müslümanlardadır.

1|0
    0|0
    • hiç İslamla alakası olmayan insanlar hep beni kötülemişti. Gerçekten öyleleri hemde İslam ın adınıkirletiyorlardı

• Öylelerine fazla kulak asma kardeşim sen. Onlar kendilerine bakmadan sürekli insanlarda kusur aramaya çalışan tiplerdir. Oysa ki gerçek müslüman başkalarının kusurlarıyla meşgul olunmayacağını çok iyi bilir. Çünkü o kendi kusurlarını görmekten başkasını göremez ki zaten.

En İyi Kız Görüşü

• İslam hoşgörü dinidir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Allah her daim iyiligi emretmişse uymak düşer bize de. Ha bazen şeytana uyarız ve bize yakışmayan şeyler yaparız ama en azından yüzümüz kızarır utanırız da tövbe edip bir daha yapmamaya gayret ederiz. Yoksa kansız şerefsizlerin yaptığı gibi günahı sevap batılı hak kötü iyi gösterip tavsiye etmeyiz.

1|0
    0|0
  • Dindarım diye geçinip kötülüğün alasını yapan insan çok. Ama önemli olan iyi kalpli olabilmektir.
    Bir insanı incitmek, kalbini kırmak, Kabe'yi yıkmaktan yetmiş kat daha günahtır demiş Peygamber Efendimiz (S. A. V)
    İçinde Allah korkusu olan ve kalbi temiz olan insan ne bir insana ne de başka bir canlıya zarar vermemelidir. Küçücük dediğimiz bir karıncayı hatta haşere dediğimiz bir sineği bile incitmek yakışmaz bir insana ama tabi böyle düşünen insanların sayısı çok az keşke daha çok olabilse. Kalbin temiz olması için müslüman olmak şarttır demişim gibi çıkmasın bu söylediklerimden zira iyi insan olmak dini görüşle değil kalple alakalıdır.
    Farklı dini görüşleri olan insanlara karşı da bize dinimize düşman olmadıktan sonra hoşgörülü olmak emredilmiştir.
    Saygılarımla😊

1|0
    0|0
  • vardır tabi neden olmasın

1|0
    0|0
  • Olmasi gereken şeylerin adını iyilik yapmak koymuşlar bu yüzden

1|0
    0|0
  • Olsun olur böyle sen doğruyu görmüşsün

1|0
    0|0
  • Aferin bak ateistsin ama bu tespiti yapmaan güzel

1|0
    0|0
  • Ateistsen kendine ateistsin. Dine bağlı insanların davranış biçimi odur. Müslüman güzellikleri, doğrulukları gösterir sen ister gelirsin dine ister gelmezsin sana kalmış. Sen güzellikleri görebilmişsin. Umarım ilerisi senin için daha hayırlı olur.

1|0
    0|0
  • Mükemmel olan müslümanlar değil İslamiyettir. Yani kimisi çıkarları için kullanıyor kimisi gerçekten dinini önemsiyor. Öyle kişileri örnek alırım her daim :)

1|0
    0|0
  • Bende tam tersi oldu nedense dindarla aşırı ön yargılı olup beni dışlamakla yetindiler hele kızlar zaten tipe bakınca sapık zannettiler. Bunun neai hoşgörü?

1|0
    0|0
  • hoşgörü dini olduğumuzu unutuyoruz..

1|0
    0|0
  • olurrr

1|0
    0|0
  • İyi insan her zaman her yerde iyidir. İlla dindar ve müslüman olmasına gerek yok.

1|0
    0|0
  • Babam dindar insan dün müslüman olmayanlar için şerefsizler dedi jksdjksd ben deistim baba diyemedim ya, hayatım boyunca bunun acısıyla yaşıycam jkdjkjd

1|0
    0|0
  • sen öyle san neden bahsediyorsun sen ne iyi insanı onlar kadar değersiz karaktersiz kimseye rastlamadım bu yaşıma geldim

1|0
    0|0
    • dini kullananlardan bahsetmedim. Gerçekten dinini yaşayanlardan bahsediyorum

• epi topu 5 10 kişi tanıdım öyle. sayıları çok az ama onlara rastlamak benim için şanstı

• Bak bende sana gerçek olanı yazıyorum yaşın genç bende 53 yaşındayım bu dediğinin dindarlıklada asla alakası yok

• hoşgörü,

1|0
    0|0
  • Dindarlar iyi dinciler kötüdür

1|0
    0|0
  • Islami yasayan cok az

1|0
    0|0
  • Genelleyemeyiz fakat inançlarına tabi olanlar inançları gereği saygılı sevgi dolu oluyorlar tabi

1|0
    0|0
  • Her türün iyisi de olur kötüsü de, sen iyi dedigine göre iyisine denk gelmişsin...

1|0
    0|0
    • evet rastgelmek kolay değil gerçekten azlar

• İyi insan olmanın herhangi bir dinle ya da ırkla alakası olduğunu düşünmüyorum.

1|0
    0|0
  • Sabaha doğru dışarı çıkarken içinde korku var ise sabah namazından çıkanları görünce o korku geçer.

0|0
    0|0
  • Bir elin Bes Parmagi aynı degildir.

1|0
    0|0
  • Aferin hadi müslüman ol

1|0
    0|0
  • Çok iyi insanlar...

1|0
    0|0
  • çok az gerçek inandığını uygulayan

0|0
    0|0
  • Benim gördüğüm dindarların %70'i sahtekardı. Namaz, oruç tutup her haltı yerlerdi valla.

1|0
    0|0
  • Tatava yapma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Dinci ve dindar var. Biri menfaat icin ona buna gostermelik dine yakin durur esasen icinde iyi niyet yoktur menfaatcidir digeride gercek dindardir ici temiz ve inanclidir. Dindarlr yanasabikirsin ama dinci tehlikeli

1|0
    0|0
  • Müslümanım ama her dinde iyi insan vardır. Tabi bunda karşılıklı saygıda çok önemli☺😊

1|0
    0|0
  • İşte bu yüzden ne bir müslüman ateiste ön yargıyla, ne de bir ateist bir müslümana ön yargıyla yaklaşmalı. İnsani ilişkiler kılıflar dahilinde olmamalı.

1|1
    0|0
  • Ateistlerle anlaşabiliyorum

1|1
    0|0
  • Bilmiyorum. Benim tanıdıklarım hep kendi halinde, iyi insanlar

1|0
    0|0
  • evet öyle oluyorlar.

1|0
    0|0
  • Trol sorusu...