Kapat

Soy ağacını araştıran var mı?

Soyunuz kimlere dayanıyor, dedenin dedesinin dedesi kim, merak edip bakan var mı?

0|0
12|13

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Soyumda kürt olmadığını biliyorum sadece.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Lisede soy ağacı ödevi verilmişti soyumuza bir girdim çıkamadım en büyük kartonlarla yapmıştım maşallahımız var karton bile dayanmıyor D:

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • amann bana ne ya hepsi öldü bana ne ki

0|0
    0|0
  • Daha kuzenlerimi bile tam bilmiyom onları da araştırırsam hepten yerim kafsyı😂

0|0
    0|0
  • Babamlarin kokeni konya selcuklu devletine kadar dayaniyor türk yani , annemler 400 sene olmus irandan geleli

0|0
    0|0
  • Yedi sülalemi araştırdım zamanında ben :D

0|0
    0|0
  • Turan kökenli Kut kavmininden. m. ö 400 yılına dayanmakta kotyora (kut yöresi) adıyla bilinen bir şehirde savaşçı bir kökene sahibim.

0|0
    0|0
  • Yok hiç bulaşmadım istemiyorum 😂

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Nasıl araştırılıyor. Biliyorsan söyler misin

0|0
    0|0
    • büyüklerimizn de pek büyükleriyle ilgili bir bilgisi olmuyor malesef. babandan biraz bilgi almaya çalış babasının ona ne anlattığını hatırlamaya çalışsın. dede memleketi hakkında tarihte hangi beylklerin olduğuna bak araştır biraz soyunun nerelerden geldiği konusunda biraz fikrin olabilir.

• selanik tarafına dayanıyor benimki dedemin babasından sonrasına üşendim, bakmadım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Şuan`da nerdeyse yokolmuş olan bir halk olan Ubıh soyunun Digune sülalesine mensubum. Tabi siz bunu Çerkes olarak adlandırırsınız Kafkasyadan gelen dedemden itibaren bu ülkedeki tüm dedelerimi biliyorum. Tabi Babaannem, Anneannem ve diğer dedeminde soyağaçlarını 6. ve 7. Kuşağa kadar biliyorum.

0|0
    0|0
  • Oğuzların bozok boyunun sağ kolu avşarlardır

0|0
    0|0
  • Araştırdım

0|0
    0|0
  • Ben çok merak ediyorum da neye bakıcaz nereden bakıcaz o var :D

0|0
    0|0
  • Osmanlı Defterdarı Renda soyundanmışız. Büyük babamın babasıyla yaptığı bir kavga yüzünden. Evi terk etmesi vede Ziraatçı çıkmasıyla beraber. Köy halkı büyük babama Ekimci diye seslene seslene. Bu zamana kadar gelmişiz. :)

0|0
    0|0
  • Hiç aramadım. Nasıl aramam gerektiği konusunda da bir fikrim yok ^^

0|0
    0|0
  • 3,4 göbek önceye kadar var, Ondan önce Ankara içinde göç etmişler görünmüyo nüfusta

0|0
    0|0
  • Hunum

0|0
    0|0
  • Kismen

0|0
    0|0
  • araştırmayın olm ya popon biri çıkarsa soyunuzda

0|0
    0|0
  • Ben varım