KİMLERDE ENDİŞE VAR?

Güvenlik görevlisiyim, çalışma saatlerim sürekli değişiyor. Bazen gece çalışıyorum bazen bütün gün oteldeyim. Sosyal hayata zamanım yok. Evdeki zamanlarımı ibadet ederek geçiriyorum. İleride Evliliği düşünüyorum. Endişelerimin sebeplerini sizlerle paylaşmak istiyorum;
1- Evlenirsem eşime yeterli zaman ayıramam.
2-Çocuğumuz olursa, bir çocuğun sorumluluğunu almaya hazır hissetmiyorum.
3-Aldığım asgrai ücret bana bile zor yetiyor, Evlenirsem karıma çocuğuma yeter mi?

İşde bu durumlar beni endişelendiriyor ve evlenmekten bu yüzden biraz korkuyorum. Karımı ve çocuğumu mağdur etmekten korkuyorum... Zaten işsizlik çok fazla memlekette... İş garantimde yok. 45 gün ücretsiz izine yolluyorlar herkesi. Bu 80 gün maaş almamak demek. (çünkü diğer çalıştığın ay'ın maaşı öbür ay yatacağı için 80 gün ediyor.) Eğer Evli ve çocuk sahibi bir adam, elinde tek meslek ''Güvenlik görevlisi'' olursa, bu kişi evliliğe nasıl cesaret eder?

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• bende bir otelde çalışıyorum çalışma saatlerim okulumda olduğundan ötürü part time ücretimi saatlik alıyorum ve çalışma saatlerimide kendime göre seçebiliyorum paraya ihtiyacım olduğu zaman geceye kalıyorum şayet pek ihtiyacım yoksa akşam 9-10 gibi çıkıyorum evim kira aileden gelen herhangi bir gelirim yok ve çok şükür geçimimi rahat sağlayabiliyorum tabii bunda aldığım bursların payı büyük şayet okulum olmasaydı burslar hariç şuanki gelirim ile şimdi oturduğum evden daha uygun bir eve taşınmam ve arabamdan vazgeçmem gerekirdi geçim sağlayabilmek için ancak asgari ücreti ve istabulda yaşamayı kıyaslarsak 1 kişi bile geçine bilmek gerçekten çok zor hele birde evlilik çocuk masrafları diyince iş iyice çıkmaza giriyor ama şunuda unutmamak lazım her an yeni bir iş fırsatı gelebilir veya işinde yükselebilirsin çalıştığım oteldeki çok yakın arkadaşım olan güvenlik görevlisi gerekli eğitimleri filan tamamlayıp bir alışveriş merkezine güvenlik müdürü olarak işe alındı ki oda asgari ücretle çalışıp hergün aldığı ekmeği bile kuruş kuruş hesaplamadan alamayan birisiydi ama çok şükür şuanda İstanbul'da kızı ile birlikte ekonomik olarak çok sıkıntı çekmeden yaşıyor

0|0
    0|0
    • Güzel yazmışsın. Ama bu kaygılarımı azaltmadı. Yinede teşekkür ederim.. Umarım sende düzenlik bir yaşam ve Aile kurarasın.. :) Esenlik dilerim.

• o yüzden evlenmiyorum. evde kalmak gibisi yok

0|0
    0|0
    • Karamsar olma! Niyet iyi olunca elbet Allah bir vesile kılar..

Erkekler Ne Diyor 1

• kira hesap kitap yap... uyuyorsa tavsiye ederim... yoksa daha güzel iş bulmaya çalış... allah yardımcın olsun..

0|1
    0|0
Yükleniyor...