Sevgiliniz sizin yediğiniz, içtiğiniz şeyin parasını ödemek zorunda mı?

Şu an kızlarla tartışıyoruz ödemek zorunda diyorlar sonuçta sevgilim diyor. Ben hayatta ödemesine izin vermem babamın oğlu mu ödemek zorunda değil.

Güncellemeler:
Guncell
:) ;) :( .'(

0|1
41|42

En İyi Erkek Görüşü

• kız sana kurban olunur be. gıpta ile baktım şu an sana. zorundalık diye bişey yok. eşitliğe gelince kadın erkek eşit demi. ulan eşin ise ve kadının işi yoksa elbet bakmakla yükümlü ama iki çalışan ya da iki öğrenci çiftleri düşünelim. niye ödemek zorunda olsun ki. tamam imkanım el veriyorsa zaten gerek kalmaz ama sevgilim olan şahıs da bir teklif etsin be. eşek değiliz sonuçta

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Zorunda değil. Nezaket kuralı olmuş işte erkek adam ataerkil toplumdan kaynaklı. Bence bir yerde o ödemişse başka yerde hatun kişi ödemeli. Veya ortakta ödenebilir ama çoğu erkek bayanın o cüzdana el atıp parayı çıkarma olayından rahatsız oluyor. Üzerinde erkek sensin sen ödemelisin sorumluluğunu hissediyor. Şahsen ben bile bazen etraftan biri görüp ulan herife bak hesabı kıza ödetiyor diyen bir dingil var mıdır diye düşünüyorum. Rencide olmasın diye samimiysem el altından parayı veya kartımı uzatıyorum sen ödüyormuş gibi ol yine ama ben ödeyim diyorum. Bu tür incelikler yapılabilir. Erkeği maddi olarak kullanan kızlar çok kalitesiz bana göre.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Hadi tamam genelde erkek ödemeli de bir yere kadar yani. Belli bir zamandan sonra hesabın ortak ödenmesi lazım bence😄

2|0
    0|0
  • Ödemek zorunda diyorlarsa onların tek derdş ego tatminidir. Erkeği elinde oynatınca kendini bir halt sanan salaklardan

1|0
    0|0
  • Karşılığını veriyorlarsa öder

1|0
    0|0
  • Cok haklisin..
    Birlikte olmali herşey ortak olmali.. sevgi gibi..

1|0
    0|0
  • Para avcısı aramiyorum odemem hee zaman.

0|0
    0|0
  • tabiki değil. parası varsa öder ama yoksa ödetemezsin. ya da sırf o ödüyor diye tabağı 100 liralık yemek yiyemezsin

1|0
    0|0
  • Konuş valla arkandayım.. Her seferinde hesabı bizim ödemek gibi bir zorunluluğumuz mu var yani? Hayır paramızın olduğu zaman oluyo, olmadığı zamanlar oluyo. Size de hissettirmicez diye göbeğimiz çatlıyo.

Çözün o meseleyi ya, destekliyorum :D

0|0
    0|0
    • 3 kişi birden üstüme geliyor. Parası yoktur belki diyorum benimle takiliyorsa olmak zorunda diyo.

• Ondan sonra bu erkekler neden evlilik istemiyor, ben bu çocuğu niye kendime aşık edemiyorum. Sevgilim benden neden ayrıldı.

Sen onlara kizlarsoruyor. com'dan bahset biraz. Yakındır buraya gelip bu tarz konular açmaları..

• Zorunda değil ama ondan beklenen davranış bu.

1|1
    0|0
  • Kişiden kişiye değişen göreceli bir kavram bu. Ama ben sevgilime ödetmek istemem. Bu tarz olaylarda bir erkeğin ödemesi daha cazip gibi. He ama yok ben kendi paramı ödeyecem diyen kızlarada birşey diyemeyiz kendi görüşleri.

1|0
    0|0
  • hayat müşterektir ananız babanıza beleş veriyormu? amfibi deniz piyade tugayı 2004 yılı uzman çavuşumuzun kol gibi lafı..)

0|0
    0|0
  • Kimse ödemek zorunda değil ama beraber bir yola çıkmışsanız erkek olarak onun ödemesi daha doğru olur ben mesela erkek olarak bir kıza hesap ödetmem ama içimden gelerek ödetmem ödemek zorunda olduğum için değil.

0|0
    0|0
  • teoride doğru pratikte yanlış olan cümle..

0|0
    0|0
  • Ona kalmıs bisey sonucta

1|0
    0|0
  • hay ağzını öpeyim :D

0|0
    0|0
  • Param yoksa söylerim kızıcak birşey yok tabikide bu sosyal bir yapı parasızda olmasada bir kadının erkeğe bu durumu yaratması katlanılamaz bir durumdur. dipnot eklemek istersem kadın erkeğin cebindekinide kalbindekinide bilmeli bilmiyosada.. gitmeli

0|0
    0|0
  • degil

0|0
    0|0
  • Yoo değil

0|0
    0|0
  • Çok haklısın bu karşındaki erkeğinde çok hoşuna gidecektir lan yine kitledi demesindense, lan bu farklıymış demesi daha, iyidir sanırım

0|0
    0|0
  • Milyonların aradığı hatun sen misin la :D
    Ordakilere söyle cebimiz kurudu yeter 💁💁

0|0
    0|0
    • Ben de öyle diyorum belki adamın parası yok.

• Geçen paylaşım oldu bunun gibi, kız alışverişe gitmiş çocuguda cagirmis, sanirim cocugun parasi yokmus kiz biseyler atistirmis oglan hesabi odememis (!) bisey de yiyememis. Kiz cimri diye saydiriyordu.

• Hee evet gordum o soruyu

• Ortak olabilir

0|0
    0|0
  • mecburi diye birşey yok karşılıklı anlayış olarak bu çözülebilir her iki tarafında ödemesi gerekir

0|0
    0|0
  • Ben öderim. Batırmaz beni.

0|0
    0|0
  • Ya simdi evin diregi derlerya hani yuku o ustlenir frlan oyuzden derler takma kafani ye parasi atini sken kovboy ol

0|0
    0|0
  • Param varsa zaten ödetmem

0|0
    0|0
  • Centilmenlik olarak ödemek isteriz zorunda değiliz yoksa paramız ne yapcaz ayrılcaz mı?

0|0
    0|0
  • Yoo değil

0|0
    0|0
  • Bu bir zorunluluk değil..

İstediğim için ödüyorum..

0|0
    0|0
  • sen öde ozaman

0|0
    0|0
  • tabii ki değil

0|0
    0|0
  • zorunda değil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 40

• Ödemek zorunda değil elbette
    İnceliktir bu sadece

1|0
    0|0
  • Zorunda değil.. kimde para varsa o öder.. ama adamın yanında elimi cebime atmam, gideceğimiz yere varmadan veririm bendeki parayı..

0|1
    0|0
  • ödemek zorunda değil tabii ki. mümkün olduğunca da ödetmem.

0|0
    0|0
  • Degil tabiki ne alaka. Ben öderun

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Zorunda değil yeri gelir ben öderim yeri gelir o öder. Ya da birlikte. Hepsini ona yüklemekte doğru olmaz.

0|0
    0|0
  • Erkeklere para gökten mi yağıyor ya da kız bakarken erkek mi bir şeyler yiyip içiyor. Kimse kimsenin yediğini içtiğini ödemek zorunda değil sevgili iken. Ne zaman ki aynı evde paralar ortak bir yerde buluşur o zaman ne isterseniz yaparsınız

0|0
    0|0
  • hayır değil

0|0
    0|0
  • Öyle birşey yok! Hem yeri geldiğinde kadın erkek eşittir diyoruz hemde şunu erkek yapar bunu erlek yapar diyerek sığ kalıplar uyduruyoruz. Günümüz kadını artık kendi parasını kazanıyor. Kimse kimseyi doyurmak zorunda değil. Sürekli erkeğe hesap ödeten basit kadınlardan olmayın. Bir kere o verirse diğerini siz ödeyin. Biraz gurur.

0|0
    0|0
  • Bencede odemeli ama ben. Hic bir zaman erkek arkadasimi zorda birakacak bir harcama yapmadim yapmamda

0|0
    0|0
  • eskiden kızlar cok naif cok masum olurmus, erkek arkadasları da onlara o şekilde davranır kapılarını açar, mektuplar yazar, çiçekler aalırmıs.. Şimdi öyle miler allasen

0|1
    0|0
  • Odemek Zorunda aslında bir bayana hesap ödenmez dışardan bakıldığı zaman bir bayanin hesap odemesi hoş gozukmez ama bazen seninde ona bişeyler ismarladigin ya da aldığın zamanlar olmali herşey de erkeğe yuklenmez

0|0
    0|0
  • Ödemek zorunda değil

0|0
    0|0
  • öyle bir zorunluluğu yok tabiyki

0|0
    0|0
  • Zorunda değil

0|0
    0|0
  • zorunda değil tabi

0|0
    0|0
  • Tabi ki değil . Odeten belesci tiplerden de nefret ederim

0|0
    0|0
  • bence hayat müşterek senin ödemen daha doğru ama o da centilmenlik yapmak istemiş olabilir bence sert çıkma

0|0
    0|0
  • tabi ki değil hayat her zaman müşterek

0|0
    0|0
  • Ödemek zorunda asla değil. Saçmalamasınlar. O dedikleri direk sömürü

0|0
    0|0
  • Odemek zorunda degil , herkes kendi parasini odesin kardesim. kocan mi o senin

0|0
    0|0
  • Zorunluluk değil bu bazen o öder bazen ben öderim hep erkeğin ödemesi saçma geliyo bana

0|0
    0|0
  • aynen bende öyleyim asla ödetmem ya alman usulü ya da yemicez aç kalcaz :D

0|0
    0|0
  • E bedava mı yicem

0|0
    0|0
  • bence karşılıklı olmalı yani eğer o ödüyosa ne biliyim farklı bir yerde kahve çay çorba içiceksek onu ben öderim

0|0
    0|0
  • Asla değil en nefret ettiğim kız tipi ya

0|0
    0|0
  • Bende ödemesinden rahatsız olurum.

0|0
    0|0
  • Hayır değil tabikii

0|0
    0|0
  • Hayır kocam değil bir şey değil sevgili olsak bile benim için elinoglu yani